Siz de stresten uzak doğa ile iç içe bir tatil geçirmek istiyorsanız ve bir de yoga yapıyorsanız , işte size Yoga Severlere Doğa ile İç İçe Bir Tatil Sunan En Güzel Oteller listesi… Tatil sezonunun başlaması ile birlikte bütün bir yılın yorgunluğunu atmak isteyen herkes için kendilerine en uygun tatil seçeneklerini değerlendirme zamanı geldi. Peki en uygun seçenek hangisi? Kimisi için tatil gezmek, eğlenmek, dans etmek ve en sevdiği yemekleri yemek iken kimisi için tatil stresten uzaklaşarak doğa ile iç içe huzurlu ve sakin bir zaman geçirmek anlamına gelir.

Robin’s Nest Ağva

Yoga severlerin en çok ziyaret ettiği butik otellerden biri olan Robin’s Nest Eco Resort Otel, en değerli doğal yaşam alanlarından biri olan Ağva’da yer alıyor. İstanbul’a yaklaşık iki saatlik mesafede olması ile şehirden çok fazla uzaklaşmadan doğa ile baş başa bir tatil yapma imkanı sunan Robin’s Nest Ağva, yoga kampları, konserler, caz dinletileri, mantar yürüyüşleri gibi pek çok etkinliğe de ev sahipliği yapıyor. Göksu Nehri kıyısında, ağaçlarla kaplı geniş bir nehir bandında konumlandırılmış olan Robin’s Nest Ağva’da yaz-kış birçok farklı yoga kampı yapılıyor. Vinyasa, Hatha, Yin, Ashtanga gibi daha birçok yoga öğretisine ait kampların yapıldığı Robin’s Nest Ağva’da, doğa ile uyum içinde bir yoga deneyimi sunuluyor. Yoga severlerin bireysel olarak da gidebileceği butik otel, çam ve ıhlamur ağaçları ile çevrili iki katlı ahşap bungalov evlerde konaklama fırsatı sunuyor. Nehir kıyısında yemyeşil bir doğada yoga yapma imkanı sağlayan otel, doğa ile uyumlu ortamıyla yoga severlerin yin ve yang enerjisini dengelemeye ve iç enerjilerini bulmalarına yardımcı oluyor.

Adrasan 10. Köy Hotel

Dünyanın dört bir yanından gelen yoga severleri ağırlayan Adrasan 10. Köy Hotel Antalya’da yer alan Onuncu Köy’ün doğa ile iç içe huzurlu ortamında yoga gruplarına özel kamp ve yoga atölyesi seçenekleri sunuyor. Yoga gruplarına özel indirim fırsatları da sunan otel, doğal yapısını tüm güzelliği ile koruyan ormanlık bir bölgede yer alıyor. Iyengar, Vinyasa, Yoga Nidra, Yin&Yang gibi birçok farklı yoga dalında kamp ve atölyeler sunan otel, doğal gıdalar sunan menüsü ile de yoga severlere hitap ediyor. Yemyeşil doğası ile ünlü Adrasan Onuncu Köy’de yoga tatili yapanlar, sabah ve akşam meditasyon seanslarına katılıyor, yoga tarihçesi, felsefesi ve pratiğine dair birçok konuda yoga biliminin inceliklerini keşfediyor. Yemyeşil ormanlık bir alanda, deniz, kum, güneş ile bir arada bir yoga tatili deneyimi yaşama imkanı sunan otel, ayrıca pilatesten oyunculuk atölyesine, nefes terapi eğitimlerinden fotoğraf atölyelerine ve yürüyüş gruplarına kadar daha birçok atölye ve kamp seçenekleri ile dikkat çekiyor. Adrasan Onuncu Köy Otel, doğa ile bütünleşmek, rahatlamak ve dinlenmek isteyen yoga severlere ideal bir ortam sunuyor.

Alavya Otel

Ege’nin el değmemiş doğal dokusunu koruyan Alaçatı’nın en yeşil noktalarından birinde yer alan Alavya Otel, geniş bir avluda, ufak bahçelerden ve su kuyularından oluşan ortamında zeytin, sakız, hünnap ve dut ağaçlarının arasında yer alıyor. Altı taş evden ve 25 farklı odadan oluşan otelin felsefesinde yoganın önemli bir yeri bulunuyor. Dünyanın birçok farklı yerinden gelen yoga severleri buluşturan Alavya Otel’de yoga kampları ve atölyelerinin yanı sıra alanında uzman yoga eğitmenlerinin her gün verdiği yoga dersleri yer alıyor. Günün ilk ışıkları ile beraber yoga yapma imkanı sunan butik otelde, bisiklet binme ve sörf gibi daha birçok farklı spor dalını deneyimleme fırsatı sunuluyor. Doğal dokusunu koruyan modern bir ortamda sakin ve huzurlu bir yoga tatili deneyimi yaşamak isteyenlere hitap eden Alavya Otel’de sunulan yemekler de organik ve yöresel olmaları ile yoga felsefesine uygun olarak çeşitlendiriliyor.

Turan Hill Lounge

Muhteşem güzellikteki Kabak Koyu’nun ilk otellerinden biri olan Turan Hill, Kızılçam ormanları ile çevrili ve deniz manzaralı bir yamaçta doğa ile iç içe bir tatil sunuyor. Yoga severler tarafından özellikle meditasyon ve nefes teknikleri için tercih edilen Kabak Koyu, denizi ve doğal güzellikleri ile öne çıkıyor. Denize beş dakikalık mesafede yer alan otel, deniz ve doğal güzelliklerle baş başa bir ortam sunuyor. Birçok yoga kampının yapıldığı otelde organik ve lokal yemekler sunuluyor. Bireysel veya toplu kamplara katılan yoga severler için pratiklerini yapabilecekleri eşsiz bir ortam sunan Turan Hill Lounge, deniz manzaralı terasları, yeşil alanları ve sade tasarımı nedeniyle “doğal yaşam evi” olarak da adlandırılıyor.