İçinde bulunduğumuz dönemde o kadar uzak kaldık ki gündelik güzelliklere bile. Bundandır arabadan kolumuzu dışarı çıkarıp müziğin ruhumuzu iyileştirdiği tatil yolculuklarını hatırlamak garip bir sızı bırakır. Ancak tüm bu zorlukların geride kaldığı güneşli günlerde ruhumuzu yine gezip gördüğümüz yepyeni yerler ile iyileştireceğiz. O zamana kadarsa bu planları oluşturmanın en keyifli ve kolay yollarından biri ile hayal kuracağız: DRIVE&LISTEN

Bu site aslında isminden de aktarıldığı gibi sürüş sırasında müzik dinleme özelliğine sahip. Bambaşka şehirleri o şehrin dokusuna uygun müzik ile birleştirebilirsiniz. Şehirler ve insanlar yanınızdan akıp giderken bu büyüyü hissetmek gezgin birisi için bir sonraki lokasyonunu seçmek açısından paha biçilemez. Stockholm’den İstanbul’a ve hatta Tel Aviv’e uzanan geniş bir şehirler yelpazesi de mevcut. Gelin hep birlikte özelliklerine bakalım:

Öncelikle siteye girdiğiniz seçtiğiniz şehirden bir araba kamerasından alınan görüntü ile sanki siz de o arabadaymışsınız gibi hissediyorsunuz. Yöresel radyoları dinleme ve hatta şehir seslerini açma şansınız bile var. Aracın gidiş hızını ise isteğinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Bu sayede görmek istediğiniz şehirler ve o şehirlerin ambiyansına eviniz konforunda hâkim olabiliyorsunuz.

İşte bu site sayesinde siz ayaklarınızı uzatarak bir sonraki tatil lokasyonunuza karar verin!

Herkese şimdiden yeni yerler keşfedecekleri iyi tatiller diliyorum!

TUĞÇE BOZERKEK

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin