Bir zamanlar sadece karakter analizlerinde adı geçen burçlar, artık yapmamız gereken sporlardan hangi yemeklerden uzak durmamız gerektiğine kadar hayatımızın her alanında yön gösterici olarak kabul ediliyor. Hangi renklerin hangi burca yakışacağını bile açıklayan astrolojinin elbette seyahat alışkanlıkları hakkında da söyleyecek çok sözü var. Burcunuza göre ne tür bir tatil konseptini tercih etmeniz ya da ne tür yerlere seyahat etmeniz gerektiğine ilişkin soru işaretleriniz varsa yanıtlar astrolojide… Seyahat ve tatilin ilk adımı ise çanta hazırlamak. O zaman burcunuza göre seyahat çantası önerileri de astrolojinin radarında diyebiliriz.

Enerjik Koçlar

Özgürlüklerinden taviz vermeyen Koç burçlarının seyahat çantası da yeterince özgür olmalı. Ancak kimi zaman bu özgürlük tüm gardırobu çantaya sığdırma olayına dönebiliyor. Bu nedenle Koçlar için seyahat çantası önerilerinin başında sakinlik geliyor. Koç burcu olarak ilk yapmanız gereken çantanıza giremeyecek büyüklükte kıyafet dağları oluşturmak yerine mutlaka yanınızda olmasını istediğiniz eşyalarınızı sıraya koymanız ve valizinizi bu sırayla sakince yerleştirmeniz.

Sıcak Kanlı Boğalar

“Bu valize nasıl sığarım?” serzenişlerinin diğer bir sahibi ise Boğa burcu. Valizinize her ihtimale karşı ek giysi veya ayakkabı koyarak tatile çıkmak tam size göre. Ancak oldukça şişkin bir valizle başladığınız seyahatten, yaptığınız alışverişler için aldığınız ikinci valizle dönmek biraz zahmetli sanki. Her ne kadar lüksten ve milyonlarca ihtimalden vazgeçmek zor olsa da, seyahatlerinizde bu kadar çok zahmete gerek var mı gerçekten? Kendinizi ikna etmek için valizdeki boşlukları gittiğiniz yerde dilediğiniz gibi doldurabileceğinizi düşünebilirsiniz. Yurt dışına gidiyorsanız alışveriş için yanınızdaki dövizi ve kredi kartlarınızı kontrol edin.

Sosyal İkizler

Keşiflerle dolduracağınız ve keyifli zaman geçireceğiniz bir tatil olacağı kuşkusuz. Ama seyahatten günler önce uykularınızı kaçırmaya değmez. Hava durumunu kontrol edin, tatilde nasıl ortamlarda vakit geçirmek istediğinizi hızlıca aklınızdan geçirin ve çantanızı toplayın. Emin olun valizinizde ne olursa olsun, her şey mükemmel olacak. Şapka ve güneş kremini ise asla evde bırakmayın. Çünkü havayı hiç umursamadan gün boyunca sokakları keşfedeceksiniz.

Evcimen Yengeçler

Yengeçler! Seyahat çantanıza hatıralarınızı doldurmak zorunda değilsiniz. Onlar zaten her zaman kalbinizde… Siz sadece tatile ve nasıl vakit geçireceğinize odaklanın, biraz da giysileriniz ve ayakkabılarınız konusunda seçici olun. Eşyalarınızı elerken kendinizi kötü hissederseniz, sizin için özel bir eşyayı ya da takıyı yanınıza alarak içinizi rahatlatabilirsiniz. Dönüş için valizinizde bir parça boşluk bırakmayı da ihmal etmeyin.

Eğlenceli Aslanlar

Biliyoruz ki seyahat için çantanızı evden çıkmadan hemen önce hazırlamaya başlıyorsunuz. Tamam, bu alışkanlığı değiştirmeseniz de olur. Ancak en azından önceden planlanmış seyahatler için birkaç gün önce gardırobunuzu hızlıca gözden geçirmenin kimseye bir zararı yok. Pasaport, cüzdan, şarj aleti ve biletlerin yanınızda olması gerektiğini unutmayın.

Düzenli Başaklar

Başaklara söyleyecek ne olabilir ki? Organizasyon kelimesini hayatlarının her saniyesine sokan Başaklar için valiz hazırlamak su içmek kadar doğal. Siz zaten çok bölmeli, bol fermuarlı çantaları, hangi gün ne giyeceğinize kadar planlayarak doldurmuş olmalısınız. Tüm bu düzen içinde valizinize küçük bir seyahat ütüsü ekleyebilirsiniz. Belki de çoktan eklediniz.

Biraz Kararsız Teraziler

Seyahat çantası hazırlarken kararsız kalmış olabilirsiniz. Kararsızlık düşmanını sakin kalarak ve gerekirse bir bilene danışarak bir şekilde yenebilirsiniz. Tatilde de kararsızlıkla savaşmak zorunda kalmamak için yanınıza mutlaka gardırobunuzdaki kurtarıcı giysilerden birkaçını alın.

Cesur Akrepler

Seyahat hazırlıkları yaparken “ne olur ne olmaz” mottosunu bir kenara bırakın ve tatilde lazım olacak giysi ve eşyalarınızla kullanışlı bir çanta hazırlamayı deneyin. Ama önce şarj aleti, pasaport, biletler gibi seyahatiniz için hayati olan eşyalarınızı çantanıza atın, gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

Meraklı Yaylar

Avucunuzun içi gibi bildiğiniz yerler bile sizin için yeniliklerle dolu olsa gerek. Gittiğiniz her yeri yeniden keşfetmek aynı zamanda valize girmesi gereken yeni şeyler demek. Bu nedenle gidiş kısmında valizde biraz boşluk olmasına dikkat edin. İsterseniz seyahat çantanıza ilave bir spor çanta da sokabilirsiniz.

Planlı Oğlaklar

Tatil kombinlerinizi henüz seyahat çantanızı hazırlarken yapıyorsunuz ama yedek parçalardan da vazgeçmiyorsunuz. Plan, program işinizi kolaylaştırsa da giysi yedeklerini biraz eksiltebilirsiniz. Ancak fotoğraf makineniz için şarj aleti ve yedek pil almayı unutmayın. Dönüşte bakmaktan keyif alacağınız fotoğraflar için gerekli olacaktır.

Bağımsız Kovalar

Maceracı ruhunuzla aynı yerleri farklı duygularla gezdiğinizi biliyoruz. Valizinizi de kendinize çok yük olmayacak şekilde hazırladığınızın farkındayız. Ancak macera tutkusu biraz özen istiyor. Gittiğiniz yerde doğa yürüyüşü, kamp gibi seçeneklerin karşınıza çıkma ihtimali varsa, uygun parçalar emin olun sizin için yük değil.

Duygusal Balıklar

Seyahat çantası hazırlarken önce en sevdiğiniz parçaları elinize aldınız, değil mi? Hatta sadece burada kalmadı, hepsi valizinize girdi bile. Biz de diyoruz ki tatil iyi hissetmek içindir, dolayısıyla sevdiğiniz ve yanınızda olmasını istediğiniz şeyleri almak hakkınız. Başka ne ekleyebilirsiniz? Sakin bir beldede yalnızlığın keyfini çıkarmaya gidiyorsanız, yarım kalan kitabınızı asla evde bırakmayın.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin