Tatil Sepeti Buluttan Bildiriyor

Buluttan Bildiriyor 3-5 Mart arası için hava tahminlerini açıkladı! Hafta sonu planlarınızı yapmadan önce bu tahminlere göz atmanızı tavsiye ederiz.

“Bu hafta sonu Uludağ, Kartepe ve Kartalkaya’da Cumartesi günü hava son derece ılık ve genelde güneşli. Ilık derken bildiğiniz ılık, sıcaklık Kartepe’de 10, Uludağ’da 8, Kartalkaya’da 5 dereceye kadar çıkacak. Kat kat giyinmeye gerek kalmadan güzelce kayabilirsiniz. Cumartesi akşama doğru artacak bulutlanmayla bu üç kayak merkezinde de yağmur başlayacak, ilerleyen saatlerde kara çevirecek. Pazar hava daha soğuk, sisli ve belki hafif kar yağışlı.

Bu hafta sonunun yıldızları  ise Palandöken ve Sarıkamış. Hava batıdaki kadar ısınmayacağı için kar kalitesi ve kalınlığında ciddi bir azalma yok. Cumartesi ve Pazar, iki gün boyunca hava genelde güneşli ve kayak için son derece elverişli. Geçtiğimiz haftalardaki kuvvetli ayazlar da artık kırıldığı için öyle çok üşümeden kayılabilir.

Kayak merkezleri dışında İstanbul ve çevresinde özellikle Cumartesi hava oldukça güzel olacak. Abant, Sapanca, Ağva gibi yakın bölgelere kaçabilir, güzel havanın tadını sevdikleriniz ile birlikte çıkarabilirsiniz.”

Herkese keyifli hafta sonları!
Kaynak : Eren KISMET ( Buluttan Bildiriyor )