Avrupa'nın Birbirinden Güzel Tren Rotalarında Keyifli Bir Yolculuğa Ne Dersiniz?

Dünya’nın en güvenli ulaşım aracı olan tren ile Avrupa’nın en güzel tren rotalarını arşınlamak kulağa hoş geliyor değil mi? Avrupa’nın Birbirinden Güzel Tren Rotalarında Keyifli Bir Yolculuğa Ne Dersiniz? Dünyadaki en yaygın tren ağına sahip olan Avrupa’da, Alpler’in nefes kesici manzarasından Norveç’in yemyeşil doğasına, İsviçre’nin geleneksel köylerinden İngiltere’nin sarp kayalıklarına kadar birçok doğa harikasına şahit olabilirsiniz.

Avrupa’nın Doruklarında Bir Tren Yolu: Glacier Express

Avrupa’nın en güzel tren rotaları arasında birinci sırada gösterilen ve deniz seviyesinden tam tamına 2000 metre yükseklikte, İsviçre Alpleri’nin eşsiz manzarası arasında 129 km boyunca uzanan bu eşsiz rotada, St. Moritz – Zermatt arasında unutulmaz manzaralar eşliğinde harika bir tren yolculuğu yapabilirsiniz. 7,5 saat süren yolculuk boyunca 291 tane köprü ve 91 tünelden geçeceğiniz bu rota ile Avrupa’nın en önemli iki kayak merkezi arasında gidip gelebilir ve St. Moritz’in mi yoksa Zermatt’ın mı kayak için daha ideal bir istasyon olduğunu deneyimleyebilirsiniz. 4 mevsim bambaşka renklere bürünerek muazzam bir görsel şölen sunan İsviçre Alpleri’ni ziyaret etmek için her mevsim geçerli bir bahane bulabilirsiniz.

Avrupa'nın Doruklarında Bir Tren Yolu: Glacier Express

Yemyeşil Bir Doğa İçinde Nefes Kesen Bir Rota: Bergen Line

Norveç’i bir uçtan diğer uca aşarak Oslo ile Bergen’i birleştiren bu rotada; yemyeşil ağaçları, derin fiyortları ve donmuş gölleri ile nefes kesici bir manzara eşliğinde harika bir tren yolculuğu yapma fırsatına sahipsiniz. Bergen ve Oslo arasında 496 km boyunca uzanan hat, Kuzey Avrupa’nın en uzun tren yolu hattı olma özelliğini taşımakla birlikte, Hardangervidda platosunu deniz seviyesinden 1,237 metre yüksekten geçerken sunduğu muhteşem manzara ile sizleri kendine hayran bırakabilir.

Yemyeşil Bir Doğa İçinde Nefes Kesen Bir Rota: Bergen Line

İtalya’dan İsviçre’ye Uzanan Bir Dünya Mirası: Bernina Express

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Bernina Express, muhteşem bir doğa içerisinde Alp Dağları’nı aşan ve İsviçre’nin Chur kenti ile İtalya’nın Tirano şehri arasında muazzam manzaralar görebileceğiniz benzersiz bir rota. Yol boyunca göreceğiniz şirin kasabalar, yemyeşil ağaçlar, karlı zirveler, ahenkle akan şelaleler ve masmavi göller başınızı döndürecek güzelliğiyle sizlere eşlik ederken rüya gibi bir tren yolculuğu yapabilirsiniz. Panaromik tavanıyla 45 km hızla aheste aheste yoluna devam eden Bernina Express, Alp Dağları’nın gölgesi altında bulunan eşsiz manzaraların her anını doya doya yaşamanızı sağlıyor.

İtalya'dan İsviçre'ye Uzanan Bir Dünya Mirası: Bernina Express

İngiltere’nin En Güzel Tren Rotası: Settle-Carlisle

İngiltere’de yer alan birçok tren rotasının içerisinde en güzel doğaya sahip olan Settle-Carlisle hattı ile 2 buçuk saat içerisinde harika bir İngiltere seyahati yapabilirsiniz. Bu hat ile Yorkshire Vadisi ve Kuzey Pennines’ten geçerek İngiltere’nin kayalık kuzey tepeleri ve uçurumlarına doğru yol alırken, eşsiz doğa manzarasının en ufak bir anını bile kaçırmak istemeyeceksiniz.

İngiltere'nin En Güzel Tren Rotası: Settle-Carlisle