Mükemmel Plajları İle Dünyaya Ün Salan Tatil Rotaları!

Havlularınızı, terliklerinizi ve deniz gözlüklerinizi hazırlayın. Mavinin bilmediğiniz tonları, bembeyaz kumları ve Mükemmel Plajları İle Dünyaya Ün Salan Tatil Rotaları!

Bora Bora

Dünya haritasında ufak bir nokta olan, fakat plaj seven tatilciler için gidilebilecek en güzel yerlerden biri olan Bora Bora, Fransız polinezyasında yer alıyor. Pasifik Okyanusu’nun tam ortasındaki bu cennette deniz, kum ve güneş üçlemesi gerçek anlamını buluyor. Özellikle balayı için unutulmaz bir tatil arayanlar tarafından tercih edilen Bora Bora’ya ayak bastığınızda, sahilde yapılan geleneksel Bora Bora seramonisi ile evlilik yemini edebilir, balayı tatilinizi unutulmaz hale getirebilirsiniz. Yerlileri tarafından dünyanın sonu ve cennetin kapısının olduğu yer olarak tarif ediliyor olması Bora Bora’yı betimlemeye yetiyor.

Bora Bora

Palawan

Muhteşem adaları gezebileceğiniz, gezildiğinde “Cennet sanırım böyle bir yer” dedirten Palawan Filipinler‘de yer alıyor. Büyük kayalıkların arasından sürpriz yaparcasına çıkan lagünleri, bembeyaz kumları ve sakinliği ile adeta sizi davet eden sahilleri tekne turları ile görmeniz mümkün. Palawan’da Small Lagoon ve Big Lagoon’un turkuaz sularında kona sürebilir, Matinloc Shrine tepesinden manzarayı izleyebilir, Hidden Beach ve Secret Beach’i görerek “Dünyada böyle yerler de varmış.” diyebilirsiniz.

Palawan

Whitehaven

Kuzey yarım kürenin ardından, sırada güneyin en beğenilen sahili bulunuyor. Adından da anlaşılacağı üzere bembeyaz kumları ile cenneti vadeden bu plaj Avustralya’da bulunuyor. Yaklaşık 7 km’lik bu plaja günü birlik turlar ile ulaşabilirsiniz. Ulaşım esnasında göç dönemi olan kalbur balinaları da görebilirsiniz. Yarım gün ve tam gün olarak farklı turlar seçme imkanınız olsa da 7 km’lik plajın tadına tam olarak varabilmek için tam günlük turu tercih edebilirsiniz.

Whitehaven

Navagio

Plajın rengi, gökyüzü ile neredeyse aynı tonda olduğu için size muhteşem bir illüzyon yaşatacak Navagio Plajı ülkemize oldukça yakın. Yunanistan‘ın batısındaki İyonya Denizi’nde yer alan bu sahile kara yolu ile ulaşmak mümkün değil. Kaçakçılar tarafından terk edilen gemi enkazının sahilini süslediği plaj, Yunanistan’a has sarp kayalıklar ve altın sarısı kumları ile görebileceğiniz en harika plajlar arasında yerini alıyor.

Navagio

Patara

Dünyanın en güzel plajları arasında olan Patara, Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunuyor. Antik kente yakınlığı, caretta caretta türü deniz kaplumbağalarının yumurtlama alanı olması, rüzgar sörfüne uygun yapısı onu diğer plajlardan farklı kılıyor. 12 km’lik uzunluğu ile Akdeniz’in en uzun kumsallarından birine sahip olan Patara, yakınlığı ve kolay ulaşımı ile mükemmel plajları ile dünyaya ün salan tatil rotaları arasında ilk sıralarda kendine yer buluyor.

Patara