Bir yılı daha geride bıraktığımız şu günlerde beğeni kazanan seyahat rotalarına sizler için bir göz attık. Özellikle bloggerların son zamanlarda en çok tercih ettiği rotalar kararsız gezginlerin yeni seyahat planlarına ev sahipliği yapıyor.

2017 yılının En Çok Tercih Edilen Tatil Rotaları:

Fethiye

Tarihi yapısı, doğal güzellikleri ve ulaşım kolaylığı ile bloggerlar tarafından en çok tercih edilen yerlerden biri olan Fethiye, Kelebekler Vadisi, Kabak Koyu, Kayaköy, Ölüdeniz gibi plajları ve Babadağ zirvesinden yapılan yamaç paraşütü, Jeep safari gibi heyecanı aktiviteleri ile beğeni kazanıyor.

Amasra

3000 yıllık bir geçmişe sahip olan Amasra eşsiz doğal güzellikleri, yerel sanatları ile bloggerlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Karadeniz’in hırçın denizi ile bütünleşen şirin tatil beldesi, yeşili ve mavisi ile tatilciler için ideal bir seyahat rotası.

Çeşme

Muhteşem plajları, sörf için yaratılan Alaçatı’sı, sakız reçeli, lezzetli mezeleri, marinası ve doğal güzellikleri ile her dönem bir öncekine göre daha trend bir hale gelen Çeşme, bloggerların ilgisini çeken bambaşka bir tatil rotası.

Antalya

Türkiye’nin turizm başkenti olarak hafızalara kazınan Antalya, tipik bir Akdeniz şehri olarak bloggerlerin ilgi odağı haline geliyor. Binlerce yıllık geçmişiyle büyüleyen Antalya Kaş, Kalkan, Olimpos, Adrasan, Side, Kemer gibi tatil beldeleri ile de her sezon tatilcilerin gözdesi oluyor.

Avşa Adası

Tertemiz koyları, pırıl pırıl denizi, altın rengi kumları ile bloggerlerin ilgi odağı haline gelen Avşa, aynı zamanda hareketli gece hayatı ile de dikkat çekiyor. Özellikle İstanbulluların tercih ettiği Avşa adası ekonomik konaklama seçenekleri ile de beğeni kazanıyor.

Büyükada

İstanbul’un Adalar ilçesinde yer alan dokuz adanın en büyüğü Büyükada, köşkleri, manastırları, kiliseleri ile bloggerların dilinde. Ayrıca hafta sonları kaçamakları için ideal bir seçenek olan Büyükada’da bisiklet turları ile adanın tamamı gezilebiliyor ve tarihi mistik havası ciğerlere nüfus ediyor.

Akyaka

Muğla’nın Ula ilçesinde yer alan Akyaka, cennetten bir köşe hissi yaratan ender tatil beldelerinden biri olarak bloggerlar tarafından sürekli kaleme alınıyor. Doğası, denizi, güneşi, tarihi ve cana yakın insanlarıyla bambaşka bir hayata çağıran Akyaka, Gökova körfezinin muhteşemliğini gözler önüne seriyor.

Susanoğlu

Akdeniz’in parlayan yıldızı olan Mersin’in Silifke ilçesine bağlı turistik beldesi, bloggerların gözünden kaçmıyor. Tertemiz denizi ve uzun sahili ile huzurlu bir tatil vaat eden Susanoğlu, uçsuz bucaksız narenciye bahçeleri ve tantunisi ile tatilcilerin belirledikleri rotalar arasında yerini alıyor.

Ağva

Her mevsim kendine özgü güzellikleri ile bloggerların dilinden düşmeyen Ağva, özellikle hafta sonu kaçamaklarının bir numaralı seçeneği oluyor. Yazları pırıl pırıl denizi, eşsiz kumsalı ve masmavi gökyüzü ile misafirlerin ağırlayan Ağva, kışları ise yemyeşil ormanlık alanları ve kahvaltı yerleri ile muhteşem bir hizmet sunuyor.

Sarımsaklı

Bloggerlar tarafından Ayvalık’ın en çok beğenilen beldelerinden biri olan Sarımsaklı, gezginlerin sık sık ziyaret ettiği seyahat rotalarından biri oluyor. Ege’nin en uzun sahillerinden birine sahip olan Sarımsaklı, şifalı kumları ve sarımsak taşından yapılan evleri ile dikkat çekiyor.

Urla

Doğanın tarih ile birleştiği rüzgârın denizle dans ettiği eşsiz bir belde olan Urla, her bloggerın mutlaka ziyaret ettiği ender tatil beldelerinden biri olarak dikkat çekiyor. Mütevazı bir güzelliğe sahip olan Urla İzmir’e yakın olduğundan dolayı yaz, kış hafta sonları İzmirlilerin akınına uğruyor. Zeytin ağaçları ile çevrili olan belde her adımda tarih kokan yapısı ile gezginlerin uğrak noktası olan bir rota haline geliyor.

Bodrum

Muğla’nın incisi Bodrum, şarkılara ve şiirlere ilham veren doğal güzellikleri, masmavi denizi ile bloggerların her daim rotası oluyor. Bembeyaz evleri , erguvan kokan daracık sokakları ile binlerce yıllık tarihe ev sahipliği yapan Bodrum, tatilcilerin rotalarında yerini alıyor.