Spor Tutkunları için Hem Tatil Hem de Spor Yapılabilecek Dünya Şehirleri!

Tatillerde sportif faaliyetlerde bulunmak isteyenler için birçok tatil rotası bulunuyor. Dünyanın dört bir yanından farklı spor alanları, ziyaretçilerini bekliyor.

Spor tutkunları için hem tatil hem de spor yapılabilecek dünya şehirleri, farklı bir tatil hayal edenlerin seçimi oluyor. Siz de hem yaz hem de kış sporları ile ünlü şehirleri tatil planlarınıza ekleyerek unutulmaz anlar yaşayabilir, adrenalin yükseltebilirsiniz.

Meksika Yucatan

Meksika Yucatan

Meksikayı gezmek isteyenlerin okyanusta dalış yapmayı da seyahat notları arasına eklemesi öneriliyor. Yucatan’da yer alan dünyanın en derin mağarası ışık kırılmaları ile ziyaretçilerini benzersiz bir ışık gösterisine davet ediyor. Yarımada olan Yucatan, plajları, vahşi doğası ve masmavi suları ile unutulmaz bir tatil vadediyor. Mayaların tarihi atmosferini solumanızı sağlayan Yucatan, özgün kültürü ile dikkat çekiyor.

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai

Birleşik Arap Emirlikleri Dubai

Lüksün başkenti Dubai sportif faaliyetlerle de dikkat çekiyor. Çölde kum sörfü yapmak isteyenlerin seçimi olan şehir, safari meraklılarının tercihi oluyor. Lüks konutları ve arabaları ile tanınan şehir hızlı gece hayatı ile de mükemmel bir tatilin adresi oluyor. Hem spor meraklıları hem de lüks tatil sevenler için Dubai ilk tercih haline geliyor.

Endonezya Bali

Endonezya Bali

Mistik yanı ile ilgi çeken, farklı hayat tarzı ile odak haline gelen Bali, dalış meraklılarını bekliyor. Rengarenk mercan kayalıkları, batık gemileri, volkanik mostraları, derin hendekleri, deniz çayırları ile tüplü dalış için dünyanın en ünlü alanlarından biri olan Bali, birçok balık türünün de ev sahibi olarak biliniyor.

Avusturya Ischgl

Avusturya Ischgl

Alp Dağları’nda kayak yapmak isteyenlerin seçimi olan köy, gece hayatının hızlı olmasıyla da fark yaratıyor. Buzdan heykel festivali de yapılan kayak alanı, hem spor hem de kültür gezisi yapmak isteyenleri bekliyor. Bölgede otel, gece kulübü, restoran ve kafeler sıklıkla bulunuyor.

Nepal Pokhara

Nepal Pokhara

Hem raftig hem de yamaç paraşütü yapılabilen şehir, Nepal’in kültürel gezi alanlarını renklendiriyor. Nehirde yüzülebilirken, etkinlik turistlerin gözdesi oluyor. Tapınakların, köy evlerinin gezilebileceği, özgün doğası ile merak uyandıran şehir, spor tatillerinin gözdesi oluyor.

Amerika Hawaii Kailua

Amerika Hawaii Kailua

Paraşüt, paragliding ve sörfün birleşimi olan kitesurfing, Hawaii’nin egzotik atmosferinde unutulmaz bir tatil müjdeliyor. Spor meraklılarının seçimi olan tatil yeri, eğlenceli doğası ile tercih ediliyor. Adrenalin yükselten, bitmesini istemeyeceğiniz spor tatili Hawaii’de sizleri bekliyor.

Çin Se Macau

Çin Se Macau

Çin’de yer alan Macau Kulesi 233 metrelik yüksekliği ile Bungee Jumping’in dünyaca ünlü mekanları arasında yer alıyor. Adrenalinin tavan yaptığı bölge, turistik alanları ile de ilgi çekiyor.