Pedal Çevirmekten Usanmayanlara Bisikletle Gezebilecekleri Seyahat Rotaları

“Rampalar bana vız gelir!” diyenler toplanın! Pedal çevirmekten usanmayanlara bisikletle gezebilecekleri seyahat rotaları ve seçenekleri işte burada!

1. Büyükada – İstanbul

Listenin ilk sırasında tanıdık bir seyahat rotası var. Motorlu taşıtlara izin verilmeyen Büyükada, bu zorunluluk sebebiyle de olsa bisiklet sevenler için bir cennet! Aya Yorgi Kilisesi, Rum Yetimhanesi gibi adanın en yüksek noktalarında yer alan yapıları görmek için bol tepe aşmanız gerekse de bu geziye değecek!

Büyükada - İstanbul

2. Kırgızistan

Kırgızistan bisiklet ile baştan sona geçebileceğiniz bir ülke. Yollar sizi dağlara, dağlardan göl kenarlarına ve elbette muhteşem manzaralara götürüyor. Bisiklet ile bu kadar iddialı değilseniz Song Gölü ve çevresini bisikletle keşfetmek bile size yetecek!

Kırgızistan

3. Karoo Bölgesi – Güney Afrika

Doğası ile baş döndüren Güney Afrika’yı bisikletle gezmek size daha önce yaşamadığınız bir macera vadediyor. Bomboş yolları, kıyı şeridi ile öne çıkan bölgeden Hermanus’a ulaşanlar burada balinaları da izleyebiliyor. Bölgede grup olarak katılabileceğiniz birçok bisiklet turu bulmanız mümkün!

Karoo Bölgesi - Güney Afrika

4. Provence – Fransa

Camargue’da flamingolara ev sahipliği yapan sulak alanlar, Orta Çağ mirasları ile öne çıkan Avignon, üzüm bağları ve şirin köyleri ile Fransa Rivierasını içine alan Provence bisikletle tadı çıkarılacak rotalardan biri! Seyahat için temmuz ve ağustos aylarını seçerseniz lavanta tarlalarını görmeyi ihmal etmeyin.

Provence - Fransa

5. Anvers – Belçika

Belçika’nın en büyük şehir olan Anvers, bisikletle seyahat edenleri Orta Çağ’dan kalan meydanları ile karşılıyor. Bu görkemli Flaman şehrinde, Scheldt Nehri kıyıları ve Avrupa’nın en büyük üçüncü limanı olan Anvers Limanı da sizleri bekliyor.

Anvers - Belçika

6. Laikipia – Kenya

Vahşi yaşamın, ihtişamlı doğal manzaraların ev sahibi Kenya’da bisikletle seyahat etmek ömür boyu unutulmayacak bir anı hediye ediyor! Gruplar halinde, yerel rehberler eşliğinde katılacağınız bisiklet safarileri sayesinde vahşi hayata hiç olmadığınız kadar yakın olacaksınız!

Laikipia - Kenya

7. Oulanka Ulusal Parkı – Finlandiya

Kış masallarını andıran Finlandiya’da bisiklet turu için birçok seçenek bulunuyor. Bunlardan ilki de kuzeyin karakteristik özelliklerini yakından deneyimleyeceğiniz Oulanka Ulusal Parkı! Rusya sınırında yer alan park ve çevresinde gündüz pedal çevirip geceleri sıcak saunaların ve kuzey ışıklarının keyfini çıkarabileceğiniz birçok durak bulunuyor.

Oulanka Ulusal Parkı - Finlandiya

8. Çek Cumhuriyeti ve Almanya

Vlatava ve Elbe nehirleri üzerinde Prag – Dresden bisiklet turları yapmak gözde seçeneklerden biri! Bu turlar hem bisiklet hem de botlarla tamamlanıyor. Böylece Orta Avrupa’nın bu zengin iki ülkesini izlemek için size daha çok vakit kalıyor!

Çek Cumhuriyeti ve Almanya