Gulet ile Gezilebilecek, Görülmeye Değer Doğal Tatil Beldeleri

Tam da buram buram tatil kokan yaz aylarındayken evde oturmak muhtemelen size dar geliyordur. Tüm kış çok çalıştınız ve artık sevdikleriniz ile birlikte güzel bir tatili hak ettiniz. Deniz, kum, güneş, huzur ve gulet! Evet, bir değişiklik olsun: Bu tatilinizde tüm kışın yorgunluğunu atabileceğiniz gulet ile gezilebilecek, görülmeye değer doğal tatil beldeleri hangileri acaba?

1. Bodrum

bodrum

Bodrum, her tatil sezonunda tatil yapmak isteyenler ile dolup taşan en ünlü kıyı beldelerinden biri. Berrak denizi, eşsiz havası ve eğlence mekanları ile herkesi cezbetmeyi oldukça iyi bir şekilde başarıyor. Ancak Bodrum’un tatil sezonlarında oldukça kalabalık bir belde olması nedeni ile otellerden zevk almayabilirsiniz. Eğer huzur ve özgürlük arıyorsanız gulet ile birlikte Bodrum’un koylarını gezebilir ve istediğiniz yerde denize girebilirsiniz.

2. Marmaris

marmaris

Marmaris belki de Bodrum’dan sonra en çok tercih edilen tatil beldelerinin başında geliyor. Marmaris’in Bodrum’a göre daha sakin bir belde olduğunu söylenebilir. Ancak Marmaris, diğer beldeler gibi pek fazla büyük otel barındırmıyor. Burası daha çok butik otellerden oluşuyor. Gulet ile giderek gündüz istediğiniz koylarda denize girebilir, akşamları da karaya çıkarak etrafı keşfedebilirsiniz. Eğer Marmaris’e gitmeyi düşünüyorsanız Selimiye koyuna gitmeli ve kıyıdaki restaurantlarda eşsiz mantı ve çiğ börek deneyimini yaşamalısınız!

3. Akyaka

akyaka

Öncelikle şunu bilmenizde fayda var: Akyaka’ya bir kere giden bir daha dönmek istemiyor! Akyaka’nın en belirgin özelliği dibi görünen eşsiz denizi… Akyaka’ya gulet ile giderek denizden hiç çıkmayabilirsiniz. Öte yandan ekstrem sporlardan hoşlanıyorsanız Kite Beach’e giderek sörf yapabilir ya da ailece at binme deneyimini Padok At Çiftliği’ni ziyaret ederek yaşayabilirsiniz. Akyaka’ya gidecekler için verilecek en güzel önerilerden bir diğeri ise Azmak Nehri… Azmak Nehri’nin etrafı muhteşem restaurantlar ve cafelerle çevrili. Sabah karaya çıkarak envai çeşit kahvaltı deneyimini yaşayabilirsiniz. Akşamları ise kıyıdaki restaurantlarda leziz mezeleri tadabilir ve ileriki saatlerde de küçük ama şirin gece kulüplerinde eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

4. Çeşme

çeşme

Çeşme’nin tam anlamı ile İzmir’in incisi olduğu söylenebilir. İzmir’e gelen turistler iç taraflara hiç girmeden direkt Çeşme’ye gider. Siz de bu yaz tatilinizi gulet ile Çeşme’yi gezerek deneyimleyebilirsiniz. Çeşme’nin birbirinden güzel koyları bulunuyor. Alaçatı, Delikli Koy, Ilıca, Aya Yorgi… Hepsinde denizin dibi eşsiz bir şekilde görünüyor. Çeşme’ye gulet ile bir hafta ayırarak koylarında dolu dolu vakit geçirebilirsiniz. Çeşme’ye gideceklere birkaç öneri vermek gerekirse gündüz gulette güneşlenip koyları gezebilir, kıyıya çıktığınız zamanlarda müthiş Çeşme kumrusunu tadabilir, Alaçatı sokaklarında dondurma yiyerek dolaşabilir ve akşamları yüksek tempolu partilerde coşabilirsiniz.