Yılbaşı yaklaşırken yeni bir yıla girmenin coşkusu ve heyecanı herkesi sarmaya başladı. Peki, siz bu yılbaşını nerede kutlamak istersiniz? İşte birbirinden farklı seçenekler ile yılbaşı için herkesin zevkine uygun tatil önerileri…

İtalya turu: Pizza, Makarna ve Akdeniz

İtalya’da yeni yıl etkinlikleri La Befana Festivali ile birlikte 6 güne yayılıyor. Tarihi dokusunu muhafaza eden caddelerde her yanı muhteşem ışıklandırmalar ile aydınlatılmış sokaklarda dolaşmak, devasa Noel pazarlarında coşkunun parçası olmak inanılmaz keyif veriyor. İtalya seyahatinizle tarihi Collesium’u gezmek, gondolda Venedik keyfi yaşamak, Novona Meydanı’nda vakit geçirmek ve eşsiz lezzetlerin tadına bakmak mümkün oluyor. Milano, Roma, Floransa, Venedik gibi başlı başına gezilesi şehirler, yılbaşı vesilesiyle ayrı bir heyecan yaşatıyor.

prag

Orta Avrupa Turu: Yeni Yıl Romantizmi

Orta Avrupa kentleri kış mevsimiyle romantizmi yan yana getirmek için inşa edilmiş gibidir. Buna bir de yeni yılın heyecanı, yılbaşı için kentlerin süslenmesi eklendiğinde şehirlerin hissettirdiği güzel duygular da artıyor. Romantik bir tatil keyfi için Prag gerekli duraklardan birisi. Yeni yıla Vitava Nehri üzerinde seyahat eden gemilerden birinde girebileceğiniz gibi kentin merkezi Mala Strana’da yediğiniz romantik yılbaşı yemeğinizi Eski Kasaba Meydanı’nda coşkulu kalabalığa karışarak bitirebilirsiniz.

Dünyanın kültür sanat başkentlerinden birisi olan Viyana’da yılbaşı gecesi adeta vals ve müziğin şöleni yapılıyor. Şehrin simgelerinden birisi olan Aziz Stephan Katedrali ve Kartner Strasse gezileri oldukça hoş bir deneyim sunuyor.

Orta Avrupa Turu için önemli duraklardan bir diğeri ise Budapeşte’dir. Tuna Nehri’nin iki yakasını mesken tutan bu şehir bütün güzelliği ve sadeliği ile sizi büyülüyor.

barcelona

Barselona – Madrid turu: Futbol ve Fiesta

Futbol tutkunları için El Clasico’nun anavatanı olan bu iki şehir, yılbaşı tatili için sizlere çok daha fazlasını vaat ediyor. Barselona’da dünyaca ünlü mimar Gaudi’nin Sagra de Familia, Park Guel ve Casa Mila isimli yapıları ve Picasso Müzesi mutlaka gezilmesi gereken yerlerin başında geliyor. Eğer futbolu seviyorsanız futbolun mabetlerinden biri olan Camp Nou’yu görmek de sizi mutlu edecektir.

Madrid’de ise Gran Via Caddesi’nde yapacağınız yürüyüşe Sol-Salamaca’da keyifli bir alışveriş yapmak için mola verebilirsiniz. Puerto Del Sol, Plaza De Mayor ve Plaza De Espana Meydanları’nın yanında boğa güreşlerinin yapıldığı en büyük arena olan Plaza De Toros’yu gezmek sizi mutlu edecektir.

balkanlar

Balkanlar turu: Doğa, Tarih ve Siz…

Eşsiz doğası, muhafaza edilmiş tarihi dokusu, suküneti, damak tadınıza hitap eden yemek kültürü ve sokaklara taşan yeni yıl eğlenceleri ile önemli seyahat noktalarından birisidir. Renkli geceleri ve eğlence merkezleri ile Belgrad, Bled Gölü ve Lubliyana, tarihi Osmanlı şehirleri Poçitel ve Mostar, “cennetten yeryüzüne düşen damla” Ohrid ve Üsküp, Roma İmparatorluğu’nun izlerini taşıyan Split sizler tarafından keşfedilmeyi bekliyor.

amsterdam

Benelüks Turu: Üç İlginç Avrupalı

Hollanda, Lüksemburg ve Belçika Avrupa’nın tarihi dokusunu, kültürel zenginliğini ifade etmenin yanında enteresan doğal güzelliklerini de barındırıyor. Yolculuğunuzun önemli uğraklarından Amsterdam çılgın yeni yıl kutlamalarının dışında kenti kuşatan kanalları, Belçika zengin bira ve peynir çeşitleri, Lüksemburg ise mimarisi ile sizi büyüleyecek.

kamboçya

Uzak Doğu Turu: Gizemli Yeni Yıl

Uzak Doğu oldukça eski tarihi geçmişi, gizemli kültürel yapısı, ilginç mimarisi ve doğasıyla, sadece yeni yıl için değil her zaman, ilgi çekici seyahat noktalarından birisidir. Çin, Japonya, Tayland, Singapur, Vietnam, Kore seyahatinizin en keyifli kentlerini barındırıyor. Şehri ikiye bölen Han Nehri ile Seul, gece safarisi ile ünlü Singapur, Meşhur Macau adası ile Hong Kong, büyüleyici adalarıyla Phuket seyahatinizi unutulmaz hale getirmek için sizleri bekliyor.

dubai-18

Dubai Turu: Zengin Bir Yeni Yıl

Dubai; lüks yaşamın, sınırsız gökdelenlerin ve muazzam alışveriş merkezlerinin başkenti olarak anılıyor. Lüks otellerin herkese hitap eden eğlence merkezlerinde istediğiniz gibi yılbaşı kutlamanızı yaptıktan sonra dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa’dan manzarayı seyredebilir, enteresan çöl safarisi deneyimini yaşayabilir ve konforlu merkezlerde alışveriş keyfini yaşayabilirsiniz.