Dev su kütlelerini arıtan teknolojisi ile yüzülebilir lagünler yaratan Crystal Lagoons firması Maldivler’in turkuaz renkli denizini ve bembeyaz kumsallarla çevrilen plajını yapay olarak dünyanın her bölgesinde inşa edebiliyor. ABD merkezli bir firmanın tasarladığı lagünlerde hem su sporları yapılabiliyor hem de yüzülebiliyor. Düşük maliyetli tasarımları ile dikkat çeken firma; dünyada Crystal Lagoons Teknolojisi ile Tasarlanan Tatil Bölgeleri Singapur, Endonezya, Tayland, Umman, Hindistan, Ürdün, Mısır, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, İspanya, Meksika, Şili, Brezilya, Arjantin ve Avustralya gibi ülkeler başta olmak üzere yaklaşık 60 ülkede faaliyet gösteriyor.

Alcazaba Lagoons- İspanya

Crystal Lagoons firmasının Avrupa’daki ilk projesi olan Alcazaba Lagoons projesinde toplam 450 konut yer alıyor. İspanya’nın en önemli turistik merkezlerinden biri olan Costa del Sol’da inşa edilen proje, muhteşem kumsallara sahip plajıyla dikkat çekiyor. Misafirlerine evlerinin yalnızca birkaç metre uzağında turkuaz rengi bir deniz ve bembeyaz bir kumsal sunan proje, yelken sörfü, su kayağı gibi birçok su sporuna elverişli, yüzülebilen bir lagüne ev sahipliği yapıyor. Akdeniz esintileri taşıyan tarzı ile büyük beğeni kazanan Alcazaba Lagoons, İspanya’ya modern bir hava katıyor.

Treasure Bay Bintan – Endonezya

Crystal Lagoons firmasının Güney Doğu Asya’da gerçekleştirdiği ilk proje olma özelliğini taşıyan Treasure Bay Bintan, Singapur’un 20 kilometre uzağında bulunan Bintan Adası’nda yer alıyor. Gelişen turizmi ile Endonezya’nın gözde şehirlerinden biri olan Singapur’a turistik katkı sağlayan proje 3 bine yakın konut ve 4-5 yıldızlı otellere ev sahipliği yapıyor. Konutların her birinin kapısı bembeyaz kum tanelerinden oluşan 1400 metrelik sahile açılıyor. Kristal berraklığındaki turkuaz renkli lagünü ile misafirlerine inanılmaz anlar yaşatan lagün aynı zamanda su sporu tutkunları içinde çeşitli aktiviteler sunuyor.

 Diamante Cabo San Lucas – Meksika

Meksika’nın Aztek kentinde yer alan Diamante Cabo San Lucas projesi lüks ve konforlu konaklama seçenekleri ile ön plana çıkıyor Tüm su sporlarının güvenli bir şekilde yapılabilmesine imkân sağlayan lagünleri ile kristal berraklığında yüzme keyfi sunan proje, misafirlerine eşsiz bir tatil deneyimi yaşatıyor. Ayrıca proje dünyanın en iyi golf sahalarından birine sahip olması ile dikkat ekiyor. Golf alanında oldukça ünlü bir isim olan Tiger Woods tarafından özel olarak tasarlanan golf sahası, Golf Magazine dergisi tarafından dünyanın en iyi 100 golf sahası arasında listeleniyor. Diamante Cabo San Lucas’ı seçen misafirler dilerlerse sadece denizin muhteşem manzarasını izleyerek dinlenebiliyor dilerlerse de gün batımının romantikliğinde içkilerini yudumlayabiliyor. Projede yer alan at çiftliği ise binicilik sporu ile ilgilenenler için mükemmel bir fırsat sunuyor.

Monte Galala – Sokhna – Mısır

Dünyanın en gizemli ülkelerinden biri olan Mısır’daki Monte Galala projesi, dağlık bölgede yapılan ilk lagün olma özelliği taşıyor. Sokhna Dağları’nda yer alan proje yaklaşık 40 bin metrekarelik bir alana yayılıyor. 3 kilometrelik bembeyaz kumla kaplı sahili ve 6 adet turkuaz renkli berrak lagüne sahip olan proje, su sporlarının yanı sıra birçok farklı aktiviteye de ev sahipliği yapıyor. 2019 yılında tamamen teslim edilmesi beklenen Monte Galala projesi ilk etapta 1600 otel odasından oluşuyor ve lüks ve rahat konutlarıyla ön plana çıkıyor.

SoleMia – Miami

Atlas Okyanusu’nun kıyısında yer alan ve ABD’nin en turistik kentlerinden biri olan Miami, SoleMia projesine ev sahipliği yapıyor. Miami’nin en büyük bölgesi Bal Harbour’da yapılan proje 4 bin metrekarelik iki lagün alanı ile dikkat ekiyor. Turkuaz renkli denizi ile kristal berraklığında yüzme ve su sporu yapma imkânı sağlayan proje, aynı zamanda misafirlerinin daha güzel anlar geçirmesi için sosyal imkanlar da sağlıyor.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin