Uzun süren düğün telaşından sonra tüm yorgunluğunuzu atacağınız balayında romantik fotoğraflar çektirmeye ne dersiniz? Son zamanlarda popüler olan dış çekim balayı fotoğrafları belki de en güzel anların objektiflere yansıdığı dakikalar oluyor. Bir yerlere yetişme telaşı olan, araya sıkıştırılmış fotoğraflar yerine doğal güzelliklerin arka planı oluşturduğu fotoğraflar tam olarak balayı fotoğrafları! Yurt dışında başlayan bu akım yavaş yavaş Türkiye’de de yayılmaya başladı. Son yıllarda instagram’da gördüğümüz ve “ne güzel fotoğraf” dediğimiz çoğu kare balayında çekilmiş oluyor. Türkiye’de balayı yapacaksanız birbirinden güzel doğa manzaralarını arka plan yapabilirsiniz. Dış çekime uygun balayı bölgeleri nereler mi?

1) Salda Gölü ve Lavanta Bahçeleri
Türkiye’nin Maldivler’i olarak nitelendirilen Salda gölü ve yakın bölgelerinde bulunan lavanta bahçeleri yaklaşık iki yıldır en güzel balayı fotoğraflarının çekildiği destinasyonlardan. Antalya ve ilçelerinde balayı planlıyorsanız Burdur Salda gölünde fotoğraflarınızı çektirebilirsiniz.
Isparta Lavanta bahçeleri de rüstik tarzı sevenlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Bembeyaz elbiseler giyerek saflığı ve doğallığı simgeleyen gelinler morun eşsiz bir tonu olan lavantaların içerisinde poz veriyor. Bu bölgeye ulaşmak için Antalya’dan yaklaşık 1,5 saat yolculuk etmeniz yeterli. Kuyucak Köyü’nde bulunan lavanta bahçelerinde fotoğraf çektirmek için Haziran ayından Ağustos ayının başına kadar olan dönemde bölgeye gitmelisiniz. Gitmeden önce bölgedeki fotoğrafçılarla iletişime geçip randevu almayı unutmayın.


2) Kapadokya
Masal diyarı diye adlandırabileceğimiz Kapadokya’nın adeta kendine has bir ışığı var. Neredeyse hiçbir efekte ihtiyaç duymadan, bölgede fotoğraf çekmeniz mümkün. Gelinliğinizi yanınızda götürmenize bile gerek yok. Bölgedeki butiklerde ortalama fiyatlarla gelinlik benzeri elbiseler almanız mümkün. Son dönemlerde balon manzaralı fotoğraflar da oldukça popüler ancak bunun için biraz erken kalkıp gün doğumu ışığını yakalamanız gerekiyor.
Kapadokya’da Ürgüp, Göreme gibi çeşitli destinasyonlar bulunuyor. Arka planı oluşturacağız manzaraları önceden araştırmanızda fayda var. İlkbahar ve sonbaharda evlenecekseniz Kapadokya bölgesini tercih ederek muhteşem balayı fotoğrafları çektirebilirsiniz.


3) Antalya
Antalya’nın özellikle Alanya ilçesi balayı için çiftlerin tercih ettiği destinasyonlar arasında yer alıyor. Alanya’nın şelaleleri ve doğal manzaraları balayı fotoğrafları için muhteşem bir arka plan oluşturacaktır. Alanya Kalesi ve özellikle Kleopatra Plajı dış çekim fotoğraflar için oldukça uygun bölgeler. Ayrıca Manavgat otelleri de balayı için sıkça tercih edilen otellerden. Dilerseniz fotoğrafçınızı otele çağırarak balayı konseptindeki otellerin plajlarından ve balayı için dizayn edilmiş konseptlerinden yararlanabilirsiniz. Antalya dört mevsim balayı için tercih edebileceğiniz destinasyonlar.


4) Göcek
Uygun fiyatlı ancak muhteşem bir balayı geçirmek isteyen çiftlerin çoğu Göcek otelleri arasından seçim yapıyor. Tekne turları bu bölgede mutlaka yapmanız gereken aktivitelerin de başında geliyor. Tekneler Göcek’in saklı kalmış doğal güzelliklerini görmenizi sağlıyor. İşte tam bu noktada balayı fotoğrafları devreye giriyor. Göcek’te tekne kiralayarak balayı fotoğrafları çektirmeniz mümkün. Bazı fotoğrafçılar bu hizmeti de sizler için sunuyor. Değerlendirebilirsiniz!


5) Fethiye
Hem huzurlu hem eğlenceli hem de adrenalin dolu bir balayı ister misiniz? Cevabınız evet ise Fethiye sizin için en güzel seçeneklerden bir tanesi. Ölüdeniz Fethiye’nin en gözde tatil destinasyonlarından olmasıyla dikkat çektiği gibi doğal güzellikleriyle de yeni çiftlerin balayı fotoğrafları için en güzel arka planları sunuyor. Fethiye’de tarihi bölgelerde de fotoğraf çektirmek mümkün. Tekne turları, antik kentler, ölüdeniz plajları sayesinde hem muhteşem balayı fotoğrafları çektirebilir hem de dolu dizgin bir balayı tatili geçirebilirsiniz. Paraşütle atlarken selfie çubuğunuzu yanınıza almayı da unutmayın!

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin