Türkiye’nin ilk Nomad Gemisi kalkıyor. Yurt dışında örnekleri bulunan,  hem gezip hem çalışmaya imkân veren Nomad trendinden doğan yeni nesil proje ülkemizde ilk defa gerçekleştirilecek. Hem seyahat blogger ve vlogger’larına, hem turizm firmalarına hem de gezmeyi sevenlere yeni kapılar açacak olan proje Tatilsepeti – Vovidi iş birliği ile 15 Haziran’da hayata geçiyor.

Peki “Nomad Cruise”, Türkçeye çevrilen hâliyle “Nomad Gemisi” nedir? Günümüzde esnek çalışma saatleri ve istenilen yerde çalışma olanağı ile “Nomad” kavramı ön plana çıkmaya başladı. Laptop’unu alıp, istediği lokasyondan kendi kurduğu düzen çerçevesinde çalışabilen kişilere Nomad ismi veriliyor ve teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte özellikle gençler arasında bu konsept iyice yaygınlaşmış durumda. Deniz kenarında, havuz başında, gemide heryerde çalışmak artık mümkün. Tatilsepeti yenilikçi yaklaşımıyla dünyadaki trendleri yakından takip ederek Nomad’ları biraraya getirecek projeye öncülük ediyor.

15 Haziran’da Kuşadası’ndan demir alacak Nomad Gemisi’nde blogger’lar, fotoğrafçılar ve vlogger’lar yer alacak. Yunan Adaları turuna çıkacak olan Nomad Gemisi’nde yolculuk sırasında geçen saatlerde katılımcılar birbirleriyle paylaşımlarda bulunma, kısa workshop’lar düzenleme ve deneyimlerini ve yeteneklerini birbirleriyle paylaşma imkânı bulacaklar. Adalara ayak bastıklarındaysa hep beraber yeni destinasyonları keşfe çıkacaklar. Tüm bu paylaşımları hem katılımcıların sosyal medya hesaplarından, hem Tatilsepeti mecralarından hem de #nomadgemisi’den takip etmek imkânı olacak.

Nomad Gemisi katılımcıları arasında başta Türkiye’nin ilk ve en başarılı blog’larından “yoldaolmak” dahil sürpriz isimler bulunuyor. Proje sayesinde sevdiğiniz isimleri daha yakından tanıma ve onlarla bir tura ortak olma imkânınız da olacak. İlk Nomad gemisi yurda döndükten sonra düzenlenecek çekilişle aynı tura Tatilsepeti sponsorluğunda ücretsiz katılım hakkı verilecek. Şansınızı denemek ve çekilişe katılmak için projeyi takibe alabilirsiniz.

Hem çalışma hem de seyahat alışkanlıklarının değişmekte olduğu dünyada bu keyifli ve yenilikçi proje Türkiye’de turizm sektörüne yeni soluk getirecek gibi görünüyor. Proje seyahat ederken çalışmanın ve para kazanmanın mümkün ve ulaşılabilir olduğunu kanıtlar nitelikte. Bu yönüyle hayallerini gerçekleştirmek ve dünyayı gezmek isteyenlere umut verici özelliği ile de ön plana çıkıyor.

İlk “Nomad Gemisi” katılımcı Instagram hesapları @yoldaolmak, @vovidi.travel, @iamtravelr @yoloykuleri @gezgingo, @izkiz, @adamaxoi ve @tatilsepeticom ile #nomadgemisi #tatilsebebimvar’ takibe alabilirsiniz.

Herkese bol güneşli, keyifli ve eğlenceli bir yaz dileriz!    

1 Yorum

  1. Harika şimdiden iyi gezmeler , keyifle takip edicem . İnşallah banada nasip olur . Hesapları takibe aldım. Gidemesem de sizin sayenizde gitmiş kadar olucam . Sevgiler İnstagram kullanıcı adım : lalli51

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin