Normal bir tatili planlarken başta uçak bileti ve konaklama olmak üzere birçok ayrıntıyı planlamak durumundasınız; fakat herhangi bir gemi turunda yer ayırırsanız tüm ayrıntılar tur şirketi tarafından sizin için planlanır. Bir kere herhangi bir gemi turu için rezervasyon yaptırdıktan sonra tatil için başka bir işlem yapmanıza da gerek kalmaz. Gemi turlarının niteliği; seyahat ettiğiniz döneme, tatilinizin uzunluğuna ve gitmek istediğiniz yere göre değişiklik gösterir. Üstelik gemi turlarında yemeğiniz, gemide bulunan restoranda önceden hazırlanır ve size servis edilir. Ayrıca gemi turları, her yaştan turist için son derece uygundur. Böylelikle hem siz hem de çocuklarınız, gemi turunun keyfine varabilir. Öte yandan gemi turlarının birçoğu, yapmak istediğiniz aktiviteleri seçmenize de olanak tanır. Vizesiz Yunan Adaları gemi turu da bu avantajlardan faydalanabileceğiniz bir seçenektir.

Birçok Farklı Noktaya Uğrayabilirsiniz

Gemi turları, birden fazla noktada durarak farklı şehirleri ve bölgeleri görmenize olanak sağlar. Gemi turunun uzunluğuna bağlı olarak tatiliniz boyunca 5 ya da daha fazla bölgeyi görebilirsiniz. Eğer tatiliniz boyunca birçok farklı yeri ziyaret etmek istiyorsanız, en az 7 gün süren gemi turlarını tercih edebilirsiniz. Gemide kaldığınız için her gittiğiniz şehirde kalacak yer sıkıntısı da yaşamazsınız.

Ülkemizde gemi turları arasında en çok tercih edilen gemi turu, vizesiz Yunan Adaları gemi turu olarak bilinir. Bu turda Santorini, İstanköy, Taşoz, Sisam, Sakız Adası, Sömbeki, Rodos ve Mikonos gibi Yunan Adaları’nı ziyaret edebilirsiniz. Yunan Adaları dışında Avrupa’nın denize kıyısı bulunan birçok şehrini de gemi turları sayesinde görebilirsiniz.

Her Şey Dahil Turlarla Tatilin Keyfini Sürün

Gemi turları, misafirlerine her zaman uygun fırsatlar sunmayı hedefler. Böylelikle Yunan Adaları gibi birçok popüler bölge, tek bir gemi turu ile rahatlıkla ziyaret edilebilir. Eğer ölü sezonda bir gemi turu ayarlamayı başarabilirseniz, önemli miktarda tasarruf etme şansınız da bulunur. Her şey dahil olarak satılan gemi turlarının birçoğu; limanın bulunduğu şehir ve yaşadığınız şehir arasında gidiş ve dönüş uçak biletlerini de içerir. Üstelik gemi turları sayesinde yabancı bir şehirde GPS kullanarak yol aramanız gerekmez.

Farklı Aktiviteler Sizi Bekliyor

Sabit bir yerde tatil yaparken yapabileceğiniz aktiviteler oldukça sınırlıdır fakat gemi turuna çıktığınızda her gittiğiniz şehirde farklı aktiviteler yapabilirsiniz. Bu açıdan bakıldığında gemi turları, bir eğlence paketinden farksızdır. Gemi turlarında misafirler için gece ve gündüz birçok farklı aktivite planlanır. Örneğin, geminin içindeki birçok mağazayı ziyaret edebilir, masaj yaptırabilir, masa tenisi oynayabilir, havuza girebilir veya doyasıya dans edebilirsiniz. Eğer tatilde aktif olmayı seven biriyseniz, deniz üzerindeki bu tatile bayılacaksınız.

Yeni İnsanlarla Tanışın

Gemi turlarında yapılan açık büfe kahvaltılar ve diğer grup etkinlikleri sayesinde bir sürü yeni kişi ile tanışabilirsiniz. Üstelik gemi turlarına dünyanın birçok farklı yerinden kişiler de katılır ve böylelikle farklı milletlerden kişilerle de tanışma şansı bulabilirsiniz. Öte yandan gemi turlarında düzenlenen aktiviteler, insanlarla tanışmanın en güzel yollarından biridir. Ayrıca sadece bekârlara veya sadece evlilere özel gemi turu seçeneklerinden faydalanarak, farklı bir ortama girme şansı bulabilirsiniz.

Bütçe Dostu Tatil İçin Gemi Turları

Günümüzde gemi turları, tatile çıkmak için en ekonomik yollardan biri olarak kabul edilir. Uçak bileti, otel rezervasyonu, yiyecek, içecek ve eğlence için tek bir ödeme yaparak tatilinizi daha uygun fiyatlarla yapabilirsiniz. Tercih edeceğiniz kabin tipine göre daha bütçe dostu fiyatlarla gemi turu yapabilme şansınız bulunur. Öte yandan nehirde veya okyanusta yapacağınız gemi turlarının fiyatları da değişiklik gösterebilir.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin