Tatilin en dinlendirici, en eğlendirici ve belki de en macera dolu hali olan doğa tatilleri, tutkunları için her yılın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Doğa ile bütünleşip, spor ve egzersizler yaparak geçireceğiniz bir tatil hayallerinizi süslüyorsa kendiniz için en uygun rotayı belirleyip, sırt çantanızı taktığınız gibi yola çıkabilirsiniz. Zira dünya genelinde farklı seçenekler, farklı yürüyüş yolları, ekstrem sporlar ve çok daha fazlasını bulabileceğiniz pek çok keyifli ve heyecanlı lokasyon bulunuyor. Öyleyse zaman kaybetmeden harekete geçin! İşte doğa tutkunlarına keyifli tatil olanağı sunan rotalar ve bu rotalarda bulabileceğiniz fırsatlar!

Sunshine Coast Trail ile Doğayı Yeniden Keşfedin! 

Britanya Kolombiyası’nda bulunan bu tatil rotası, yılın her döneminde maceracıları ve doğa aşıklarını ağırlıyor. Göz alıcı güzellikteki ormanlar, yürüyüş parkurları ve tüm zarafetiyle Powell Nehri, bu lokasyonu adeta dünyada saklı, küçük bir cennete çeviriyor. Bütün bu doğal güzelliklerin yanı sıra Sunshine Coast Trail, gezginlere sunduğu alternatifler ile de oldukça ilgi çekici. Uzun sürecek bir tatil planı yapıyorsanız ve alanın tamamını keşfetmeden oradan ayrılmak istemiyorsanız, bu bölgede yürüyüşçü ve tatilciler için özel olarak hazırlanmış olanaklar ile dolu ahşap kulübeler bulunuyor. Hem de ücretsiz!

Bedava konaklama imkanı sağlayan bu kulübelerin içersinde her mevsim kalmaya uygun pek çok farklı gereç de yer alıyor. Bunlardan en önemlileri ve belki de tatilciler için en hayati olanları; ısıtıcı, lamba ve yemek pişirilebilecek bir ocak. Bu sayede yeterli hazırlığı yaparak bölgenin kış mevsimindeki güzelliklerini görme fırsatına bile sahip olabilirsiniz. Bu temel gereçlerin yanı sıra konaklama için özel olarak ayrılmış kulübelerde çeşitli mutfak aletleri ve hatta birtakım gıda malzemelerini de bulmak mümkün.

Misafirlerine muhteşem olanaklar sağlayarak son derece konforlu bir doğa gezisi deneyimi yaşamalarını sağlayan Sunshine Coast Trail; doğa tutkunları için adeta biçilmiş kaftan. Eğer siz de bu yıl, doğanın içinde kendinizi ve iç sesinizi dinleyerek geçireceğiniz bir tatil planı yapmak istiyorsanız rotanızı hemen Sunshine’a çevirebilirsiniz.

Ring Of Kerry’deki Evinizde Tatil Yapın!

Doğa tutkunlarına keyifli tatil olanağı sunan rotalar arasında bulunan bir diğer yer ise Ring Of Kerry. İrlanda’nın muhteşem doğası içinde kurulmuş bir yerleşke olan Ring Of Kerry’de doğa aşıkları için pek çok seçenek bulunuyor. Bu seçeneklerden en can alıcı olanı ise Kerry’nin size evinizden çıkıp yine evinizde hissedebileceğiniz konforda bir konaklama sunması. Yeşilin içinde, taşranın temiz havasını ciğerlerinize çekerek geçireceğiniz bu tatil, size hem doğanın güzelliklerini keşfetme hem de yıl boyunca yorulan zihninizi dinlendirme fırsatı sunuyor. Doğal malzemelerin sanatsal bir harmanı ile ortaya çıkarılmış çiftlik evleri 6 kişi kapasiteli ve içlerinde yataktan havluya kadar pek çok olanak bulunuyor.

Ring Of Kerry‘de sörf yapabilir ya da kano ile gezintiye çıkabilirsiniz. Ayrıca orman içinde bisiklet turları da bölgenin favori etkinlikleri arasında bulunuyor. Bu etkinlikleri gerçekleştirmek için kullanacağınız gereçleri temin etmek ve temizlemek gibi ihtiyaçları karşılamak için ise konaklama alanlarının hemen yanı sıra ahırlar, yerleşkenin doğa aşıklarına ve maceracılara sunduğu olanaklardan yalnızca birkaçı.

Siz de tatilinizi doğayla iç içe geçirmek istiyorsanız maceraya, huzura ve enerjiye merhaba deyin! Farklı rotalarda bulunan farklı fırsatlardan yararlanın; ücretsiz kabinlerde konaklayın, yürüyüş parkurlarını arşınlayın ve dünyayı tatilinizin her gününde yeniden keşfedin! Doğa tüm enerjisi ile bu tatilde sizi kucaklasın. Kendinizi ormanlarda ve göllerde geçireceğiniz, hayatınızın en renkli ve eğlenceli tatili için hazırlayın!