Orta Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Prag her yıl binlerce turistin uğrak noktası oluyor. Tarihi dokusu, doğal güzellikleri, lezzetli yemekleri ve tatilinize renk katacak diğer pek çok alternatifi ile Prag; adeta bir rüyalar şehri. Her bir köşesinde ayrı bir güzellik ile karşılaşabileceğiniz bu şehirde bilindik turistik aktivitelerin yanı sıra başka yerde rastlayamayacağınız türden etkinlikler ile karşılaşmanız da mümkün. Eğlenmek, gezmek, öğrenmek ve günlerinizi daha bir unutulmaz hale getirmek için işte; Prag Tatilinize Keyif Katacak Alternatif Aktiviteler.

Soğuk Savaş Günlerini Keşfedin!

Dünya tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olan Soğuk Savaş’ın izlerini bugün hala taşıyan Prag‘da tarih gezileri yapmaktan hoşlananlar için oldukça ilgi çekici imkanlar bulunuyor. Komünist dönemin alışkanlıklarının sergilendiği, o günlerin fotoğraf ve belgelerinin ortaya koyulduğu müzelerin yanı sıra savaş döneminin soğuk yüzünü ortaya çıkaran sığınakları gezmek de Prag’da gerçekleştirilebilecek farklı seçenekler arasında yer alıyor. Attığınız her adımda tarih ile yüz yüze geleceğiniz bu yerde kendinizi uzun bir yolculuğa çıkmış gibi hissedebilirsiniz. Avrupa turunuzu sıradanın dışına çıkarmayı arzuluyor ve vizyonunuzu genişletecek yeni şeyler öğrenmeyi tercih ediyorsanız Prag sizin için en doğru adres. Her yerde rastlayamayacağınız özellikleri ile Çek Cumhuriyeti’nin başkenti sizi bekliyor.

Prag’ın Tarihi Gettolarında Kaybolun!

Uzun yıllar boyunca pek çok değişik kültürün bir araya gelmesi ile ortaya çıkmış derin kültürü ile Prag, her bir sokağında sizi farklı sürprizlerin beklediği bir şehir. Turist ziyaretlerinin yoğunlaştığı ilginç noktalarından bir diğeri ise tarihi oldukça eski dönemlere dayanan Yahudi mezarlığı. Tahminen 13. yüzyıl dolaylarına kadar uzanan tarihi ile bu bölge son derece ilgi çekiyor. Yahudilerin yurtlarını terk etmelerinin ardından yerleştikleri bu bölge tarihi dokusu ile halen eski ruhunu koruyor. Tarih ile yakından ilgilenen ziyaretçilerin uğrak noktası olarak Prag‘da görülebilecek en ilginç alternatiflerden biri olma özelliği gösteriyor. Siz de tatilinizi renklendirmek isterseniz Prag tatilinize keyif katacak alternatif aktiviteler arasında yer alan bu seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Sıcacık Bir Bardak Çay İle Keyiflenin!

Çek Cumhuriyeti’nde çay oldukça sevilen ve yaygın bir içecek. Çeşitli bitki çaylarının taze taze demlenerek müşterilere sunulduğu ve aynı zamanda yaprak halinde de satıldığı çay evleri Prag turistik gezilerinin en orijinal noktaları arasında yer alıyor. Mis gibi kokan, yeni demlenmiş çayınızı yudumlarken bu çay evlerinden sevdiklerinize özel hediyeler seçmeniz de mümkün. Tavşan kanı Türk çayının yerini tutamayacak olsa da bu harika şehirde damak zevkinize uygun farklı özelliklerde çaylar bulabilirsiniz. Siyah çaya oran ile farklı bitkilerden elde edilen bitki çaylarının daha yaygın bir biçimde tüketildiği Prag’dan şahane bir çay evinde çayınızı yudumlamadan ayrılmayın! Bunun yanı sıra bazı restoranlarda bile yemeğin yanında çay sipariş etmenizin mümkün olduğunu da unutmayın!

Çek Ormanlarında Dolaşın!

Prag tatilinize keyif katacak alternatif aktiviteler arasında yer alan bir diğer seçenek ise harika doğası ile sizi büyüleyecek Çek ormanlarına yapacağınız bir seyahat. Bu seyahati özel kılacak olan ise yalnızca huzur dolu bir yürüyüş değil; ormanın derinliklerine gizlenmiş inanılmaz lezzetteki mantarları kendi elleriniz ile toplamak. Başka hiçbir yerde yaşayamayacağınız bu deneyim Prag tatilinizin en unutulmaz anları arasında yer almayı hak ediyor. Siz de sıradan tatillerin dışına çıkıp kendinizi eğlendirecek alternatif fikirler arayışında iseniz bu seçeneği değerlendirebilirsiniz. Tertemiz orman havası içinde kendinizi bulup elleriniz ile topladığınız mantarların tadına varabilirsiniz. Farklılık arıyorsanız Prag sizin için kusursuz bir alternatif!