Eğer siz de günlük hayatınızda sık sık seyahat ediyorsanız, bu işin nasıl önce bir yaşam biçimine ve ardından tutkuya dönüştüğünü biliyor olmalısınız. İnsanı her zaman dinamik, ruhunu her zaman kaşif ve dünyasını renkli tutar seyahat. Bir defa yola çıkmaya alıştıktan sonra kolay kolay vazgeçemezsiniz. Vazgeçemediğiniz gibi yaşam alanlarınıza da aynı ruhu aşılamaya çalışırsınız. Dünyada gezip gördüğünüz ve gezip göreceğiniz her yer, sizinle birlikte evinizde yaşasın istersiniz. Seyahat ruhu evinizin oksijeni haline gelsin, soludukça seyahat açlığınız depreşsin, eve gelen tüm ziyaretçileri gezgin ruhunuz karşılasın…

Size bu hayalinizi nasıl gerçeğe dönüştüreceğinizi açıklıyoruz. Seyahatseverlere özel ev dekorasyonları örnekleri ile yaşam biçiminizi ve ruhunuzu her köşesinden yansıtan muhteşem bir eve sahip olabilirsiniz. İşte 3 basit adımla Bir Seyahatseverin Evi Nasıl Olmalı?

Bir Dekoratif Unsur Olarak Dünya Haritası

Seyahatsever bir ruhu yansıtmanın en dekoratif yollarından biri dünya haritasını evin farklı köşelerinde estetik bir biçimde kullanmaktır. Rengarenk, devasa boyutlarda bir dünya haritasının, salonunuzun bir duvarını boydan boya kapladığını düşünün. Akşamları koltukta uzanıp günün yorgunluğunu üzerinizden atarken farklı şehir ve ülkeleri inceleyerek hayallere dalabilirsiniz. Üstelik seyahat saatiniz geldiğinde duvarın önüne geçerek elinize bir kalem alıp rotanızı çizmeye başlayabilirsiniz.

Dünya haritasını duvar kağıdı olarak değil de bir pano olarak da tasarlamanız mümkün. Farklı renklerde pano haline getirilmiş haritaları yatak odanızın ya da mutfağınızın bir köşesine asabilirsiniz. Yatak odasında pano dışında nevresim takımı tercihinizi de dünya haritası deseninden yana kullanabilirsiniz. Hem böylece uykuya dalmadan önce bir sonraki yolculuğunuzun hayalini daha rahat kurabilirsiniz. Sadece dünya haritası da değil, piyasada dünya haritası dışında belirli bir ülkenin ya da kentin haritasını içeren desenlere sahip nevresim takımları da mevcut. Biraz araştırma yaptığınızda aradığınız deseni bulmanız işten bile değil.

Seyahatseverlere özel ev dekorasyonları fikirlerini hayata geçirirken en sık uygulanılan dekoratif figürler arasında yer alan dünya haritasının, lamba, saat ya da kırlent gibi aksesuarlar üzerinde kullanıldığı örnekler de mevcut. Özellikle saat ve kırlentlerde, dünya haritasının yanında, üzerinde farklı bölge ve şehirlere ait harita desenlerin bulunduğu ya da söz konusu yerlerin isimlerinin yazılı olduğu modeller de yaygın.

Dekoratif Unsur

Bavul Mobilyalar

Seyahatin akla ilk gelen sembollerinden biri de bavullardır. Son derece mesaj içerikli olan bu eşyaları oldukça havalı ve özgün birer mobilyaya çevirebileceğinizi biliyor musunuz? Bavuldan yapılmış bir puf düşünün. Uzanmış film izlerken ayak parmaklarınızın ucunda gözünüze ilişen bir bavul sizi ayağa kalkıp yollara düşmeniz için heveslendirebilir. Konuklarınız tarafından ise ev sahibinin gerçek bir seyahat düşkünü olduğunu vurgulayan hoş bir dekoratif ayrıntı olarak algılanır.

Puf bavul ya da bavul pufun dışında bavuldan şifonyer, sehpa ya da komodin de yaptırabilmeniz mümkün. Bunun için istediğiniz tasarımı yetenekli bir marangoza anlatmanız yeterli. Piyasada bavuldan yapılma hazır ürünler de bulmanız mümkün ancak hayal ettiğiniz belirgin bir model ya da renk varsa, özel olarak üretilmesini sağlayarak daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Hatta eğer marangozluktan biraz anlıyorsanız kendi mobilyanızı kendiniz bile üretebilirsiniz. Kullanmadığınız bavulları alıp, dilediğiniz renge boyayarak işe başlayın!

Bavul Mobilyalar

Seyahatseverin Anı Köşesi

Yıllar boyunca gezip gördüğünüz onca yeri, biriktirdiğiniz onca anıyı fotoğraflar ve küçük dekoratif unsurlar eşliğinde daimi yaşam alanınıza taşımak hoş olmaz mı? Gerek seyahatleriniz sırasında çektiğiniz fotoğrafları, gerek aldığınız kartpostalları ya da türlü çeşit dekoratif figürleri evinizin özel bir köşesinde biriktirebilirsiniz. Anı köşesinin tasarımı bütünüyle size kalmış. Manevi değeri yüksek bu fotoğraf ve objeleri tek bir köşede toplamak yerine evin farklı noktalarında da sergileyebilirsiniz elbette. Bunu yaparken aralara araba, uçak, gemi gibi oyuncak ve bibloları da serpiştirmeyi unutmayın. Ne de olsa yolculuğun en önemli sembolleridir taşıtlar.

Tecrübeli bir gezgin olarak seyahatseverlere özel ev dekorasyonları önerilerini dikkate aldığınızda zevkli, havalı ve yaşayan bir seyahatsever evine sahip olmanız çok kolay. O halde haydi iş başına!

Seyahatseverin Anı Köşesi