Seyahatsever bir arkadaşınız var ve ona nasıl bir hediye alacağınıza bir türlü karar veremiyor musunuz? Artık düşünmenize gerek yok; çünkü aşağıda Seyahatseverlerin Bayılacağı Hediyeler önerileri sizler için sıralanıyor.

Bütçenizi Belirleyin

Hediye almak, bazen dünyanın en zor işi olabiliyor. Ama eğer hediye alacağınız kişi, gerçek bir seyahatseverse işiniz biraz daha kolay. Bir seyahatsever için alınabilecek onlarca hediye var. Yalnız bunun için ilk yapmanız gereken şey; bütçenizi belirlemek. Belirlediğiniz bütçeye göre; haritadan fotoğraf makinesine, seyahatten kol düğmesine pek çok alternatif bulabilmeniz mümkün.

Uygun Fiyatlı Alternatiflere Göz Atın

Bir seyahatseverin asla vazgeçemeyeceği bir şey var: Harita! Uygun fiyatlı olan bu seçeneğin pek çok çeşidi bulunuyor. Odasına asabileceği, yanında gezdirebileceği ya da gittiği yerleri işaretleyebileceği bir harita, şüphesiz ki arkadaşınızı her zaman sevindirecektir.  Onun keşif arzusunu kışkırtacak ve gittiği her yerde yanında olacak uygun fiyatlı başka hediye alternatifleri de var. Defter, pusula, matara, çakı, gitmek üzere olduğu bir ülkede kullanabileceği dil kartları veya seyahat kitapları; bu alternatiflerden başlıcaları olarak düşünülebilir.

Yaratıcı Hediye Önerilerine Şans Verin

Yukarıda sayılan hediyeler size basit geldiyse, daha farklı şeyler düşünebilirsiniz. Mesela, bu seyahatsever eşiniz yahut sevgilinizse, üzerinde dünya haritası figürü bulunan kol düğmesi, kolye veya haritayı yarı yarıya paylaşabileceğiniz yüzükleri tercih edebilirsiniz. Bütçeniz elveriyorsa, eşiniz veya arkadaşınız için en uygun hediye yeni bir seyahattir! Uygun bir paket tur ya da yepyeni bir rotaya alabileceğiniz uçak, tren veya otobüs bileti harika bir hediye olur. Ayrıca gideceği bir ülkede yapabileceklerini listelediğiniz bir defter ya da kitap hazırlayabilir, ek destinasyonlar için alacağınız bileti bu hediyenin içine saklayabilirsiniz. Eğer arkadaşınızın gideceği rota, daha önce bir kitaba veya filme konu olmuşsa; seyahat öncesinde vereceğiniz bu hediye de oldukça yaratıcı olacaktır.

Klasiklerden Vazgeçmeyin

Seyahatseverlere alınabilecek yaratıcı hediye önerileri arasından hiç düşmeyen bir şey var: Fotoğraf makinesi! Her seyahatseverin ihtiyacı olan fotoğraf makinelerinin birden fazla çeşidi var. Tutkunu için analog, aceleciler için yeni nesil Polaroid, dijital sevenler için ise DSLR makineleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle seyahatsever arkadaşınızın çekeceği fotoğraflar ile gezisini ölümsüzleştirebilirsiniz. Yine daha önce gittiği rotalarda çektiği fotoğrafları içeren bir albüm veya duvar panosu yaptırabilir, ona bu güzel anıları hatırlatabilirsiniz. Seyahatseverlerin ihtiyaçlarını gidermekte bir numara olan seyahat kitleri de, alabileceğiniz hediyeler arasında klasik fakat anlamlı bir seçenek olacaktır.