Burçlara Göre 2018'de Keşfedilmesi Gereken Yerler

Hayatımızın her alanında burçların etkileri görülür. Yemek seçiminden, saç şekline, makyajdan sevilen renklere kadar hemen hemen her alanda burçlar etkisini gösterir. Burçlara Göre 2018’de Keşfedilmesi Gereken Yerler nereler söyleyelim!

Koç

Enerjik ve özgür yapıları ile ön plana çıkan koçlar, güçlü fiziksel özellikleri ile dağcılık gibi ekstrem sporlara yatkın olur. Koç burcuysanız seyahatlerinizin sürekli hareket halinde ve macera dolu olması sizi mutlu edecektir. Tırmanış ve dağ yürüyüşü gibi aktivitelerin yoğun olduğu, Kaliforniya Yosemite Ulusal Pakı 2018’de keşfetmeniz gereken yerlerin başını çeker.  Buna ek olarak Bulgaristan, Karadeniz, Myanmar tapınakları ve Kuzey Kore tam da koçlara göre bir istikamet.

Boğa

Sıcakkanlılıkları ve sevgi dolu yanlarıyla dikkat çeken boğalar, kendilerine zaman ayırmayı çok sever. Boğalar için ideal seyahat yeşil ormanlıklar, otantik yemekler, sakin ve huzurlu romantik ortamlardır. İspanya’nin incisi Granada tam da boğa burçları için biçilmiş kaftan. Alhambra, tapas barları ve kraliyet bahçeleri ile SPA tatilleri ve şarap turları boğaların zevkine uygun tatil yerleridir.

İkizler

Keşfetmeyi seven ikizler halka iç içe olan seyahatleri sever. Her yere çabuk adapte olma özellikleri ile dikkat çeken ikizler burcu değişimi seven yapılarından dolayı farklılıklara ev sahipliği yapan büyük şehirleri tercih eder. Roma, Berlin gibi modern hayat ile tarihin iç içe olduğu topraklar ve egzotik Meksika ikizler burcunda olanların beğeniyle seyahat edecekleri yerlerdir.

Yengeç

Aile ve arkadaşlık ilişkilerini yoğun bir şekilde yaşayan yengeçler, yakınlarıyla birlikte seyahat etmeyi sever. Seyahatlerinde sanatsal faaliyetlere katılmayı tercih eden yengeçler zevkli tasarımları ve enerjik sokakları ile Portekiz ve Lizbon’a ya da aileleri ile birlikte kaliteli zaman geçirmek için İtalya’ya seyahat edebilir.

Aslan

Ateş grubundan bir burç alan aslanlar, eğlence öncelikli seyahatlere düşkündür. Gece hayatı ile ünlü Chicago, Los Angeles ve New York başta olmak üzere İbiza ve güney Fransa aslan burcu için ideal bir seyahat rotasıdır.

Başak

Titizliği ile ön plana çıkan başaklar, seyahatleri öncesinde tüm detayları planlar ve herhangi bir aksilik oluşma riskini minimuma indirger. En iyiyi hayat tarzı haline getiren başaklar aralıksız çalıştıkları için boş zamanlarını değerlendirirken oldukça dikkatli davranır. Tarihi ve gastronomik özellikleri ile dikkat çeken İtalya ve Fransa sanatsal aktiviteleri ile  başakların keşfetmekten mutluluk duyacakları ülkelerin başını çeker.

Terazi

Romantik bir burç olan terazi, sakinliği seven yapısı ve sanatçı kişiliği nedeniyle tarihin ve sanatın bir araya geldiği şehirlere seyahat etmeyi sever. Gittikleri şehirlerin yerel kültürleri dikkatlerini çeker. Meksika’da bir yoga merkezi ya da Avustralya kültürünün merkezi Sydney, terazilerin keşfetmeleri gereken uygun yerlerdir.

Akrep

Burçlar arasına cesareti ve tutkusu ile ön plana çıkan akrep, doğanın zorlu koşullarını alt etmeye bayılır. Neşesi ve enerjisi ile akrep burcu kişilerine hitap eden Brezilya ve Afrika’nın egzotik şehirleri akreplere en uygun seyahat beldeleridir.

Yay

Yeniliklere açık olan yay burcu meraklı kişiliği ile dikkat çeker. Yeni bir yer keşfetmek onlar için her zaman ilgi çekicidir. İzlanda, Meksika ya da Moğolistan gibi bambaşka kültürlerin buluştuğu ülkeler ve Afrika’nın en renkli bölgesi Madagaskar, yay burcunun aradığı yeniliği ve enerjiyi verir.

Oğlak

Aile ve eğlenceyi bir araya getirmeyi seven içine kapanık oğlak burcu, düşüncelerini toparlayabileceği dağınık olmayan gezi planlarını tercih eder. Oğlak burcu, doğal güzellikleri ile baş döndüren yeşilin her tonunun bulunduğu Kanada gibi ülkeleri keşfetmeyi denemelidir.

Kova

Bağımsız kişilikleri ve maceracı yapıları ile sıkılmaya gelemeyen kova burcu, bilinmeze yolculuk yapmayı sever. Mistik özellikleri yoğun olan yerlere seyahat etmeyi tercih eden kovalar, Finlandiya kutup ışıkları, Bolivya tuz gölü, Brezilya Iguazu Şelalesi gibi ilginç yerleri keşfetmekten büyük bir haz duyacaktır. Bunlara ek olarak Londra ve Madrid’de yer alan müzeler de kova burçları için keşfedilmesi gereken yerler arasındadır.

Balık

Duygularıyla hareket eden ve mantıklı olmayı pek sevmeyen balık burçları gerçek üstü güzelliğe sahip muazzam yapılı doğa harikalarına ya da mimari açıdan zengin kültürlere hayrandır. Cennetten bir görünüme sahip olan Fiji adaları ve eşsiz mimarisi ile göz kamaştıran Marakkeş, balıklar tarafından 2018’de keşfedilmesi gereken yerlerdir.