Renkli, canlı, enerjisi hiç bitmeyen Güney Amerika ülkesi Brezilya’nın kendine has kültürü ve güzelleri saymakla bitmez. Yazımızı okuyarak  Brezilya‘yı Görmek İçin 5 Neden sorusunun yanıtını en açık şekilde bulabilir, ülkeyi ziyaret ettiğinizde karşınıza çıkacak güzellikler hakkında fikir edinebilirsiniz.

1. Rio Karnavalı‘nın Rengarenk Atmosferi ve Salsa Dansçılarının Müthiş Gösterileri

Rio Karnavalı'nın Rengarenk Atmosferi ve Salsa Dansçılarının Müthiş Gösterileri

Brezilya’nın Rio de Janerio kentinde düzenlenen ve dünyanın en ünlü ve en büyük karnavalı olan Rio Karnavalı, her sene çeşitli samba okullarının eğlenceli çekişmelerine sahne oluyor. Dünyanın pek çok yerinden gelen turistler; karnavalı izlemek, bu renkli ve dinamik atmosferi yaşamak için tatillerini festival zamanına denk getiriyor. Siz de sokaklarda özgürce gerçekleştirilen dans gösterilerine katılabilir, samba grupları ile çılgınlar gibi dans edebilir ve muhteşem gösterileri izleyebilirsiniz.

2. Efsanevi Futbol Karşılaşmaları

Efsanevi Futbol Karşılaşmaları

Dünyanın en başarılı milli futbol takımının hangisidir? Elbette Brezilya Milli Futbol Takımı. Şimdiye kadar bütün dünya kupalarına katılmış tek ülke olarak ve katıldığı 20 dünya kupasının 5 tanesinde de şampiyonluğu elde ederek futbol konusunda rüşdünü ispatlamış bir ülke olan Brezilya’da bir futbol karşılaşması izlemek benzersiz bir deneyim olacaktır.

3. Birbirinden İlginç ve Leziz Tariflere Sahip Brezilya Mutfağı

Birbirinden İlginç ve Leziz Tariflere Sahip Brezilya Mutfağı

Temeli Afrika mutfağına dayanan Brezilya mutfağında, deniz mahsullerinin yanı sıra tavuk ve sığır eti ile pişirilmiş yiyecekleri, karides ve balık parçaları ile hazırlanan Vatapa’yı, Brezilya usülü kebap olarak tanımlanan Churrascaria’yı ve büyük bir istiridye kabuğunun içine balık, yengeç, ıstakoz etleri ile patates püresi konarak servis edilen Casquinha de Siri’yi deneyebilirsiniz.

4.Egzotik Meyveleri

Egzotik Meyveleri

Pek çok egzotik meyveyi ana vatanında tatmak ilginç bir deneyim olabilir. Ananas, papaya, kaju, mango, avokado gibi seçeneklerin yanı sıra Kuzey Brezilya’ya özgü bir meyve olan açai, kesildiğinde yıldız görünümü veren carambola ve mutluluk veren duyguları öne çıkardığı söylenen maracuja gibi meyveler de Brezilya’da keşfedebileceğiniz lezzetler arasında.

5. Uçsuz Bucaksız Kumsallar

Uçsuz Bucaksız Kumsallar

Dünyanın en uzun kumsalı 245 km’lik uzunluğu ile Praira do Cassino Plajı, Brezilya’da yer alıyor. Tropikal iklim kuşağında yer alması nedeniyle yazları çok sıcak, kışları da çok soğuk geçmeyen ülkede, Atlantik Okyanusu kıyısı boyunca uzanan birbirinden güzel kumsallar hem yüzmek hem de sörf yapmak için ideal. Her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapan Copacabana Plajı ise en popülerler kumsallar arasında yer alıyor. Tüm bu güzel kumsallar, özellikle deniz tatili seven turistler için oldukça geçerli bir neden haline geliyor.