Arkadaşlarla Tatile Gidilebilecek En Güzel Mekanlar

Dört gözle beklenen tatil zamanı, yediden yetmişe herkes için yılın en heyecan verici bölümü. Tatili yalnızca dinlenmek olarak görmeyen gençler için ise durum biraz daha farklı. Yılın tüm yorgunluğunu atmaktan  unutulmayacak anılar biriktirmeye kadar gençler için tatil, bir çok şeyi ifade ediyor. Arkadaşlarla Tatile Gidilebilecek En Güzel Mekanlar..

Arkadaşlarla Tatil

Sırt Çantası, Ağaç Ev ve Doğa İç İçe: Olimpos Antik Kenti

Olimpos Antik Kenti

Tüm yılın stresi ve yorgunluğunu özgürce atmak isteyen gençler için en iyi tatil rotaları, genellikle sırt çantası ile çizilebilecek kolaylıkta olanlardır. Bütçeyi çok zorlamadan, keyifli ama bir o kadar da ekonomik bir tatil için kamp alanları ve bungalov evler oldukça iyi bir tercih olabilir. Günümüzde sıklıkla tercih edilen Olimpos Antik Kenti, huzurlu ve eğlenceli bir tatil için arkadaş grubuyla gidilebilecek en güzel yerlerden biri. Helenistik dönemden bu yana zengin ve bereketli bir kent olduğu bilinen Olimpos, doğanın eşsiz güzelliği, civarındaki tarihi bölgelere yapılan yat turları ve caretta carettaları ile eşsiz bir tatil bölgesi.

Ekstrem Su Sporları Alaçatı‘da

Alaçatı sörf

Alaçatı koyunda tüm yaz süren elverişli rüzgarlar bölgeyi aynı zamanda Türkiye’nin önde gelen su sporları merkezi haline getiriyor. Kitesurfing ve rüzgar sörfü, yalnızca güneşlenip dinlenmek ile yetinmeyen gençlerin tatilde arkadaşları ile birlikte yapmaktan en keyif aldıkları su sporları arasında yer alıyor. Arkadaşlarla tatile gidilebilecek en güzel mekanlar arasında yer alan Alaçatı, hem sportif hem de eğlenceli bir tatil için vazgeçilmez noktalardan biri.

Şehre Yakın Ama Bir O Kadar Da Uzak: Kilyos

Kilyos

Arkadaşlarla keyifli bir hafta sonu ya da şehir merkezinden çok uzaklaşmadan yapılabilecek bir kaç günlük bir kaçamak… Hem ekonomik hem de eğlenceli ve huzurlu bir tatil için değerlendirilebilecek Kilyos, son zamanların popüler tatil bölgeleri arasında yer alıyor. İstanbul’a kısa bir mesafede yer alan Şile, eğlence merkezleri, otelleri ve plajları ile arkadaş gruplarının sıklıkla tercih ettiği yerler arasında bulunuyor.

Kar, Kış ve Doğa Kartepe‘de Bir Arada

Kartepe

Tatil deyince aklına yalnızca deniz, kum ve güneş gelmeyen arkadaş grupları için bir diğer alternatif ise kayak turizmi ile ünlü olan Kartepe. Özellikle kış sporları ile ilgilenen gruplar için vazgeçilmez bir seçenek olan Kartepe, kolay ulaşım sağlanabilir olmasıyla da öne çıkıyor. Muhteşem bir doğaya sahip olan Kartepe’de arkadaşlarınız ile ATV ve bisiklet kiralayabilir, kayak yapabilir, karda sucuk-ekmek keyfini yaşayabilirsiniz.

Üzüm Kokan Bir Ada: Bozcaada

Bozcaada

Son zamanların en popüler tatil bölgeleri arasında yer alan Bozcaada, özellikle adada çekilen filmlerden sonra ününe ün kattı. Arkadaşlar ile gidilebilecek en güzel tatil mekanları arasında yer alan Bozcaada, size eğlence, doğa ve Ege denizinin mükemmelliğini bir arada sunuyor. Gözünüzün alabildiğince uzanan üzüm bağları, Bozcaada’nın kimliğini oluşturan en önemli değerlerden biri. Tamamen doğal besinlerle hazırlanan organik ada kahvaltısı, ünlü Çınaraltı Meydanı’nda içilen bir Türk kahvesi ve Ayazma’nın serin suları, ada hayatını özetleyen unsurlar arasında yer alıyor.