Ülkemiz, 4 mevsim tatil yapabileceğiniz bir cennet! Üstelik bazı tatil bölgelerinde, her mevsim tatil yapabilmek de mümkün. İşte mevsimlere göre yapabileceğiniz tatil seçenekleri…

Doğanın Coşkulu Uyanışı: İlkbahar

Yemyeşil doğası, iki yanında akan Göksu ve Yeşilçay nehirleri ile bir doğa harikası olan Ağva, büyüleyici bir tatil mekanıdır. Ağva’da otel ve konaklama yerleri, genellikle nehir kıyısında sıralanıyor. Görülmesi gereken yerler arasında, Kilim Koyu, Gelin Kayası ve Saklı Göl bulunuyor.

ilkbahar

Yeşil ve mavinin her tonunu görebileceğiniz İğneada da ilkbaharda keyifli bir tatil yapmanıza olacak tanıyor. 22 km uzunluğunda, Türkiye’nin en uzun kumsalları ve Avrupa’nın en büyük Longoz ormanlarına sahip İğneada’ya gelirken yol üzerinde bulunan Demirciköy’deki Dupnisa Mağarası’nı da ziyaret edebilirsiniz.

iğneada da ilkbahar

mevsim tatil yapılabilen, en önemli tatil merkezlerinden biri olan Abant, kısa süreli tatil seçenekleri arasında ilk sıralarda olma özelliğini koruyor. İlkbaharda gölde açan nilüferler, büyülü bir atmosfer oluşturuyor. Yedigöller Milli Parkı, Örmeci Yaylası, Sinekli Yaylası, Samandere ve Güzeldere Şelalesi, görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

abant

Yaz Tatili: Deniz, Kum ve Güneşin Muhteşem Birlikteliği

Uzunca bir yılın yorgunluğunun ardından, yaz tatil için Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Assos, mükemmel bir seçenek. Deniz, kum ve güneşin yanı sıra; Assos Antik Kenti, Behramkale Köyü, Yeşilyurt Köyü gibi bölgeye özel yerler keşfedilmeyi bekliyor.

çanakkale assosEge’nin muhteşem tatil mekanlarından biri olan Balıkesir’e bağlı Ayvalık ilçesi, yaz aylarında tatilcilerin tercih rotası olma özelliğini koruyor. Ayvalık’ta görülmesi gereken yerler arasında; Cunda Adası, Şeytan Sofrası, Tarihi Ayvalık Çarşısı, Sarımsaklı Plajı ve Ayazma Kilisesi bulunuyor.

balıkesir ayvalık

Muğla’nın Fethiye ilçesi, yaz aylarında denizi ve güneşi, eşsiz doğası ile mükemmel tatil mekanlarından biri. Bölgenin başlıca görülmesi gereken yerleri arasında Kelebekler Vadisi ve Saklıkent Kanyonu bulunuyor.

fethiye kelebekler vadisi

Renklerin Romantik Dansı: Sonbahar

Kapadokya, görülmeye değer Peri Bacaları, masalsı balon turları ve fotoğraf çekmeyi seven tatilciler için, büyüleyici coğrafyası ile kusursuz güzellikte bir tatil mekanı olma özelliği taşıyor. Bölge sonbaharda daha özel bir havaya bürünüyor.

kapadokya peri bacaları

Sonbaharda en güzel zamanlarını yaşayan Bozcaada, yaz kalabalığından sıyrılmış ve sessizliğe bürünmüş haliyle, dinlenmek için ideal bir tatil mekanı. Bozcaada tüm güzellikleriyle, gün batımı, rüzgar türbinleri ve üzüm bağları ile unutulmaz bir tatil için misafirlerini bekliyor.

bozcaada

Her Yerde Kar Var

Keyifli bir kış tatili için Erzurum’da uluslar arası standartlardaki muhteşem Palandöken kayak tesislerini tercih edebilirsiniz. Tesisler, kış aylarında uluslar arası spor etkinliklerine de ev sahipliği yapma özelliği taşıyor.

erzurum

İstanbul’a yakın bir yerde kar tatili tercih edildiğinde Kartepe, 4 adet tesis ve 800 yatak kapasitesi ile kış aylarının vazgeçilmez tatil mekanları arasında bulunuyor.

kartepe

Uludağ, ülkemizin önemli kış sporları merkezleri arasında bulunuyor. Uludağ’da 23 özel turistik tesisin dışında, kamuya ait 16 dinlenme ve konaklama tesisi yer alıyor.

uludağ