İlginizi çekeceğini düşündüğümüz ilginç kafe ve restoranları bu yazımızda derledik. Keyifli okumalar.

1 – Waterfall Restoran

Bu restoran Filipinler’de yer almakta ve turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Labassin şelalesi restoranı olarak da bilinir. Burayı özel kılan ise, normalde hiçbir şelalenin yakınına en ufak bir mekân kurulamazken, insanların burada şelalenin içinde keyifle ve ıslanmadan yemek yiyebilmeleridir. Buranın suyu Labasin gölünden geldiği için oldukça sakindir. Siz yemeğinizi yerken, serin ve sakin su ayaklarınıza masaj yaparak rahatlamanızı sağlar ve günün stresini üzerinizden atmanıza yardımcı olur. Üstelik yemekten sonra dilerseniz şelaleye de girebilirsiniz.

2 – Giraffe Manor Restoran

Daha önce bir zürafayla ne kadar yakınlaştınız? Bu restoranda iseniz onlarla aynı tabaktan yemeğinizi paylaşmaya hazır olun! 😊 Daha önceden bir aile evi olan Giraffe Manor zaman içinde restorasyon çalışmaları sayesinde otel olarak kullanılmaya başlanmıştır ancak burada yemek yemeniz için otelde konaklamanıza gerek yok. Tek dikkat etmeniz, gelmeden önce rezervasyon yaptırmayı unutmamak. Aksi takdir de içeri giremezsiniz ve boşuna gelmiş olursunuz… Cam kenarında yer ayırtmaya özen gösterirseniz zürafalar size daha kolay şekilde ulaşabilir. Camdan kafalarını uzatıp sizden yemek istemek dışında hiçbir şey yapmayacaklardır. Eğer isterseniz; daha sonrasında bahçeye çıkıp da onları sevebilir veya yemek vererek doyurabilirsiniz. Eğer sizde böyle bir deneyim yaşamak isterseniz Kenya otellerini araştırabilirsiniz.

3- Mahika Mano Kafe

Tokyo’da yer alan bu kafe ‘hamak konsepti’ ile bilinir. İlk başlarda oturacak yerlerin olmaması ziyaretçileri tarafından tuhaf karşılansa da zamanla bu rahatlığa alışanların vazgeçilmez mekânı haline gelmiştir. Zamanla kafe rezervasyon usulü çalışmaya başlamış ve daha renkli bir yer haline gelmiştir. Müşterileri kendilerini ev ortamında hissettiklerini söyleyerek uzun saatler boyunca burada vakit geçirirler. Marka sahiplerinin gelecek planları arasında hedef kitlelerini daha da büyüterek bu konsepti Türkiye’ye taşımak yer almaktadır.

4- Cat Cafe Nekobiyaka

Japonya’da bulunan bu kafe adından da anlayabileceğiniz gibi kara kedilerle dolu 😊 Dünyanın ilk ve tek kara kedi kafesi olarak bilinen kafe, kediseverler tarafından yoğun ilgi görüyor. Kedileri birbirinden ayırt etmek zor olacağından her birinin boynuna renkli bandanalar takılmıştır. Kafede kedilerin fazla daralmaması için birtakım kurallar vardır ve gelenlerin bu kurallara uyması gerekir. Gün içinde kahvenizi yudumlarken size eşlik edip yanınızda yatan bir kediyle vakit geçirmek istemez misiniz?

5- Kinderkookkafé, Hollanda

1981 yılında Hollanda Amsterdam’da açılmıştır ve açılmasındaki ana amaç çocuklara sorumluluk duygusunu aşılamaktır. Burada yemeklerinizi çocuklar hazırlayıp size ikram etmektedir. Açıldığı ilk günden bu yana mutfağından çocuk sesleri eksik olmamıştır ve diğer mekanlara göre daha renkli bir görünüme sahiptir. Kafe haftanın 7 günü açıktır ve isteyenler çocukların yaptıkları şeyler dışında da istediklerini sipariş edebilirler. Çocuklar büyüklerin kontrolü altında mini ocaklarda yemeklerini yapmakta, siparişleri almakta ve masaları hazırlamaktadırlar. Yaşlarına göre çalışma sistemleri vardır. Örneğin; bazı akşam yemeklerini 8-12 yaş arası çocuklar hazırlarken kahvaltıları daha ufaklar hazırlamaktadır.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin