Tatil sezonunun son demlerinin yaşandığı eylül ayı, kalabalıktan usananlar başta olmak üzere pek çok kişi için hoş alternatifler sunuyor. Sonbaharın habercisi olan ay, deniz tatili yapmak isteyenin son fırsatı olarak görülüyor. Eylül’de Tatil Başkadır! Tek başına tatil yapmaktan hoşlanan kişiler kadar ailesiyle son bir kaçamak yapmak isteyenler için de pek çok nedeni içinde barındırıyor.

Esmiyor Derdi Olmadan Bir Tatil

Bütün bir yazı “Esmiyor!” diye şikayet ederek geçirmiş olabilirsiniz. Eylül ayında deniz suyunun sıcaklığı artsa da hava sıcaklıkları geriliyor. Tatil için yazın sıcak günlerini seçenler, kavurucu sıcaklar nedeniyle yapmak istedikleri aktiviteleri gerçekleştiremeden evlerine dönmek zorunda kalabiliyor. Oysa eylül ayında denizin tadını çıkardıktan sonra uzun doğa yürüyüşleri yapabilir, görmek istediğiniz antik kenti sıcaktan bunalmadan dolaşabilir ya da öğle vakti bile dışarıya çıkmanın keyfini yaşayarak tatilinizi dolu dolu geçirebilirsiniz. “Eylülde tatil başkadır!” dedirtecek nedenleri öğrenmeye ne dersiniz?

Esmiyor Derdi Olmadan Bir Tatil

İzin Almak Her Zamankinden Daha Kolay

İzin Almak Her Zamankinden Daha Kolay

Yaz sezonunda ofiste, tabir-i caizse, izin tarihi savaşları yaşanıyor. İş arkadaşları arasında yaşanan küslüklerin başında, aynı tarihte izne çıkmayı talep etmeleri geliyor. Haliyle yöneticiler, izin konusunda her zamankinden daha gergin alıyor. Eylül ayında talep fazla olmadığı için çok daha rahat izin koparabilirsiniz. Hatta izninizi uzatmak için yapacağınız ufak tefek Bizans oyunları fazla göze batmayacağı için tatilinizi birkaç gün uzatabilirsiniz.

Çocukların Yaramazlık ve Gürültüleri Yok

Çocukların Yaramazlık ve Gürültüleri Yok

Malum eylül ayı, okul sezonunun açılmasının da habercisi. Okullar yeni açıldığından, dersler yeni başladığı için birkaç günlük devamsızlığı çok fazla kafaya takmayan birkaç çocuklu aile dışında aileler eylül ayında tatile çıkmayı pek tercih etmiyor. Çocukların ağlamaları, sulu sepken şakaları olmadan bir tatil yapma hayali kuranlar için eylül ayı ideal zaman olarak görülüyor. Tek başınıza ya da arkadaşlarınızla kafa dinlemenin tadını yaşayabilirsiniz. Yeni evli ve çocuksuz bir çiftseniz çocuk gürültüsü ile bölünmeden romantik dakikaların tadını çıkarabilirsiniz.

Hassas Ciltler için Birebir

Hassas Ciltler için Birebir

Yüzmekten ve denizde vakit geçirmekten hoşlanıyorsunuz fakat cildiniz güneşe karşı hassas olduğu için dilediğinizce takılamıyor musunuz? Tatilinizi sürekli gölge arayarak geçirmek istemiyorsanız eylül ayında tatile çıkabilirsiniz. Yazın kavurucu sıcaklığının geride kaldığı eylül ayı, ılıman havasıyla denizin tadını doyasıya çıkarmanızı sağlıyor.

Kalabalıktan Uzak

Kalabalıktan Uzak

Şezlong sırası beklemekten, sahillerin tıklım tıkış olmasından şikayetçi misiniz? Yoğun geçen yaz sezonunda tonlarca para vermenize rağmen işletmeler kalabalık sebebiyle hizmet sunmakta zorluk yaşıyor. Sadece şezlong ya da duş için değil yemek yemekten alışveriş etmeye kadar tatilin her adımında uzun sıralar tatilcileri bekliyor. Okulların açılması ile beraber tatil kalabalığı yavaş yavaş azalıyor. Eylül ayında tatile çıkarak, arzu ettiğiniz hizmeti alabilir, sırada vakit harcamak yerine eğleneceğiniz bir aktiviteye daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

Bütçe Dostu

Bütçe Dostu

Yoğun sezonun geçmesiyle birlikte pek çok işletme, biraz daha müşteri çekebilmek adına fiyatlarında indirimler yapıyor. Konaklama fiyatlarında %30’lara varan indirimleri değerlendirebilirsiniz. Sadece konaklarken değil, yemek yerken ve alışveriş ederken de daha uygun fiyat teklifleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bütçeniz sınırlıysa eylül ayında, dolu dolu bir tatili çok uygun rakamlara çıkabilirsiniz.

 

Sonbaharın Renkleri

Sonbaharın Renkleri

Eylül ayında tatile çıkmanın hiç mi riski bulunmuyor? Sonbaharın müjdecisi olan eylülde havalar bazen bozabiliyor, anlık bahar yağmurlarına kendini terk edebiliyor. Bahar yağmurlarına denk geldiğinizde ise, eylül ayının romantik renklerinin tadını çıkarabilir, yağmur altında yürüyüşler yapabilirsiniz. Yağmur yağarken denize girmenin keyfini çıkarabilirisiniz.