Tatil Sepeti Buluttan Bildiriyor – 18.05.2017

19 Mayıs’ın Cuma’ya denk gelerek hafta sonunu 3 güne uzatmasıyla birçoğumuz şehir dışına kaçma planları yaptı, ya da yapıp yapmamak arasında gidip geliyor. Malumunuz, geçtiğimiz hafta yaşadığımız rekor sıcaklardan sonra son günlerde havalar epey serinledi. Bu serinlik 19 Mayıs ve devamında da ülke genelinde etkisini sürdüreceğe benziyor. Fakat bu durum moralinizi bozmasın. Önümüzdeki 3 gün nereye giderseniz gidin, güneş illa ki yüzünü 3 günün bir ya da ikisinde gösterecektir.

İstanbul’dan çok uzaklaşmayacakları Cuma ve Cumartesi yağışsız ama serin, Pazar ise öğleden sonrası itibariyle yağmurlu bir gün bekliyor. Sapanca civarında Cuma sabahtan da biraz yağmur görülebilir. Bu bölgede en güzel gün hiç tartışmasız 22 derecelik sıcaklığı ve bol güneşiyle Cumartesi olacak. Ayvalık’tan Bodrum’a olan hat boyunca Cuma ve Cumartesi bol güneş var fakat şartlar deniz için pek uygun değil. Bu iki gün mis gibi bir bahar havası olacak. Pazar öğleden sonra Ayvalık taraflarına yağmur geliyor. Fethiye, Kaş ve Antalya’da ise Cuma görülecek yağmur Cumartesi sadece Alanya taraflarına çekilmiş olacak. Pazar sabah-öğlen arası masmavi gökyüzü altında 24-25 derecelik sıcaklık eşliğinde denize girebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi havaların durumu biraz karışık. Fakat öyle ya da böyle, önümüzdeki üç günün bir kısmında da olsa pırıl pırıl bahar güneşi içimizi ısıtabilecek.

Kaynak : Eren KISMET ( Buluttanbildiriyor )