Yolculuklarında konfor arayanlara en iyi hizmeti sunmayı hedefleyen, sağladığı avantajlarla seyahati keyifli bir süreç haline getiren Seyahatin En Konforlu Hali Business Class deneyimi ile tanışmaya hazır mısınız? Hem iç hem de dış hat uçuşlarda tercih edebileceğiniz, neredeyse her hava yolu şirketi tarafından sunulan ve her uçuşta kullanabileceğiniz Business Class biletlerin sizlere kazandırdığı avantajlar saymakla bitmiyor. Yolculuğun en keyifli halini yakından tanımak için kemerlerinizi bağlayınız uçuşa geçiyoruz.

Neden Business Class Uçak Bileti Alınmalı? Avantajları Neler? 

Uçaktaki farkı kabin bölümünden ibaret zannedilebiliyor, oysa Business Class uçuşlar çok daha fazlasını ifade ediyor. Farklı bir fiyat tarifesine tabi olan biletler, ayrıcalıklı yolculuk anlamını taşıyor. Havaalanına girişten hatta transferden itibaren karşılaşılan avantajlar içerisinde; özel hizmet ve ikramlar da yer alıyor. Kimi hava yolları Bussiness Class yolcularına tanımladıkları özel indirimlerle uygun fiyata veya ücretsiz hava alanı transferi, otel rezervasyonu ve konaklama hizmetleri veriyor.

Havaalanında Özel Geçiş Hakkı 

Havaalanlarında Business Class bilete sahip olan yolcular, bazı firmaların CIP lounge salonlarından ücretsiz yararlanabiliyor. Kimi loungelarda çocuklar için oyun alanları, sinema bölümleri, restoranlar, video salonları hatta golf simülatörleri bile yer alabiliyor. Öncelikli geçiş ve check-in’in yanı sıra yüksek bagaj hakkı, uçuş kartlarında daha fazla puan kazanma ayrıcalığı sağlanıyor. Bilet değişimi, kesintisiz iptal ve ücretiz açığa alma gibi ek seçenekler, özel sınıftan bileti olan yolculara kolaylık sağlıyor.

Size Özel Hizmet 

Uçakların ayrılan özel kabin alanında gerçekleştirilen yolculuk, Business Class’ı tercih eden yolcular için özel hizmeti de beraberinde getiriyor. Uçuş boyunca sadece bu bölümdeki yolculara hizmet eden bir kabin görevlisi bulunuyor. Böylelikle yolcular isteklerini anında iletebiliyor ve kısa sürede, tekrarlanmadan ihtiyaçlar karşılanıyor. Business ayrıcalığı ile yolculuklarınızda kendinizi çok daha özel hissedebilirsiniz.

Masaj Yapan Koltuklarda Seyahat Etmek Hayal Değil 

Yolcular ekonomi bölümünde uçan yolculardan farklı iç dekorasyondaki bölümde uçuyor. Daha geniş koltuklar, televizyon ve internet gibi hizmetler havayolları tarafından sağlanabiliyor. Uçak içi eğlence sistemleri ve rahat koltuklarla gökyüzünde konfor deneyimleniyor. Masaj yapma özelliği olan koltuklar, okuma lambası eklentisi, özel alan yaratabileceğiniz paravan, kişiye özel elektrik bağlantısı koltuklarda bulunabiliyor. Yolculuk sırasında uyumak isteyen yolcular için özel destek sağlayan yatabilen koltuklar, uçak türüne göre yolculara hizmet verebiliyor.

Gökyüzünde Restoran Özeni 

Ekonomi sınıfında yolculara sınırlı seçenekler ve genellikle hazır yiyecekler sunulurken, Business Class yolcularına özel menü seçenekleri hazırlanıyor. Genellikle alkollü ve alkolsüz içeceklerin yer aldığı menülerde restoran özeninde hazırlanan servisler yer alıyor. Türk ve dünya mutfaklarından seçkin lezzetlerin yer aldığı yiyecek alternatifleri, şefler tarafından hazırlanarak genellikle porselen tabaklarda, cam bardaklarda sunuluyor. Özel beslenme alışkanlıklarına sahip olan yolcular için alternatifli menüler bulunuyor. Vejeteryan veya vegan yolcular menüde kendilerine uygun seçenekler bulabiliyor.

Business Class Yolculara Özel Promosyonlar

Yolcuların lüks bir otel konforunda, restoran özeninde deneyimlediği seyahatler, özellikle uzun uçuşlarda yolculuk yorgunluğunu azaltıyor. Sürekli üst sınıf biletle yolculuk yapan kişiler, genellikle hava yolu şirketinin özel sadakat kartlarına sahip oluyor. Kartlar sayesinde yıl içinde özel promosyonlar, turlar, bilet kampanyaları ve konaklama hediyeleri sunulabiliyor.

Ekonomi sınıfına göre fiyat farkı bulunan biletler, sağladıkları avantajlarla sürekli yolculuk yapan kişiler için vazgeçilmez hale geliyor. Business Class ayrıcalıkları hava yolu firmasına, uçuş lokasyonuna ve süresine göre değişiklik gösteriyor. İç hat uçuşları, dış hat uçuşları ve okyanusaşırı uçuşlar için farklı avantajlar sunulabiliyor. Siz de yolculuklarınızda Business Class seçimler yaparak gökyüzünde konforlu yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin