Balayı Tatili Planlarken Çiftler Nelere Dikkat Etmeli

Evlenecek olan çiftler, hayatları boyunca unutamayacakları bir balayı tatili geçirmeyi hayal ederler. Aslında, aylarca süren düğün hazırlıkları, tatlı yorgunluklar ve küçük aksiliklerden kaynaklanan stresten sonra bunu istemeleri, çiftlerin en doğal hakkıdır.

Eğer siz de yeni evlenecekseniz bazı detaylara dikkat ederek şahane bir balayı tatili geçirebilirsiniz. İşte bu nedenle, “balayı tatili planlarken çiftler nelere dikkat etmeli?” konusunda bazı ipuçlarını sizler için derledik.

Önce Planlama

araba ile balayı planı

Muhteşem bir balayı tatilinin olmazsa olmazı, önceden planlama yapmaktır. Ne kadar erken davranırsanız içinize sinen ve ekonomik bir balayı tatili yapma şansınız da o kadar artar. Balayı rezervasyonunuzu ve ulaşımınızı 6 ay önceden ayarladığınızda son dakika telaşından kurtulmuş olursunuz. Planlama yapmak için yeterince zamanınız varsa seçim yaparken başkalarının deneyimlerinden de faydalanarak daha kolay karar verebilirsiniz. Özellikle kullanıcı yorumları, otel seçmede size yol gösterebilir.

Balayınızı önceden planladığınızda, düğünde karşılaştığınız beklenmeyen harcamalar yüzünden balayı tatilinizden taviz vermemiş olursunuz.

Özgün Bir Tatil Düşünün

özgün balayı planı

Klasikleşmiş balayı tatillerine gitmek zorunda değilsiniz. Unutmayın; bu, size özel bir gezi olmalı! Dolayısıyla egzotik bir tatil hayal ediyorsanız, balayı çiftlerinin favorisi pahalı bir destinasyonu tercih etmek zorunda değilsiniz. Doğası müthiş, fazla bilinmeyen bir adada dilediğiniz gibi ve hatta sürprizlerle dolu bir tatil planlayarak farklılığınızı ortaya koyabilirsiniz. Seçim yaparken çift olarak ortak zevklerinizi düşündüğünüzde, size özel bir rota belirlemeniz çok daha kolay olacaktır.

Dinlenmeyi Unutmayın

balayı tatili

Her ne kadar maceraperest ruhlu bir çift olsanız da balayı tatilinin diğer tatillerden farklı olduğunu unutmayın. Balayını çok yoğun bir düğün hazırlığı, eğlenceli de olsa yorucu bir düğün veya nikah merasimi ile eşinizle birlikte devam edeceğiniz yeni yaşamınız arasında verdiğiniz bir mola olarak düşünebilirsiniz. Bu durumda sırt çantasıyla çıktığınız bir balayı tatilinde yeterince dinlenemeyebilirsiniz. Nefes alacağınız, fazla koşturmayacağınız bir tatil planlayarak balayınızı hem romantik kılabilir hem de düğün sürecinin bütün yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz.

Balayı dönemi, aynı zamanda birlikte başlayacağınız yeni hayatınıza attığınız ilk adımların kutlamasıdır. Dolayısıyla balayı tatilinizde hangi destinasyonu seçerseniz seçin, her ikinizin de bilmediği yeni bir şey öğrenmeyi planlarınıza ekleyerek tatilinizi daha da anlamlı kılabilirsiniz. Mesela birlikte masaj kursuna gitmek, birlikte yemek dersi almak, birlikte yelken kullanmayı öğrenmek ya da tango kursuna gitmek, yeni hayatınızın ortak hobilerini belirlemek için değerlendireceğiniz güzel fırsatlar olabilir.