Güneşin yavaş yavaş yüzünü göstermeye başlamasıyla birlikte denizin çekici kokusunun çağrısı da duyulmaya başlanıyor. Koylarının güzelliği ile adeta büyülü bir dünya sunan ülkemiz, yaz tatili açısından oldukça zengin seçenekler sunuyor. Türkiye'nin bakir koyları, yaz aylarının ve deniz tatilinin vazgeçilmezlerindendir. Bütün kışın yorgunluğunu atmanız için

Güneşin yavaş yavaş yüzünü göstermeye başlamasıyla birlikte denizin çekici kokusunun çağrısı da duyulmaya başlanıyor. Koylarının güzelliği ile adeta büyülü bir dünya sunan ülkemiz, yaz tatili açısından oldukça zengin seçenekler sunuyor.

Türkiye’nin bakir koyları, yaz aylarının ve deniz tatilinin vazgeçilmezlerindendir. Bütün kışın yorgunluğunu atmanız için “Eşsiz Kumsallarıyla Deniz Tatilinin En Romantik Adresleri!” arasından birini tercih etmeniz yeterli olacaktır.

Antalya – Kaş

Eşsiz koyları, tarihi dokusu, antik kentleri ile bu ilçede her adımda kendinizi tarihin içinde hissedeceksiniz. Gündüz Saklıkent Kanyonu’nda rafting ve trekking gibi sporlar yapabilir ya da Xanthos, Simena ve Antiphellos antik kentlerini ziyaret edebilirsiniz. Doğal SİT alanı olarak korunan tek batık kente sahip Kekova’da yüzerken zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Patara Plajı’ndayavru caretta caretta’lar ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca, denizinin temizliği ve maviliğiyle meşhur Kaputaş Plajı da Kaş’ın cazibe merkezi hâlindedir.

Antalya - Kaş

Balıkesir – Ayvalık

Zeytiniyle meşhur Ayvalık’ın zeytinyağlı lezzetlerini mutlaka tatmalısınız. Hayaliniz ormanlar ile denizin birleşiminden oluşan bir deniz tatili ise Ayvalık, sizin için en doğru yer olacaktır. Kiliseler ve camilerin oluşturduğu hoşgörü atmosferi, ilk adımınızda kendini göstermektedir. Sarımsaklı Plajı’nda denize girip Şeytan Sofrası’nda gün batımını izleyebilirsiniz.

Balıkesir - Ayvalık

Çanakkale – Bozcaada

Adaya yaklaşır yaklaşmaz sizi mis gibi üzüm kokuları karşılar. Serinlemek için Ayazma Plajı’nın yolunu tutabilirsiniz. Buraya kadar gelmişken Habbele Plajı ve Akvaryum Plajını da ziyaret etmelisiniz. Taze ve lezzetli balıkların tadına bakabilir; adını bile ilk defa duyacağınız farklı lezzetlerle tanışabilirsiniz.

Çanakkale - Bozcaada

Muğla – Datça

Kendisi gibi insanının da sıcak olduğu Datça’dan dönmek istemeyeceksiniz. Bir yer düşünün ki denizi tarihle kesişsin… Siz tarih kokan romantik Datça sokaklarında kaybolurken yolunuz mutlaka Knidos Antik Kenti’ne de düşecektir. Kendinizi bir romanın baş kahramanı gibi hissedeceğiniz Gebekum’da yel değirmenlerini görünce huzuru koklayacaksınız. Çiçekli evlerle bezeli dar sokaklarda gezinirken gerçekten dinlendiğinizi hissedeceksiniz.

Muğla - Datça

Muğla –Marmaris

Romantizmin ve adrenalinin bir arada olduğu bir tatil istiyorsanız doğru adrestesiniz. Ayın Koyu ya da Baca Mağarası’nda dalış yaparak unutulmaz bir tatilin ilk adımını atmış olacaksınız. Cennet Adası ve Bördübet Koyu, sizi bu dünyadan alıp ve bambaşka dünyalara götürecek. Eğer yüzmekten sıkılırsanız müzeler , antik kentler ve kervansarayları gezebilirsiniz.

muğla marmaris

Antalya – Alanya

15.000 yıllık şifa kaynağı Damlataş ve Fosforlu Mağara’nın heybetine hazır olun! Tersanelerinin ve mimari cazibesinin yanı sıra Alanya Kalesi’ni gezerken kendinizi oranın atmosferine kaptırabilir, dağ keçilerinin sarp kayalar üzerinde sekişini izleyebilirsiniz. Kendinizi, zamanın hiç geçmesini istemeyeceğiniz Kleopatra Plajı’nın kollarını bırakabilirsiniz.

antalya alanya

İstanbul – Şile

Ağlayan Kaya Plajı’nın hırçın sularında güzel bir tatile ‘Merhaba!’ demek ister misiniz? Daha bohem bir tatil isterseniz Kumbaba Plajı, tam da size göre. Buraya kadar gelmişken 156 yıllık denizcilerin yoldaşı Deniz Feneri’ni görmeden ve sosyal medyada Sünger Bob’a benzetilen Şile Kalesi’ni ya da diğer adıyla Ocaklı Kalesi’ni ziyaret etmeden dönmemelisiniz. Ağlayan Kaya’da ise acıklı bir aşk hikayesini öğreneceksiniz.

istanbul şile

Samsun – Atakum

Amisos Tepesi’nden baktığınız zaman hırçın Karadeniz küçük bir çocuk gibi ayaklarınızın altına serilir. Tümülüslerde gezip Etnografya ve Gazi Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Gündüzleri, keşfedilmemiş Atakum’un sahillerinde serinlerken, geceleri ise eğlence mekanlarında tatilinize neşe katabilirsiniz.

samsun atakum

Sinop – Hamsilos

Adeta gizli bir bahçe olan Hamsilos Koyu, kendiliğinden buzul aşındırması sonucu oluşan ilk koydur. Burada yürüyüşünüzü yaparken oksijene doyacaksınız. Denizinin temizliği ve eşsizliği karşısında şaşkınlığınızı saklayamayacaksınız.

sinop hamsilos

İzmir – Çeşme/Alaçatı

Ege’nin incisinde lavanta kokan şirin bir kasaba düşünün. Bu kasabada sokaklar adeta masallardan fırlamışçasına güzeldir. Mavi sandalyeleri, kamelyalı ev kapıları, sıcak insanı, eksik olmayan güneşi, ıtırlı rüzgarı ile alır götürür sizi. Burada romantik bir tatil için ekstra uğraşa gerek duymazsınız. Kendi başına aşık eder sizi denizi, sokakları, yolları.. Alaçatı’nın masmavi sularında ister denizin keyfini çıkarabilir; isterseniz de rüzgar sörfünün tadına varabilirsiniz.

izmir çeşme/alaçatı