kıbrıs girne

Kıbrıs‘ın sıcak ve samimi liman şehri Akdeniz’in En Güzel Limanı: Girne, tüm zamanların en çok tercih edilen tatil destinasyonlarından biridir. Ulaşım kolaylığı ile de birçok seyahatseverin favorisi olan Girne, romantik bir kaçamak yapmak isteyen çiftlerin de ilk tercihleri arasında yer alır.

girne uçak bileti

Kıbrıs‘ın nadide şehri Girne, Beşparmak Dağları ile Akdeniz kıyıları arasındadır. Bu nedenle iklimi ılımandır ve her mevsim ziyaret etmek için uygundur. Yaz ve bahar aylarında muhteşem Girne plajlarında denizin ve güneşin tadını varmak için bu güzel şehri ziyaret edebilirsiniz. Üstelik, Türkiye sahillerine kıyasla daha sıcak bir bölge olan Girne’de, Türkiye’de denize girmenin mümkün olmadığı aylarda da deniz keyfi yapabilirsiniz. Sahil şeridine yakın mevzilerde yer alan ve kendi plajları bulunun Girne otelleri arasından seçim yaparak Akdeniz’in güzel suyunun ve kumsallarının tadını çıkarabilirsiniz. Kıbrıs otelleri arasında öne çıkan bu oteller; huzurlu bir konaklama için en uygun seçenekler arasındandır.

Girne’yi ziyaret etmek için tek sebep deniz ve güneş değildir. Girne’de bulunan üniversitenin de katkısıyla şehrin çok genç ve dinamik bir nüfusu vardır.

kıbrıs otelleri

Bu sebeple Girne; eğlenmek, barlarda, restoranlarda keyifli vakit geçirmek için de çok uygun bir şehirdir. Girne’de bulunan restoranlarda, Türk ve Kıbrıs mutfağının lezzetleri eşliğinde güzel saatler geçirebilirsiniz. Dilerseniz, şehrin limanı boyunca dizilmiş ve Girne gece hayatı için büyük önem taşıyan casinoları ziyaret edebilirsiniz. Kıbrıs araç kiralama olanakları oldukça gelişmiş olduğundan Girne gezinizde bir araba kiralayarak konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Restoranların ve barların yer aldığı Girne Limanı’ndan sonra kesinlikle görülmesi gereken bir başka yer ise Girne Kalesi’dir. 7. yüzyılda şehri korumak için yapılan kalenin mükemmel manzarası görenleri büyüler. Aziz Hilarion Kalesi ve Bellapais Manastırı da Girne’de görülmesi gereken yerler listesinin üst sıralarında yer alır.bella pais manastırı

Türkiye’den Girne’ye seyahat etmek oldukça konforludur. Girne, Türkiye’ye o kadar yakındır ki açık havalarda Girne kıyılarından bakıldığında Toros Dağları’nı görmek mümkündür. Uygun fiyatlı Girne uçak bileti seçenekleri de Girne seyahati düşünenler için çekici bir fırsat oluşturur. Bunun yanında Kıbrıs transfer seferleri, Girne seyahatinizi daha da konforlu bir hale getirir.

Girne, hem Türkiye’ye yakın olması hem de Akdeniz iklimi sayesinde sıcak bir atmosfer sunması açısından oldukça popüler bir şehirdir. Özellikle balayına çıkan çiftler, genç tatil severler ve gece hayatını seven kişiler için çok güzel bir seçenek olan şehir, eğlenceden dinlenceye dek her türlü tatil aktivitesi için uygun olanaklar barındırır.