yunan adaları gemi turu

Cruise turları, mavi suların cazibesine karşı koyamayan ve farklı kültürleri keşfetmeyi seven herkesi gizemli bir yolculuğa davet ediyor. Aynı anda birçok farklı yer görmek isteyenlerin tercihi olan cruise turları ilginç, heyecanlı ve keyifli bir tatil yapma imkanı sağlıyor. Turlara, Türkiye’den kalkan gemilerle katılabileceğiniz gibi başka ülkelerden kalkanlarla da katılabilirsiniz. Cruise turları, hem zaman hem de bütçe açısından oldukça cazip alternatifler sunuyor.

gemi turu

Aynı anda birçok farklı yer görmek isteyenlerin tercihi olan cruise turları ilginç, heyecanlı ve keyifli bir tatil yapma imkanı sağlıyor. Turlara, Türkiye’den kalkan gemilerle katılabileceğiniz gibi başka ülkelerden kalkanlarla da katılabilirsiniz. Cruise turları, hem zaman hem de bütçe açısından oldukça cazip alternatifler sunuyor.

roma turları

Sıkılmadan hoşça vakit geçireceğiniz gemilerde farklı mutfakların yemeklerini de tadabilirsiniz. Restoran da alkollü alkolsüz içecekler ve dondurma her daim elinizin altında. Ayrıca gemilerde hemen hemen herkesin zevkine uygun aktiviteler de gerçekleştiriliyor. Denizde seyir halindeyken dans dersleri alabilir, havuz kenarında film izleyebilir, şezlonglarda denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

cruise içerisinde havuz

cruise turları

Cruise yolculuğunu seçmeniz için 4 neden?

1. Gemi turları uçak ile ulaşım, otel ve yeme içme masrafları ile kıyaslandığında çok daha hesaplı.

2. Yolculuk halindeyken de tatiliniz devam ediyor. Her sabah farklı bir yerde güne başlıyorsunuz.

3. En güzel yanı bavul taşımadan yolculuk yapıyorsunuz.

4. Çocuklarınızla birlikte rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Gemilerde onlar için yeterince etkinlik mevcut.

santorini turları

Gemi turları ile keşfe çıkabileceğiniz rotalar

skuba diving

cruise yolculuğu

Unutamayacağınız anılar toplayacağınız tatilinizde bir yandan Karayipler, Bahamalar, Akdeniz, Yunan Adaları, Birleşik Arap Emirlikleri’nin sıcak sularının keyfini çıkarırken bir yandan da farklı kültürleri ve şehirleri tanıma fırsatı yakalayacaksınız. Her durakta ilginç hikayelere rastlayacağınız şehirlerde fotoğraflar çekebilir aynı zamanda hediyelik eşyalar alabileceğiniz çarşıları da gezebilirsiniz.

mikonos tatili

Yakınlığı nedeniyle ülkemizde çok popüler olan Kuşadası, Çeşme ve İstanbul’dan başlayan turlar ile Ege’nin gizemli sularında yolculuk yapabilir Patmos, Santorini, Sakız adası, Girit, Selanik, Atina, Mikonos gibi turistik yerleri keşfedebilirsiniz.

yurt dışı gemi turları

Mavi sularda yapacağınız yolculuğunuzda Barcelona, Malaga, Venedik, Roma, Dubrovnik, Livorno, Napoli gibi Avrupa’nın tarihi ve popüler şehirlerini görebilir geçmişe doğru gizemli bir yolculuk yapabilirsiniz.

gemi turları

Dikkat edilmesi gereken noktalar

Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gereklidir. Ayrıca gidilecek yer için vize gerekip gerekmediği de mutlaka kontrol edilmeli.

Sürpriz faturalarla karşılaşmamak için cep telefonu ve internet kullanımına dikkat edilmeli, varsa mevcut yurt dışı paketinin gidilecek ülkelerde geçerli olup olmadığında emin olunmalı.

Eğer geminiz yurt dışından kalkacak ise check-in saati ile uçağın varış saati arasındaki zaman ayarlaması ulaşım mağduru olmamak için oldukça önemli bir detay.