aile ile gidilebilecek tatil

Çocuklu tatil deyince üç kriter önem kazanıyor: Yakınlık, fiyat ve yaşa uygunluk. Hemen her yaş grubu çocuğa hitap eden tatil olanakları hakkında fikir sahibi olmak ve çocuklarınıza unutamayacakları bir tatil yaşatmak için aşağıdaki önerilere göz atabilirsiniz.

paris turları

Paris: Paris sadece eğlence merkezi Disneyland açısından değil, şehirde çocuklar için düşünülmüş aktiviteler ve kolaylıklar bakımından da ideal bir tatil destinasyonu. Her şeyden önce, Paris’teki geniş metro ağı büyük bir ulaşım rahatlığı sağlıyor. Onun dışında, Louvre Müzesi ve Eyfel Kulesi gibi mutlaka ziyaret edeceğiniz yerlerde çocuklar için özel hazırlanmış sesli kılavuzlar ve mobil uygulamalar çocukların eğlenirken öğrenmesini sağlıyor. Tabii ki Paris’in olmazsa olmazı Disneyland… Her yaş grubuna hitap eden lunapark aktiviteleri, şovları ile çocuklarınıza asla unutamayacağı eğlence deneyimleri sunacak olan Disneyland için en az 2 gün ayırmak gerektiğini unutmayın. Bunun yanı sıra, önceden yapacağınız küçük bir planlama ile çocuk yemek kurslarına katılabilir, Parc Asterix gibi şehirdeki diğer eğlence parklarını da ziyaret edebilirsiniz.

legoland gezisi

Danimarka: Yakınlığı, her mevsim için ideal bir tatil bölgesi olması ve her yaş grubundaki çocuklara hitap etmesi nedeniyle Danimarka çocuklarla birlikte yapılacak tatillerde cazip rotalardan birini oluşturuyor. Milyonlarca plastik tuğladan oluşturulmuş bir hayal şehrinde kaybolmak istemez misiniz? 1968 yılında Danimarka’nın küçük bir şehri olan Billund’da kurulan Legoland tam size göre… Bunun yanı sıra, başkent Kopenhag’daki Tivoli Eğlence Parkı’nı ziyaret ederek, konserlerde ve gösterilerde eğlence dolu saatler geçirebilirsiniz.

danimarka tatili

Hırvatistan – Dubrovnik: Çocuklarınızla birlikte hem yakınlarda hem eğlenceli hem de hesaplı bir tatili yapmak isterseniz Hırvatistan’ın Dubrovnik şehrini değerlendirin. Birbirinden ilginç hikayeleri olan tarihi binaları gezmekten, bu hikayeleri öğrenmekten çocuklarınız büyük keyif alacak. Özellikle yaz aylarında plaj tatili için ideal olan Dubrovnik, dış mekan aktiviteleri ile cazip bir rota oluşturuyor. Elafiti Adaları botla gezmek, kumda oynamak için ideal. Lapad ve Babin Kuk Bölgeleri sahil kenarında yürüyüşler yapmak; pancake, pizza, dondurma yiyerek açık havada keyifli saatler geçirmek için en çok tercih edilen yerler arasında yer alıyor. Ayrıca, çocuklarla konaklamak için de yine bu bölgeler öneriliyor.

niagara şelalesi gezisi

Çocuklu tatil rotaları için seçenekler bunlarla da sınırlı değil. Ilık havası, yemekleri ile renkli, şirin Avrupa kenti Barselona iyi bir alternatif oluşturuyor. Kültürle iç içe geçmiş Barselona özellikle gençliğe adım atmakta olan yaş grubundaki çocuklarınız için ideal. Uzun bir tatili değerlendirip, biraz daha uzaklaşmak isterseniz Kanada’da Niagara Şelaleri’ni görme fikrini değerlendirin. Orlando, Disney World de farklı konseptlere sahip tema parkları, gösterileri, restoranları ile küçük, büyük herkese hitap ediyor.