Bursa’nın gözbebeği Uludağ’da Kar Tatili Başkadır, Türkiye’nin en eski kayak merkezlerinin başında gelir. Pamuk gibi kar örtüsü, buz tutmuş gölleri ve beyaza bürünmüş çam ağaçlarıyla sizlere muhteşem bir manzara sunar. Unutulmaz anılarla dolu bir kar tatili yaşamak istiyorsanız, Uludağ’ı tercih edebilirsiniz. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan, lüks otellerin konumlandığı Uludağ, sömestr ve hafta sonu tatilleri için idealdir. İstanbul, Kocaeli, Eskişehir ve Yalova gibi illere yakın olması onu cazip hale getirir. Sömestr tatili ve hafta sonu için Uludağ’a gidecekseniz mutlaka önceden rezervasyon yaptırmanız gerekir. Çünkü bu zamanlarda Uludağ otelleri yüksek doluluk oranına ulaşır. Kayak merkezleri, Milli Park’ı, modern tesisleri ve lüks otelleri ile kış tatili için çok keyifli ve eğlenceli bir yerdir.

Dağ manzaralı konforlu odaları, ısıtmalı olimpik yüzme havuzları, spa merkezleri ve renkli gece eğlenceleri ile Uludağ otelleri, en romantik tatillere de ev sahipliği yapar. Küçük hafta sonu kaçamakları için bulunmaz bir nimettir. Uludağ, dinlenmek eğlenmek doğayı keşfetmek ve dilediğinizce kayak yapmak için en uygun merkezlerden biridir. Kış tatilinden asla vazgeçmem diyenlerdenseniz, Uludağ’da kaliteli ve bol eğlenceli bir kayak tatili yapabilirsiniz.

Kış Sporlarının Popüler Adresi; Uludağ

Kendine özgü bir büyüsü olan Uludağ, her zaman için kış sporlarının en popüler merkezidir. Günübirlik Uludağ turları ile gelenlerden tutun da sanat ve iş dünyasının en ünlü isimlerine kadar herkese ev sahipliği yapar. Bu cazibesini, muhteşem doğasının yanı sıra her türlü aktiviteye ve organizasyona cevap verebilen Uludağ otellerine borçludur. Çok özel yılbaşı kutlamaları, romantik ve sürprizli 14 Şubat Sevgililer Günü organizasyonları bu otellerde gerçekleşir. Otellerin kapalı havuzlarında yüzebilir, masaj ve bakım terapileri yaptırabilirsiniz. Farklı aktiviteler yapmak isterseniz, alışveriş merkezlerinde ve oyun alanlarında zaman geçirebilir, temiz dağ havasını içinize çekip muhteşem doğayı iliklerinize kadar hissedebilirsiniz.

Kış tatilinizi Uludağ’da geçirirseniz, yaşadığınız şehrin gürültüsüne ve koşturmasına bir mola vermiş olursunuz. Dinlenir, eğlenir ve tazelenirsiniz. Bembeyaz karların üzerinde yürümek ve dağ manzarasına karşı açık havada kahvaltı yapmak bile size iyi gelir. Lapa lapa yağan karları seyretmek ve alabildiğine uzanan pistler üzerinde kaymak ya da teleski ve telesiyejler ile üç metrelik kar örtüsüne kuşbakışı bakmak size güzel hisler yaşatır. Işıl ışıl gece eğlenceleri ise sizi bambaşka bir ortama davet eder.

Uladağ Kar Tatilinde Neler Yapılır?

Kar tatili deyince ilk akla gelen kayak yapma olsa da Uludağ size çok farklı aktiviteler sunar. Dağın zirvesine tırmanabilir, trekking ve snowboard yapabilir, Milli Park’ta ve buzul göllerde dolaşabilirsiniz. Uludağ’da görülmeye değer birçok yer var. Siz de tatiliniz sırasında Bakacak, Fatintepe, Cennetkaya Tepesi’ni gezerek keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Ayrıca Kirazlıyayla, Sarıalan Yaylası ve meşhur Saitabat Şelalesi’ni de görebilirsiniz. Hatta Bursa’ya inerek yüzyıllar öncesinden gelen tarihi eserleri, müzeleri ve eski evleri ziyaret edip Bursa’nın ünlü İskender Kebabının tadına bakabilirsiniz.

Uludağ ziyaretçilerine yaz ve bahar aylarında da muhteşem bir doğa sunar. Bu mevsimlerde gelirseniz dağın tepelerine doğru tırmanırken kamp ve piknik yapma imkanı bulabilirsiniz. Uludağ turları ile günübirlik ziyaretler için bölgeye geldiğinizde, sizi ilk önce dağ manzarası karşısında yapılan geleneksel köy kahvaltısı karşılar. Kayak yapmak isterseniz kıyafet kiralanan yerler imdadınıza yetişir. İlk kez kayak yapacaksanız ders veren eğitmenler size yardımcı olur. Öğleden sonra da meşhur sucuk ekmek partilerine katılırsınız.

Eğlenceli Uludağ Geceleri!

Uludağ gecelerinin eğlencesi bir başkadır. Lüks otellerin düzenlediği gece programlarında içiniz ısınır. Otellerin gece yapılan barbekü partileri ünlüdür. Işıklar ve meşaleler ile aydınlatılan pistler, açık hava eğlenceleri, konserler farklı bir ambiyans sunar. After-ski eğlenceleri, ünlü sanatçıların ve müzik gruplarının katıldığı Winterfest konserleri, ziyaretçileri eğlencenin doruğuna taşır. Uludağ otelleri, kayak tatilinizin her anını keyifle yaşayabileceğiniz konforlu ortamlar sunar. Eğlenceli geceleri, müzik festivalleri ve beyaz örtüsüyle popüler bir merkez olan Uludağ’da keyifli ve bol aktiviteli bir kış tatili yapabilirsiniz.