Kış Tatili Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler

Tatilin kış aylarında da yapılabileceği anlayışının yaygınlaşması ile birlikte kışseverler için birçok etkinlik alanları oluşturuluyor. İş veya okul yoğunluğundan yorulup kısa bir ara vermek, şehrin gürültüsünden uzaklaşmak ve eğlence ile birlikte gerçek bir dinlenme fırsatı bulmak isteyenler için kış tatili ideal tatil seçeneği haline geliyor. Kış tatili denilince akıllara ilk olarak kayak merkezleri geliyor olsa da kış tatili kış sporları ile sınırlı kalmıyor. Doğada kış kampları; kaplıcalar ve spa merkezleri gibi geniş dinlendirici aktiviteleri de bir araya getiriyor. “Kış sevmiyorum, ama yaza kadar dayanacak halim kalmadı!” diyorsanız sizi kış soğuğundan uzaklaştıracak sıcak rotalar da tercih edebilirsiniz. İster yurt içinde, ister yurt dışında; ister sıcak denizlere, ister karlı dağlara. Aklınızdaki tatil, Tatilsepeti.com‘da! Kış Tatili Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler denince akla ilk gelen merkezleri sıraladığımız yazımızı inceleyerek binlerce tatil içerisinden kolaylıkla seçim yapabilir, kışı doya doya yaşayabilirsiniz.

Uludağ

Türkiye’de kar ve kayak denildiğinde akla ilk gelen merkezlerden biri olan Uludağ, Marmara’nın en yüksek dağı olduğundan kayak severlerin sıklıkla tercih ettiği noktalardan biri oluyor. Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olup, Uludağ Kayak Merkezi adıyla yılın dört ayı kış sporları yapma imkanı veriliyor. Kayak, kızak, buz pateni, buz hokeyi, snowboard, helikopterli kayak gibi birbirinden farklı aktiviteler ile dolu dolu bir tatil geçirme imkanı yaratılıyor. Yaklaşık yirmi adet kayak pistinin bulunduğu Uludağ’da hemen her bütçeye uygun Uludağ oteli bulmak da oldukça kolay. Hemen Tatilsepeti.com’dan istediğiniz tarihler için rezervasyon yaptırabilir, mükemmel tatil için geri sayıma başlayabilirsiniz.

Kartalkaya

Bolu ilinin doğusunda Köroğlu Dağları’nda bulunan Kartalkaya Türkiye’nin sayılı kış sporları merkezinden biri olarak görülüyor. Yılın her mevsiminin ayrı güzel yaşandığı bölgede, kış aylarında yağan karla birlikte kartpostalları anımsatan eşsiz doğa manzaraları ortaya çıkıyor. Hem eşsiz manzaralar karşısında dinlenmek isteyenlerin, hem kış sporları ile eğlenmek isteyenlerin tercih edebileceği noktalardan biri olup, her yıl birbirinden farklı binlerce kış severi ağırlıyor. Snow Fest, Ice Fest gibi birçok festivale de ev sahipliği yaparak hitap ettiği kişi profili yelpazesini biraz daha genişletiyor. Kaliteli kayak tesisleri, fitness salonları, termal havuzları, kapalı yüzme havuzları, sauna, bar gibi bölümler bulunduran konaklama alanlarıyla birlikte Kartalkaya’nın sizi de en güzel şekilde ağırlayacağına emin olabilirsiniz.

Kartepe

 İstanbul yakınlarında bulunan, Türkiye’nin en yeni kayak merkezlerinden biri olan, ancak diğer kayak merkezlerinden farklı olarak eşsiz deniz manzarasına sahip olan Kartepe, özellikle İstanbul’da yaşayanlar için mükemmel bir tatil fırsatı yaratıyor. Günübirlik tatilciler kadar gerçek kışseverler için de harika bir tatil vadeden kayak merkezini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Palandöken

Türkiye’nin en büyük illeri arasında yer alan Erzurum’un en gelişmiş turizm bölgesi olan Palandöken ilçesi de kış sporları yapmak için en çok tercih edilen yerler arasında. Uygun fiyatlı ve konforlu otelleriyle dikkat çektiği gibi, tertemiz havası ile kış tatili yapmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri olarak görülüyor.

Erzurum otelleri arasından seçim yaparak kış tatili planınızı hemen hayata geçirebilirsiniz

Kapadokya

1985 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilmiş olan Kapadokya için, Türkiye’nin yaz kış en önemli turizm bölgelerinden biri olduğu söylenebilir. Kış aylarında da düzenlenmeye devam edilen balon turları, karlarla kaplı Peri Bacaları’nı ve eşsiz vadileri doyasıya seyretme imkanı sunuyor. Günübirlik tatilcilerin de severek tercih ettiği yerlerden biri olan Kapadokya, şehrin gürültüsünden uzaklaşıp muhteşem kış manzaralarına doymak isteyenler için doğru adres!

Norveç 

İskandinav Yarımadası’nın en kuzeyinde bulunan Norveç, Kuzey Işıkları’nın görüldüğü tek ülke olduğundan tüm tatilciler için büyük önem taşıyor. Ancak gerek iklim koşulları, gerekse koşullara uygun düzenlenen çeşitli aktiviteleri ile daha çok kış severler tarafından ziyaret ediliyor. 25 yıldır düzenlenen Kuzey Işıkları Festivali ile kış tatilinizi eşsiz bir maceraya dönüştürebilirsiniz! Ancak Kuzey Işıkları’nı çıplak gözle izlemenin tadını çıkarırken sert hava koşullarına karşı tüm önlemleri almayı da unutmamak gerekir.

Bansko

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da bulunan Pirin Dağı, ve bu dağın eteklerine yerleşmiş şirin bir şehir. Farklı zorluk derecelerine göre 17 ayrı kayak pisti bulunan Bansko, kayak severler tarafından en sevilen kış tatili noktalarından biri olduğu gibi; Trinity Kilisesi, Ulusal Pirin Parkı ve Vihren Tepesi ile gözleri üzerine çeken bir dağ kasabası olarak da biliniyor. Hava koşullarının elverdiği sürelerde dağ tırmanışları ve dağ yürüyüşleri gibi kayak dışındaki etkinliklere de yer vermek isteyenlerdenseniz, sizin için mükemmel tatil Bansko’da diyebiliriz!

Prag

Orta Avrupa’da bulunan Prag, Çek Cumhuriyeti’nin başkenti ve en büyük şehri olarak biliniyor. Tarihi meydanı UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne dahil edildiğinden beri gözleri daha fazla üzerine çektiği söylenebilir. Ancak asıl tercih edilme nedeni, göz alıcı mimarisi ve kış aylarında karla birlikte ortaya çıkan eşsiz şehir silüeti oluyor diyebiliriz. Ayrıca fiyat açısından diğer Avrupa şehirlerine göre oldukça uygun oluşu da tercih sebepleri arasında sayılabilir.

Gezilecek, görülecek bu kadar çok yer varken, kış da bitmek üzereyken, kış tatili rotanız hakkında hala karar veremiyorsanız tatilsepeti.com’un ücretsiz tatil danışmanlığından faydalanabilirsiniz. Avantajlı ödeme seçenekleri ile güvenilir bir hizmet sunan tatilsepeti.com, uygun fiyatlı konaklama alanları ve ulaşım seçenekleri ile ilgili her ihtiyacınızı kolaylıkla karşılıyor. Hemen her bütçeye uygun tatil seçenekleri içerisinden size en uygun olanı seçin, kış bitmeden hayal ettiğiniz kış tatiline kolaylıkla sahip olun!