Sömestre İçin En Mükemmel Tatil Adresleri, öğrenciler tarafından heyecanla beklenen tatil fırsatlarından birini oluşturuyor. Yılın ilk yarısında oldukça yorulan zihinler, sömestre tatilinde eşsiz bir tatille yenilenip, güncelleniyor. Aileler ve çocukların bir arada mükemmel bir tatil yapma fırsatını elde edebilecekleri bu tatil fırsatı için yurt içinde en güzel tatil yerlerini sizin için araştırdık.

Karda Eğlenmek İçin Mükemmel Fırsat: Bursa Uludağ otelleri

Karda eğlenmeyi seviyorsanız, son dönemlerde çok büyük yatırımların yapıldığı kayak merkezlerinden birini tercih edebilirsiniz. Sömestre tatilinin kış mevsimine denk gelmesini avantaja çevirerek, yurt çapında bulunan önemli kış tatili merkezlerinde, kayak ve kar sporlarının tüm çeşitlerini deneyimleyebilirsiniz. Bu konseptte bir tatil için size önerebileceğimiz en önemli adresler arasında, Bursa Uludağ’da bulunan kayak merkezi ve birbirinden konforlu oteller, ilk sırada yer alıyor. Ailecek güzel vakit geçirebileceğiniz ve karda eğlenmenin tadını sonuna kadar çıkarabileceğiniz bölgede, muazzam kalitede konforlu otellerden sizin için en uygun konaklama tesisini tercih edebilirsiniz.

Karda Eğlenmek İçin Mükemmel Fırsat: Bursa Uludağ

Alternatif Kar Tatili Merkezleri

Kayak demişken, ülkemizde artık Uludağ dışında farklı kayak tesisleri de hizmet veriyor. İstanbul’a yakınlığıyla ünlü Kocaeli Kartepe otelleri ve Kastamonu Ilgaz kayak tesisleri bu anlamda sömestre tatili için öneriler listemizin ilk sıralarında bulunuyor. Erzurum’da bulunan Palandöken otelleri kayak tesisleri de artık dünya çapında turist ağırlayan bir turizm hacmine sahip. Üstelik, ucuz sömestr tatil fırsatı arayanlar için mükemmel fiyatlarla hizmet sunan bölgede, kar tatilinin yanı sıra gezip görebileceğiniz birçok yer ve tadabileceğiniz farklı lezzetler bulunuyor. Kayak ve kültür turunu bir arada deneyimlemek isteyen tatilciler için, Erzurum şahane bir seçenek olabilir.

Alternatif Kar Tatili Merkezleri

Her Mevsimde Mükemmel Tatil İçin İzmir

Sömestre tatil turları içinde araştırma yaparken, kar sporlarından daha fazla gezmek, görmek, dinlenmekten yana bir tercihiniz bulunuyorsa, İzmir’i tatil rotanıza mutlaka eklemelisiniz. Çocuklarınızla birlikte gideceğiniz bir sömestre tatili için, Adnan Menderes Havaalanı’na yaklaşık 5 dakika uzaklıkta bulunan Uzay Kampı, çocuklarınızın çok seveceği uzay simülasyonları ve uzay eğitimleri veriyor. Tarihi Kemeraltı Çarşısı, İzmir’in tarihi dokusunu hissetmeniz için mükemmel bir fırsat sunuyor. Ayrıca, İzmir’e geldiğinizde Kemeraltı Çarşısı’ndaki küçük dükkanlar ve tezgahlardan alışveriş yapabilir, yöreye özgü kumru ve boyozun tadına bakabilirsiniz. Tarihi Saat Kulesi önünde unutulmaz fotoğraflar çekebilir ve Alsancak sahilinde uzun bir yürüyüş yaparak denizin kokusunu sömestre tatilinde bile hissedebilirsiniz.

Her Mevsimde Mükemmel Tatil İçin İzmir

Büyüleyici Güzellikteki Tatil Adresi: Abant

Sömestre tatilinde İstanbul’a yakın ve bir o kadar da doğal güzellikleri ile büyüleyici bir diğer tatil cenneti, Bolu Abant ve Yedigöller Bölgesi. Abant Gölü’nün kar yağdıktan sonraki tablo görünümü, eşsiz güzellikte fotoğraf kareleri çekmeniz için mükemmel bir fon oluşturuyor. Göl kenarında yapacağınız yürüyüş sonrası, karda sucuk ekmek keyfi yapabilirsiniz. Dört mevsim tatil yapılabilen bölgede bulunan birbirinden şık ve konforlu otellerden sizin için en uygun konaklamayı tercih edebilirsiniz.

Kış Mevsiminde Sıcacık Bir Mola: Pamukkale

Ailece tatil yapabileceğiniz ve sömestre tatili için öneriler sıralamamızda yer alan bir diğer tatil beldesi, Denizli Pamukkale. Kış mevsiminde bile oldukça yumuşak ve sıcak bir havaya sahip bölgede, yöreye özgü şifalı sulardan faydalanmak ve travertenlerin büyüleyici güzelliklerinde doğanın tadını çıkarmak, başlı başına dinlendirici etki yaratıyor. Sömestre tatili boyunca, bölgede bulunan şifalı sular ve kaplıcadan yararlanabilir, üstelik oldukça uygun fiyatlı tatil seçenekleri ile ailenizle doyumsuz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Bölgede bulunan oteller, sıcak su ve kaplıcalardan en etkin biçimde yararlanmanız için konforlu bir seçenek oluşturuyor.

Güzel Atlar Diyarı, Muhteşem Kapadokya otelleri

Sömestre tatili için tavsiyelerde bulunurken, yılın en güzel dönemine denk gelen mevsimde Kapadokya’dan bahsetmemek olmaz. Karın yağmasıyla birlikte muhteşem bir görünüme bürünen Peri Bacaları, tatildeki dinlenme keyfinizi adeta görsel bir şölene dönüştürüyor. Bölgenin kendine has coğrafi dokusu, kültürel zenginlikleri ile bir araya geldiğinde muhteşem ve unutulmaz bir tatil için mükemmel bir birliktelik ortaya çıkıyor. Kapadokya’ya geldiğinizde, yörenin tüm imkanlarından yararlanabileceğiniz fırsatları sunan, mağara ve butik oteller ayrıca pansiyonlar, kaliteli hizmet anlayışıyla uygun fiyatlı tatil seçenekleri sunuyor.