Eğlencenin Yunancası: Mikonos

Tatil kavramı her insan için farklı şeyler ifade edebiliyor. Kimisinin tatil yapmak denince aklına dinlenmek gelirken kimisi de bütün bir yılın yorgunluğunu çılgınca eğlenerek atmak istiyor. İşte bu ikincisini tercih edenler için oldukça yakınımızda Ege Denizi’nin ortasında harika bir seçenek var, Eğlencenin Yunancası: Mikonos.

Yunanistan’ın Mikonos adası, bulunduğu bölgede eğlencenin başkenti olarak kabul ediliyor. Özellikle sınırları zorlayacak derecede renkli gece hayatıyla ada, eğlenceyi tatilinin merkezine koyanların uğrak noktalarından bir tanesi.

mikonos

Mikonos Adası Nerededir?

Mikonos, Ege Denizi’nin ortasında bulunan Kiklad Adaları’nın bir parçası. Yunanistan’a bağlı olan adanın yüzölçümü 86 kilometrekareyi buluyor.

Mikonos’a Nasıl Gidilir?

Coğrafi konumu itibariyle ülkemize oldukça yakın bir noktada bulunan Mikonos’a ulaşabilmek için alternatif yollar mevcut. Adaya ulaşım konusunda en çok tercih edilen ulaşım yöntemi genellikle hava yolu oluyor. Hava yolu firmalarının yılın çeşitli dönemlerinde bölgeye direkt uçuşlar gerçekleştirmesinin yanı sıra kimi zamanlarda da aktarmalı uçuşlarla adaya ulaşmak mümkün olabiliyor.

Ayrıca ulaşımda deniz yolunu tercih edenler için ülkemizden Mikonos’a feribot seferleri de düzenleniyor. Bunun yanı sıra kimi tur şirketlerinin düzenlediği Yunan Adaları turları vasıtasıyla da Mikonos’u rotanıza kolayca ekleyebilirsiniz.

yunan adaları

Mikonos Konaklama

Mikonos’un en merkezi bölgesi, aynı zamanda adanın başkenti kabul edilen Mykonos Town olarak dikkat çekiyor. Hem adadaki birçok popüler plaja oldukça yakın konumda bulunması, hem de gece hayatının kalbinin burada atması sebebiyle Mykonos Town, adayı ziyaret eden misafirlerin konaklamak için en sık tercih ettikleri bölge olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda adadaki toplu ulaşımın da merkezi olan bölgede birçok farklı özellikte tesis bulunuyor. Ancak bu bölgedeki otellerin özellikle yaz sezonlarında oldukça yüksek doluluk oranlarına ulaştığını hatırlatmakta fayda var.

Konaklamak için daha sakin bir yer arayanlar veya daha uygun fiyatlarla bu konuyu çözmek isteyenler içinse adanın kuzey bölgelerinde bulunan tesisler veya kiralık odalar tavsiye ediliyor.

mikonos eğlence hayatı

Mikonos Eğlence Hayatı

Mikonos sadece bizim coğrafyamızda değil tüm dünyada eğlence dendiğinde ilk akla gelen destinasyonlardan bir tanesi. Bu durum da tabii ki adaya dünyanın dört bir yanından çok sayıda turistin akın etmesinin başlıca nedenlerinden bir tanesi olarak öne çıkıyor.

Eğlence hayatı dendiğinde akla ilk olarak gece hayatı gelse de Mikonos’ta eğlencenin belirli bir zaman aralığına sıkıştığını söylemek adaya haksızlık etmek anlamına geliyor. Özellikle yaz aylarında, adada öğlen saatlerinde başlayan Beach partiler Mikonos’un en önemli özelliklerinden bir tanesi. Güneş batıp ada kendini karanlığa teslim ettiğinde ise sabah saatlerinde başlayan eğlence yerini çılgın Mikonos gecelerine bırakıyor.

Mikonos’un en ünlü gece kulüplerinden biri olan Cavo Paradiso, adadaki en renkli ve hareketli noktalardan bir tanesi olarak öne çıkıyor. Dünyaca ünlü birçok DJ ve sanatçının da zaman zaman sahne aldığı Cavo Paradiso’nun, misafirlerine sunduğu eğlence katsayısına paralel olarak fiyatlarının da oldukça yüksek olduğunu söylemekte fayda var.

Bölgedeki bir diğer popüler gece kulübü olan Paradise Beach Club da aynı Cavo Paradiso gibi yaz boyunca dünyaca ünlü DJ’lere ev sahipliği yapıyor. Paradise Beach Club, konsept partileriyle de adanın en uğrak noktalarından bir tanesi.

Kısmen daha sakin veya daha uygun fiyatlı mekanlar tercih edenler için de bölgede birçok alternatif bulunuyor. Ayrıca Mikonos’ta kendinizi gece hayatına kaptırmak için illa bir mekana girmeniz de gerekmiyor. Adadaki neredeyse her plaj, güneş battığında doğal bir gece kulübüne dönüşüyor.

Eğlencenin Yunancası olarak tanımlanabilecek olan Mikonos, hareketli bir tatil geçirmek isteyenlerin rotalarında mutlaka bulunması gereken bir destinasyon olarak öne çıkıyor. Renkli gece hayatının yanı sıra tertemiz ve masmavi deniziyle ada, unutulmaz bir tatil yaşatmak için sizleri bekliyor.