Son Yılların En Popüler Tatil Yeri; Thassos

Yunan adaları; vize kolaylıkları, ekonomik oluşları, muhteşem kültürel ve doğal güzellikleri nedeniyle malum son yılların en popüler tatil yerleri arasında bulunuyor. Bu adalar arasında öyle bir tanesi var ki hem İstanbul’a yakınlığı hem ulaşım kolaylığı hem de büyüleyici plajları nedeniyle giderek daha da bilinir hale geliyor. İşte Son Yılların En Popüler Tatil Yeri; Thassos Adası hakkında bilmeniz gerekenler.

Ulaşılması Kolay ve Ulaşım Alternatifleri Zengin Bir Ada

Ulaşılması Kolay ve Ulaşım Alternatifleri Zengin Bir Ada

Thassos Adası‘na, İstanbul’dan yaklaşık 5 saat gibi kısa bir sürede ulaşılabiliyor. Semadirek ile birlikte Edirne sınırına en yakın Yunan adalarından biri olan Thassos’a dilerseniz özel aracınızla dilerseniz otobüs alternatifleri ile ulaşabilirsiniz. İstanbul’dan hareket eden otobüsler genellikle Thassos feribotlarının kalktığı Kavala’ya kadar ulaşım sağlıyorlar. Özellikle yaz aylarında İstanbul’dan Thassos’a direkt ulaşım sağlayan tur otobüsleri dahi bulunuyor. Adaya yaz-kış feribot ulaşımının olduğu diğer bir nokta ise Keramoti. Kavala-Thassos feribot yolculuğu yaklaşık 2 saat sürüyor ve yolculuk sonunda Prinos’a yanalışıyor. Keramoti-Thassos feribot yolcuğu ise yaklaşık 45 dakika sürüyor ve yolculuk sonunda Limanes’e yanalışıyor. Bu noktada Limanes’in çok daha merkezi bir yer olduğunu belirtmekte fayda var.

Thassos Adası‘nda Nereler Gezilir ve Neler Yapılır?

Thassos Adası'nda Nereler Gezilir ve Neler Yapılır?

Her şeyiyle tipik bir Yunan adası olan Thassos’un en özgün özellikleri diğerlerine oranla çok daha fazla yeşil alana ve çok daha güzel plajlara ev sahipliği yapıyor oluşu. Kusursuz bir doğaya ve berrak bir denize sahip olan Thassos, gerçek anlamda mavi ile yeşilin buluştuğu bir tatil bölgesi. Thassos’un en güzel plajları çoğunlukla adanın güneyinde yer alıyor. Potos, ismini kırmızıyı andıran renginden alan Rossogremos ve Psili Ammos adanın güneyindeki plajlardan yalnızca birkaçı. Adada ziyaret edilebilecek diğer plajlar ise; Paradise, Alyki, Makryammos, Marble ve Golden Beach. Adanın alametifarikası sayılan doğal havuz yapısındaki coğrafi oluşumu Giola da yine Thassos’un güneyinde yer alan doğal güzelliklerden yalnızca biri.

Thassos Adası'nda plajlar