Turizm Cenneti : Kaş - Kalkan

Türkiye’nin turizm cenneti sayılan Antalya‘ya bağlı Kaş, pırıl pırıl denizi, tertemiz havası ve muhteşem doğası ile yılın her mevsimi çok sayıda turistin akınına uğruyor. Kaş’ın en popüler tatil beldelerinden biri olan Kalkan ise merkeze yaklaşık 25 km. uzaklıkta bulunuyor ve tüm ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Fiyatları yıl içinde değişiklik gösterebilen Turizm Cenneti : Kaş – Kalkan otelleri ister ailenizle isterseniz arkadaş grubunuzla unutulmayacak bir tatil geçirmenizi sağlıyor.

Kaş – Kalkan Hakkında Genel Bilgiler 

Dalaman veya Antalya havaalanından özel aracınızla ya da otobüsle ulaşabileceğiz Kaş, kıvrım kıvrım yolların sonunda adeta cennet gibi önünüze uzanıyor. Hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çeken ilçe, masmavi denizi, doğal güzellikleri, göz alıcı plajları ve iklimi ile doğayla iç içe kalmak isteyen misafirlerine muhteşem bir tatil sunuyor. Kaş’a bağlı bir tatil beldesi olan Kalkan’ın ise 200 yıl önce Meis adasından gelen tüccarlar tarafından yerleşim yeri olarak kurulduğuna inanılıyor. Kalkan eski Rum evleri, dar ve sevimli sokakları ve yat limanı ile dikkat çekiyor. Kaş – Kalkan turları sayesinde şehir hayatının gürültüsünden ve kalabalığından kaçabilir, yemyeşil doğanın ve masmavi denizin tadını çıkartabilirsiniz.

Kaş – Kalkan Bölgesi’nde Gezilmesi Gereken Yerler

Berrak denizi, göz kamaştıran plajları, yemyeşil doğası ile yılın her ayında yerli ve yabancı turist akınına uğrayan Kaş – Kalkan bölgesi, ziyaretçilerine her mevsim farklı bir yüzünü gösteriyor. Hem doğal güzellikleri hem tarihi kalıntıları ile dikkat çeken Kaş’ın ve Kalkan’ın dar ve şirin sokakları keşfedilmeyi bekliyor. Uzunçarşı caddesinde yer alan Likya Yazılı Anıt Mezar, Xanthos Antik kenti, elma bahçeleriyle ünlü Gömbe Yaylası, Uçarsu Şelalesi ve Kekova gezilmesi gereken yerler listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Ayrıca, ziyaretçiler günlük tekne turları ile kolaylıkla gidilebilen Limanağzı plajlarını, ilçe merkezinde kayalıkların üstünde yer alan Küçük Çakıl’ı, merkezin biraz dışında bulunan Büyük Çakıl’ı, ünü tüm dünyaya yayılmış Kaputaş’ı ve Patara’yı ziyaret etmeyi atlamıyor.

Kaş – Kalkan’da Gidilmesi Gereken Plajlar

Akdeniz’in sımsıcak güneşini, pırıl pırıl denizi ile birleştiren Kaş-Kalkan yöresi, göz alıcı kumsalları ve kayalıkların üstüne kurulmuş plajları ile farklı seçenekler sunuyor. Küçük Çakıl ve Büyük Çakıl olarak adlandırılan plajlarda kayalıkların üstünden denize girme keyfini yaşayabilirsiniz. Patara Plajı, Kalkan’a özel araçla 10 dakika mesafedeki dünyaca ünlü Kaputaş Plajı ve kumsalıyla beğeni toplayan Akçagerme Plajı gün boyunca güneşin ve denizin tadını çıkarmanızı sağlıyor. Ayrıca, Kalkan’da yer alan Kalamar Plajı da dikkat çeken plajlar arasında yer alıyor.

Kaş – Kalkan‘da Yapılması Gereken Aktiviteler Nelerdir?

Kaş – Kalkan yöresi, hem sıcak bir Akdeniz tatili dileyenlere hem de doğa sporlarına ilgi duyanlara hitap ediyor. Beldenin muhteşem doğası ve yürüyüş yolları trekking meraklılarından tam not alıyor. İlçenin taş kaldırımlı sokakları mükemmel fotoğraf kareleri sunuyor. Günlük tekne turları ile Kekova, Batık Kent, Akvaryum Koyu, Tersane Koyu, Burç Koyu, Korsan Mağarası gibi çok sayıda doğal güzelliği ziyaret edebilir, Saklıkent’i keşfedebilir ya da dalış, kano gibi su sporları ile tatilinizi renklendirebilirsiniz. Hareketli eğlence mekanlarında günün yorgunluğunu atabilir, keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Kaş – Kalkan Otelleri

Tarihte Likya medeniyetine ev sahipliği yapmış olan Kaş, lüks otel tatilinden kampçılığa kadar birbirinden farklı bir çok tatil konsepti sunuyor. İsterseniz ilçenin kalbinde yer alan otel ve pansiyonlarda tatil yapabilir,  isterseniz sahil kısmındaki konaklama seçenekleri ile denizi ayağınızın altına getirebilirsiniz. Tam pansiyon, yarım pansiyon veya oda kahvaltı şeklinde hizmet veren oteller her tatil tercihi için ideal çözümler sunuyor. Kaş, otel fırsatları ile ziyaretçilere keyifli bir tatil yaşatıyor.

En uygun Kaş otelleri için erken rezervasyon seçeneklerini ve kampanyaları takip edebilir, önceden rezervasyon yaparak Akdeniz’in en güzide tatil beldesinde bütçenize uygun muhteşem bir tatil yapabilirsiniz.