Afrika Gezi Rehberi

Farklı kültürler tanımak ve bambaşka bir dünyanın kapılarını aralamak isteyen herkes için Afrika Gezi Rehberi ideal bir seçim oluyor. Yüzlerce dilin konuşulduğu ve bilinen hayat standartlarından oldukça farklı yaşamlara ev sahipliği yapan Afrika kıtası, seyahat severlerde büyük merak uyandırıyor. Çocuğunlukla İngilizce, Fransızca ve İtalyanca dillerinin konuşulduğu kıtada, yerel diller de dahil olmak üzere pek çok dil konuşuluyor.

Afrika’da En Popüler Yerler

Genellikle ezgotik ve sıcak bir iklime sahip olan Afrika kıtası, mutlaka görülmesi gereken önemli şehirlere ev sahipliği yapıyor. Farklı kültür yapısı ve sıcakkanlı halkı ile tüm dünyanın ilgisini çeken Afrika’da en çok ziyaretçi alan bölgeler arasında Cape Town yer alıyor. Güney Afrika’da bulunan kentin hayranlık uyandıran bir manzarası olduğu biliniyor. Ulusal Botanik Bahçeleri’nin de bulunduğu kentte doğal yaşamın izlerini görebilir, Ümit Burnu’nu ziyaret edebilir ve meşhur Güney Afrika şaraplarını da bu kentte tadabilirsiniz.

Binlerce Yıllık Kültür Mirası: Mısır

Kıtanın kuzey kısmında önemli bir yer kaplayan Mısır, her yıl dünya çapında en çok ziyaret alan ülkelerden bir tanesi oluyor. Tarihte önemli olaylara sahne olmuş Mısır’da bulunan piramitler, günümüzde hala en çok merak uyandıran tarihi yapılardan olma özelliği taşıyor. Dünya’nın yedi harikasından biri olarak kabul edilen Keop Piramidi de ülkenin başkenti olan Kahire’de bulunuyor. Dünya’da bulunan en kalabalık yerleşim yerlerinden biri olan Kahire, Afrika’da turizmin en hareketli olduğu şehir oluyor.

Afrika’nın ilk eğlence ve spor parkı niteliğinde olan Sun City de turistler tarafından yoğun ilgi gören yerler arasında bulunuyor. Burada havuz, deniz ve güneşin keyfini çıkarabileceğiniz geniş alanlar bulunuyor. Tasarımını dünya şampiyonu golfçülerin yaptığı bir golf alanı ve ünlü bir casinonun bulunduğu bu kent, Afrika’nın turist cenneti olarak anılıyor.

Vahşi Doğanın Başkenti Pilanesberg

Vahşi yaşama merak duyanların severek ziyaret ettiği Pilanesberg kenti ise kıtanın doğal yaşamından örnekler sunuyor. 55.000 km2 büyüklüğünde olan Pilanesberg Milli parkı da gezginlerin ziyaret akınına uğrayan alanlardan biri oluyor. Bu parkı ziyaret eden maceraperest gezginlerin vahşi hayvanlar arasında safari yapma şansı oluyor. Güney Afrika Cumhuriyeti’nin ikinci en kalabalık şehri olan Johannesburg, Pilanesberg parkını da içinde barındırıyor. Seyahatiniz sırasında bu şehirde bulunan aslan parkını da ziyaret edebilir, türüne ender rastlanan beyaz aslanları da görebilirsiniz.

Afrika’da Vizesiz Gidilecek Ülkeler

Kıtada vizesiz seyahat edebileceğiniz pek çok ülke bulunuyor. Farklı bir deneyim yaşamak isteyenlerin ziyaret etmesi gereken bu bölgeler, safari yapabileceğiniz pek çok alan, yerel halkın yaşantısını gözlemleyebileceğiniz kentler ve pek çok doğal güzelliği bünyesinde bulunduruyor. Safari için en uygun ülkelerden olan Botsvana Cumhuriyeti’nde birçok türden canlı gözlemleniyor. Afrika’nın en büyük çölü olan Kalahari Çölü de ülkenin önemli bir bölümünü kaplıyor.

Yeşil Burun Adaları, Unutulmaz bir Tatil İmkanı Sunuyor

Vizesiz tatil için sıklıkla tercih edilen Yeşil Burun Adaları, Atlas okyanusu açıklarında bulunuyor. Ilıman iklimin hakim olduğu bu bölgede yoğun sıcaklıklar ve düzensiz yağışlar görülüyor. Deniz ürünleri sevenler için mükemmel seçenekler sunan bölge otelleri, konuklarına unutulmaz bir tatil vaat ediyor.

Kuzey Afrika’nın Gözde ÜlkesiFas

Afrika Kıtası’nda bulunmasına rağmen Afrika Birliği’ne üyeliği bulunmayan tek ülke olan Fas, hayranlık uyandıran tarihi yapıları ve anıtları ile ün kazanıyor. Kasım ve Nisan ayları arasında en yoğun dönemini yaşayan ülke, bu tarihlerde yoğun ziyaret alıyor.Yıl boyu turların düzenlendiği ülkede, meşhur yerel lezzetleri tadabilir ve bölge halkının yaşayışına tanıklık edebilirsiniz.

Kültür Beşiği Güney Afrika

Birden fazla iklim tipinin göründüğü Güney Afrika ise kıtanın kuzey ve orta kesimlerine göre daha soğuk sayılıyor. Toplamda 11 adet resmi dilin konuşulduğu ülke, turizm açısından da oldukça hareketli şehirler barındırıyor. Üç adet başkentin bulunduğu ülkenin en çok ziyaretçi alan başkenti ise Cape Town olarak kabul ediliyor.