Düğün sonrası yorgunluğunu ve stresi atmak için muhteşem bir fırsat olan balayı, yeni evlenen çiftlerin baş başa geçirdikleri en güzel anlardır. Yurt içinde balayı yapmanın yanı sıra yurt dışına çıkarak farklı deneyimler yaşamak, ilginç kültürler ile iç içe olmak, şimdiye kadar sadece ismini duyduğunuz yemekleri tatmak ve yeni insanlar ile tanışmak için sıkça tercih edilen Avrupa şehirlerini de araştırmaya başlayabilirsiniz.

Balayı denilince akla ilk olarak; çiftlerin baş başa eğlenceli ve romantik vakit geçirdiği ve doyasıya dinlendiği kısa süreli tatiller geliyor. Fakat, balayı için tercih edilen destinasyonun beklentileri karşılamaması sonucunda çiftlerin hayalleri yarım kalabiliyor. Bu gibi sorunlar ile karşılaşmamak ve balayınızı mükemmel anılar ile geride bırakmak adına balayı için en çok tercih edilen Avrupa şehirleri arasında hem zevklerinize hem de bütçenize hitap eden seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Floransa

floransa

Hem sanat ve kültür hem de romantiklik dolu bir balayı tatili hayal eden çiftlere hitap eden Floransa, Kuzey İtalya’daki Toscana bölgesinde yer alıyor. Arno Irmağı tarafından ikiye bölünen Floransa, coğrafi bakımdan İtalya’nın tam göbeğinde yer aldığından pek çok yeri kolay bir şekilde gezebilirsiniz. Sanat galerileri, mimarisi, romantik caddeleri ve müzeleri ile ruhunuzu arındıracak olan şehir, her mevsim farklı duygular hissetmenizi sağlıyor. Yaz dönemlerinde cıvıl cıvıl olan bu destinasyona 2 saatlik bir uçak yolculuğu sonrasında ulaşabilirsiniz.

Barselona

barselona

Katalanya’nın başkenti olan Barselona’yı mayıs-ekim ayları arasında ziyaret edebilirsiniz. Resmi dili İspanyolca olan bölgede İngilizce ile de iletişim kurabilir ve gerektiğinde yardım alabilirsiniz. Ciutat Vella, Eixample ve Gracia bölgelerinde konaklama açısından pek çok seçenek bulabileceğiniz şehirde balayınız boyunca deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadını çıkarırken aynı zamanda doğal güzellikleri ve tarihi yapıları da gezebilirsiniz.

Malta Adası

malta adası

Deniz tatili yapmak isteyen balayı çiftlerine mükemmel bir tatil yaşatacak olan Malta Adası, Sicilya’nın güneyinde Akdeniz’in ortasında yer alıyor. Bölgenin en ön önemli turizm noktalarından olan adada Maltaca konuşuluyor. Bireysel olarak ya da turlar eşliğinde gidebileceğiniz bölgede İngilizce konuşarak da iletişim kurabilirsiniz. Ilık mavi denizi, yumuşak beyaz kumları ve tropikal gün batımı ile kalbinizi çalacak olan Malta Adası’nı mayıs-ekim ayları arasında ziyaret edebilirsiniz.

Roma

roma

“Aşıklar şehri” olarak bilinen Roma; canlı tarihi, modern yapıları, romantik sokakları ve hareketli sosyal hayatı ile balayı çiftlerini bekliyor. Her çiftin hayallerini süsleyen şehre ilkbahar ve yaz dönemlerinde gitmelisiniz. İtalya’nın başkenti olan Roma’da; Kolezyum, Roma Forumu, Roma Aşk Çeşmesi, Pantheon, İspanyol Merdivenleri, Vatikan, Sant Angelo Kalesi ve Piazza Navona Meydanı’nı gezeceğiniz yerlerin başına eklemelisiniz.