Marmaris'in Büyüsü

Muğla’ya bağlı Marmaris‘in Büyüsü , yemyeşil doğası, masmavi denizi ve sımsıcak güneşi ile yıl boyunca yerli ve yabancı birçok ziyaretçinin akınına uğruyor. Yılın her mevsimi farklı bir yüzünü gösteren tatil beldesi,  turistik değerleri yanında geçmişten izler taşıyan yerleri ile de tarih meraklılarına hitap ediyor. Ayrıca ilçe, palmiye ağaçları ile kaplı yollarında yılın bütün yorgunluğunu atmanızı sağlıyor. Marmaris, denizi, kumu ve güneşi dışında eğlenceli aktiviteleri, yılın belli dönemlerinde yapılan festivalleri ve konserleri ile dolu dolu bir tatil geçirmenizi sağlıyor. Canlı ve hareketli sokakları, tabiat parkları, cam gibi denizi ile Türkiye’nin en güzide tatil beldelerinden biri olan Marmaris’e isterseniz kara yolu ile isterseniz uçakla kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Dalaman hava alanından Marmaris’e yaklaşık 90 dakikalık bir kara yolculuğu sonunda varılıyor.

Marmaris

Marmaris’te Ne Yapılır?

Ailenizle ya da arkadaş grubunuzla çok keyifli bir tatil geçirmenizi sağlayan Ege’nin incisi Marmaris, deniz keyfini hem birbirinden güzel plajları hem de göz alıcı koyları ile doyasıya yaşamanıza imkan tanıyor. Turunç, İçmeler, Selimiye ve Bozburun keşfedilmeyi bekleyen koylardan sadece birkaçını oluşturuyor. Ayrıca eşsiz kumsalı ve denizi ile Sedir Adası ve Kleopatra Plajı Marmaris’e gittiğinizde gidilecekler listenize almanız gereken yerlerin başında geliyor. Günlük tekne turları sayesinde Marmaris’in eşsiz koylarını gün boyu keşfedebilir ve muhteşem doğanın büyüsüne kapılabilirsiniz. Hatta ilçede dileyen ziyaretçiler için konaklamalı tekne turu seçenekleri de bulunuyor.

Marmaris’te bir taraftan güneşin tadını çıkartırken, diğer taraftan eğlenceli su aktiviteleri ile tatilinizi taçlandırabilirsiniz. Göz alıcı plajlarda parasailing, jet ski ve kano gibi su sporlarını deneme şansı yakalayabileceğiniz pek çok aktivite merkezi de bulunuyor. Ayrıca ilçenin keşfedilmeyi bekleyen doğasını jeep safari, bisiklet ya da trekking gibi farklı doğa aktiviteleri ile de keşfedebilirsiniz.  Marmaris’te günün yorgunluğu, güneş batınca başlayan hareketlilik ile unutulmaya başlıyor. Sabaha kadar barlarda, kulüplerde ve bol eğlenceli mekanlarda dans edebilir, unutulmaz bir tatil yapabilirsiniz.

Muğla

Marmaris’te Gezilecek Yerler

Doğası ve turistik değerleri ile yıl boyunca yerli ya da yabancı sayısız turistin akınına uğrayan ilçe, tarihi yerleri ile de dikkat çekiyor. Hafza Sultan Kervansarayı, Marmaris Kalesi, İbrahim Ağa Camisi, Taşhan ve Kemerli Köprü, Marmaris Müzesi ve Marmaris Halıcı Ahmet Urkay Müzesi görülecek tarihi yerlerin başında yer alıyor. İyilik Kayalıkları Arkeoloji Parkı’nda meraklıları için milattan önce 4. yüzyıla ait kalıntılar sergileniyor. Ayrıca hala çarşı olarak hizmet veren tarihi Bedesten’de renkli ve eğlenceli bir alışveriş yapabilirsiniz.

Kolaylıkla ulaşılabilen İçmeler Plajı, Cennet Adası Plajı, Turunç Halk Plajı, Boncuk Koyu Plajı ve Kleopatra Plajı denizin keyfini doyasıya çıkartmanızı sağlıyor. Marmaris’in çevresindeki köyleri görmek istiyorsanız Marmaris Köy turları ile köy yaşantısına şahit olabilirsiniz. Marmaris konumu itibarıyla civarda yer alan turistik yerleri keşfetmenize de imkan tanıyor. Caretta Caretta deniz kaplumbağaları, İztuzu Plajı, kaya mezarları ve çamur banyosu denilince akla gelen Dalyan’a Marmaris’ten günübirlik tekne turları ile gidebilirsiniz.