Türkiye'nin Bilinmeyen Tatil Cennetleri

Adını hiç duymadığınız ya da duyup da hiç gezme fırsatı bulamadığınız tatil beldeleri hakkında bilgi sahibi olabilir ve bu yılki tatil rotanızı Türkiye’nin bilinmeyen tatil cennetlerinden birine çevirebilirsiniz. İşte kalabalıktan uzak, keşfedilmeyi bekleyen Türkiye’nin bilinmeyen tatil cennetleri..

Her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği kalabalık ve hareketli tatil beldelerinin dışında daha sakin, huzurlu ve rahat bir tatil şehri hayal ediyorsanız seçiminizi Türkiye’nin bilinmeyen tatil cennetleri arasından yapabilirsiniz. Her birinde farklı anılar biriktireceğiniz şehirlere yeniden yeniden gelmek isteyeceğinize emin olabilirsiniz.

Faralya

Faralya

Fethiye‘den yaklaşık 30 km. uzaklıkta olan Faralya, turkuaz denizi, bembeyaz kumları ve sakinliği ile gözlerden uzak bir tatil imkanı sunuyor. Her bütçeye göre konaklama seçenekleri bulunan destinasyonda gün boyunca deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadını çıkarabilir; akşamları ise soğuk içecekler eşliğinde eğlenceli sohbetler dalabilirsiniz. Faralya’ya giden her tatilcinin mutlaka yapması gerekenler arasında; Kabak’a yürümek, köyden bal ve ada çayı almak, Olive Garden’da gün batımını izlemek, Kelebekler Vadisi ve 12 Adaları keşfetmek yer alıyor.

Marmaris-Selimiye Köyü

Marmaris’te yer alan ve denize girilebilecek en güzel yerlerden biri olan Selimiye Köyü’ne, Marmaris üzerinden yaklaşık 45 kilometrelik yolculuk sonrasında ulaşabilirsiniz. Doğal güzelliklerine ek olarak denizi ve sıcak kanlı insanları açısından da beğenileri kazanan köye gitmişken yakında bulunan Datça, Bördübed, Bozburun ve Hisarönü gibi beldeleri de gezebilirsiniz. Butik otel ve pansiyon gibi konaklama seçeneklerinden birini değerlendirebilir ve gezeceğiniz her yere yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Gerbekse Koyu Kalem Adası

İzmir Dikili’nin Bademli Köyü’nde bulunan Kalem Adası, “Türkiye’nin Maldivler’i” olarak anılıyor. Uçsuz bucaksız denizi, serin suları ve beyaz minderli plaj locaları ile özellikle ünlülerin uğrak yeri olan Kalem Adası, sakinliği ile beğenileri kazanıyor. Gündüz ağustos böceklerinin sesini dinleyip gece ise yıldızların ışıltısı altında uykuya dalabilirsiniz. Kalem Adası’na gitmişken adanın yakınında bulunan Ege köylerini ziyaret edebilir ve doğal besinlerden tatma şansı bulabilirsiniz.

Kabak Koyu-Marmaris

Kabak Koyu-Marmaris

Üç tarafı dağlarla çevrili olup kanyonun içerisinde gizli kalan Kabak Koyu, Fethiyeye araçla yaklaşık 25 dakika uzaklıkta yer alıyor. Doğa, deniz ve huzur ile iç içe bir tatil geçirebileceğiniz Kabak Koyu, sıradan tatil anlayışının dışına çıkmak isteyen tatilcilere hitap ediyor. Gürültünün, şehir stresinin olmadığı bu tatil cennetinde gün içinde hem denize girebilir hem de yakındaki köy ya da adaları gezerek vaktinizi değerlendirebilirsiniz. Kabak Koyu’nda kaldığınız süre boyunca akşamları dolunay partilerinde eğlenmeyi ve yoga yaparak olumsuz enerjiyi üzerinizden atmayı unutmamalısınız.