Yeni evli çiftlerin romantik saatler geçirebileceği balayı tatili ve aşklarını pekiştirebileceği dünyanın en ünlü sahil koylarını sizler için derledik.

Yeni evlilere romantik anlar yaşatacak dünyaca ünlü sahil koyları; deniz, kum ve güneş üçlüsünün keyfini çıkarmanızı garanti ediyor. Balayı tadında geçireceğiniz tatiller, sizler için inanılmaz günler vadediyor.

Navagio Koyu

Navagio Koyu

Yunanistan‘ın dünyaca ünlü Navagio Koyu, her yıl binlerce yeni evli çifte ev sahipliği yapıyor. Mavinin en berrak tonlarından oluşan Navagio koyu, ziyaretçilerini kesinlikle hayal kırıklığına uğratmıyor. Bu koy, altın sarısı renkteki kumsalı ve bol güneş ışığı ile eğlenceli ve romantik anlar geçirmenize olanak tanıyor. Ayrıca, dağ yamaçlarının hemen ucunda yer alan Navagio Koyu’nda pek çok doğa sporunu da yapabiliyorsunuz.

Whitehaven Koyu

Whitehaven Koyu

Whitehaven Koyu, sizlere kesinlikle doğal güzellikleri ve romantizmi bir arada sunuyor. Avustralya’nın Whitsunday Adaları’nda yer alan eşsiz koy; daha çok tarihi yerleri seven ziyaretçilerini büyülüyor. Özellikle Whitehaven Limanı, tarihi yapısı ile ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Ada halkı, koyu ziyaret edenlere özellikle liman hakkında bilgi almalarını tavsiye ediyor. Koyun sahilinde yer alan kumsal ise parlak beyaz rengi ile göz kamaştırıyor. Hatta, kumun beyazlığı ülke içerisinde anlatılan bir efsaneye sebebiyet veriyor: Efsaneye göre kudretli bir prenses olan Cleopatra, sevgilisi Sezar onunla evlenmeyi kabul edince bu kumları Whitehaven Koyu’na kendisi getiriyor. Hatta, bu koyu da Sezar için yaptırdığı anlatılıyor. Bu nedenle efsane, o kumların Sezar için özenle yerleştirildiği şeklinde devam ediyor. Sezar koyu göremeden Cleopatra’nın ailesi, bu evliliğe müsaade etmediği için iki sevgili ayrılmak zorunda kalıyor. Cleopatra ise bu olaydan sonra bu koyun kumlarını, sevgililere uğur getirmesi için bırakıyor.

Phi Phi Adası

Phi Phi Adası

Dünyanın en ünlü koylarından bir tanesi olan Phi Phi Koyu, Tayland sınırları içerisinde yer alıyor. Phi Phi Koyu, pek çok filme de ev sahipliği yapıyor. Fakat, koyun asıl özelliği, çok kalabalık olmaması sebebi ile yeni evli çiftlerin romantik anlar yaşamasına en uygun seçeneği oluşturması oluyor. Ayrıca, akşam üstleri de batan güneşin en güzel hâli, yine Phi Phi Koyu’nda izlenebiliyor.

Bora Bora Koyu

Bora Bora Koyu

Yeni evli çiftler için mükemmel balayı koylarından bir tanesi olan Bora Bora Koyu, egzotikliği seven ziyaretçilerin de uğrak mekanı oluyor. Tatilin en sevilen yanlarından olan deniz, kum ve güneş üçlüsü, Bora Bora Koyu’nda adeta vücut buluyor. Bora Bora Koyu’nda yer alan pek çok egzotik meyve ise koyun misafirlerine farklı lezzetler sunuyor.

La Digue Koyu

La Digue Koyu

La Digue Koyu, balayı çiftleri için yine mükemmel koylardan bir tanesi oluyor. Dünyaca ünlü prens ve prenseslerin de balayı yeri olarak tercih ettikleri bu muhteşem koyda deniz, turkuaz renginde görünüyor. La Digue Koyu’nda bisiklet sürme imkanı da bulunuyor. Ayrıca, adada yaşayan sakinler, ziyaretçilere çok sıcakkanlı ve samimi davranıyor. Ziyaretçilerin koyla ilgili edinmek istedikleri tüm bilgileri sakinlerden almaları da mümkün oluyor.