Bisiklet Tutkunlarının Geri Dönmek İstemeyeceği Eğlenceli Tatil Noktaları

Havaların yavaş yavaş ısındığı bahar mevsimlerinde Bisiklet Tutkunlarının Geri Dönmek İstemeyeceği Eğlenceli Tatil Noktaları bekliyor. Yurt içinden veya yurt dışından tercih edebileceğiniz destinasyon noktasına kısa süreli bir kaçamak yaparak yoğun iş stresinden kurtulabilir ve doğayla iç içe vakit geçirebilirsiniz. Üstelik samimi ve doğal atmosferi ile büyüleyen bu rotalarda bisikletinizi yanınıza alıp özgürlüğe doğru pedal çevirebilirsiniz.

Kenya

Afrika Kıtası’nın doğu kesiminde yer alan Kenya, hayvan çeşitliliği açısından zengin olan ülkelerin başında geliyor. Özellikle başkent Nairobi, safari tutkunlarının vazgeçilmez duraklarından bir tanesi. Benzersiz bir tatil olanağı sunan ülke, bisiklet tutkunları tarafından sıklıkla keşfediliyor. Kaskınızı ve mataranızı hazırlayıp vahşi yaşamıyla ünlenmiş yollarda son derece ilginç anlara tanıklık edebilirsiniz. Ayrıca Nairobi Milli Parkı’nda gün batımını izlemeyi de unutmayın.

Likya Yolu

Türkiye’nin Ege ve Akdeniz kıyılarında bisikletle gezebileceğiniz birçok saklı cennet bulunuyor. Fethiye üzerinden Antalya’ya kadar uzanan Likya Yolu, bu muazzam rotaların başlıcası. Yeşilin ve maviliğin sentezini yansıtan yol, üstelik yürüyerek de keşfedilmeye uygun. Belirli bölgelerinde yürüyüş yapabilmenizi sağlayan parkurlar da yer alıyor. Yol boyunca geçmiş medeniyetlere ait pek çok ize rastlayabilirsiniz.

Polonezköy, İstanbul

Metropol şehrin gürültüsünden ve kalabalığından uzaklaşmak isteyenlerin gidebileceği mesire alanlardan birisi de Polonezköy. Polonyalı göçmenler aracılığıyla kurulmuş olan küçük kasaba, yeşilliklerle çevrili patika yolları sayesinde yılın her dönemi bisikletseverleri ağırlıyor. Merkezi bölgesinde her mevsim bisiklet kiralayabileceğiniz noktalar mevcut. Dolayısıyla ister kiralayabilir isterse de yanınızda kendi bisikletinizi götürebilirsiniz. Hafta sonu kaçamakları için ideal olan bölgede yapabileceğiniz en güzel aktivitelerden biri de güzel manzaralara karşı kahvaltı yapmak. Taze köy kahvaltısından hoşlanıyorsanız mutlaka uğramalısınız.

Amsterdam, Hollanda

“Ticaret Şehri” olarak bilinen Amsterdam, kültürel ve doğal güzellikleri ile turistlerde büyük hayranlık uyandırıyor. Bahar aylarının vazgeçilmez durağı olan Avrupa şehri, özellikle bu mevsimde canlılığa kavuşuyor. Muhteşem kanalları, tarihi müzeleri, renkli gece yaşantısı, çiçek pazarları ve uzayıp giden lüks caddeleri ile insanda keşfetme duygusu uyandırıyor. Göz alıcı tatil rotasının en güzel yanı ise yerel halktan daha fazla bisiklete ev sahipliği yapması. Hollanda’nın kırsal kesimi, Van Gogh Müzesi, Kraliyet Sarayı ve Rembrandt Evi görebileceğiniz turistik noktalardan sadece birkaçı. Arnavut kaldırımlı dar sokaklarda veya Vondelpark’ta sevdiklerinizle güzel turlar yapabilirsiniz. Hollanda kırsalında gezinmek isterseniz Zaanse, Volendam veya Marken gibi küçük balıkçı kasabalarına da uğrayabilir ve meşhur rüzgar güllerini inceleyebilirsiniz.

Kordonboyu, İzmir

İzmir’in en nadide köşelerinden olan Kordonboyu, her mevsim doğaseverlerin  uğrak noktası. Körfezin güzelliğini doyasıya yaşamanızı sağlayan meydan, hem yürüyerek hem bisikletle keşfedilmeye değer.  Alsancak’tan başlayarak Konak ve Pasaport rotasında dümdüz ilerleyebilirsiniz. Özellikle akşam saatleri, pedal çevirirken gün batımını seyredebilmenin tadı bir başka. Eğer hızınızı alamazsanız gezinizi iskeleden vapura binerek Karşıkaya’da devam ettirebilirsiniz.

Fransız Rivierası

Bisiklet tutkunlarının geri dönmek istemeyeceği eğlenceli tatil noktaları arasında Fransız Rivierası da ön plana çıkıyor.  Cannes, Nice ve Marsilya gibi dünyaca ünlü şehirleri kapsayan Riviera bölgesi; eşsiz güzellikteki doğal manzaraları, çarşaf gibi uzanan plajları ve altın sarısı kumsalları ile insanı büyülüyor. Üstelik ülkede her yıl Tour de France ismiyle bilinen ve dünyaca ünlü bisikletçileri aynı ortamda buluşturan muazzam bir etkinlik organize ediliyor. Yaz aylarında karış karış gezebileceğiniz bir turistik durak arıyorsanız Fransa Akdeniz kıyıları tam size göre. Küçük ve samimi köylerin, çiçek ve lavanta kokan rengarenk tarlaların tadını doyasıya çıkartabilirsiniz.