Hafta Sonu Kaçamağını Mükemmel Bir Tatile Dönüştürün

Günlük koşuşturmaların oluşturduğu yorgunluk kimi zaman inanılmaz boyutlara ulaşabiliyor. Bu gibi durumlarda hafta sonu tatilinin önemi oldukça fazla. Eğer yorgunluğunuzu atmak ve hafta sonunu kısa bir tatile çevirmek istiyorsanız gidebileceğiniz oldukça güzel yerler mevcut. Hafta Sonu Kaçamağını Mükemmel Bir Tatile Dönüştürün. Özellikle Marmara Bölgesi’nin vazgeçilmezi Şile, İstanbul sakinleri için mükemmel bir seçim. Yaz aylarında deniz, kum ve plaj üçlüsünden uzaklaşmanızı önleyen Şile, denizseverlerin uğrak noktası oluyor. Aynı şekilde buraya oldukça yakın olan Ağva da tercih edebileceğiniz yerler arasında bulunuyor.

İstanbul’a birkaç saat uzaklıkta bulunan Şile, denizi ve doğa güzellikleri ile son derece popüler bir yer. Üstelik son yıllarda faaliyete geçen otelleri ile beğeni toplayan tatil yeri, hali hazırda mükemmel denizi ile birkaç günlük kaçamak için ideal bir yere dönüşüyor. Konaklayabileceğiniz Best Western Şile Gardens & Spa otelinde hem yorgunluğunuzu atabilir hem de çeşitli hizmetlerden yararlanarak hafta içinin verdiği stresten anında uzaklaşabilirsiniz.

Birbirinden Farklı ve Lüks Otel Seçenekleri

Bahsi geçen otelin yanı sıra konaklayabileceğiniz daha pek çok farklı lüks seçenek bulunuyor. Şile Resort Otel sayesinde kafa dinleyebilir ve biraz da olsa yoğun sesten uzaklaşabilirsiniz. Metropol hayatı ne yazık ki insanı bir hayli yoruyor. Bu noktada ise birkaç günlük kaçamak yapmak kafanızı dağıtacağı gibi aynı zamanda vücut sağlığınızı da korumanıza yardımcı oluyor. Ayrıca vücudu rahatlatan SPA hizmetini kim sevmez ki?

Denizin yanında havuz keyfi yapmanıza da imkan tanıyan oteller, sakin ve kafa dinlemek için ideal olarak görülüyor. Ancak bunların yanında öne çıkan doğa içerisindeki konaklama yerleri de son yıllarda epey popüler. Bu çerçevede değerlendirilen Şile Doğa Tatil Köyü ve Şile’ye yakın Ağva Ekoland Otel gibi konaklama noktaları, doğa ile iç içe olmanızı sağlıyor. Doğadan kopamayan kişilerin ilk tercihlerinden olan bu tür oteller, üstelik şehir merkezine yakın olmalarından ötürü de tercihlerde ilk sıralarda yer alıyor.

Hafta Sonu Kaçamağı

Daha Ekonomik Çözümler de Yok Değil

“Lüks oteller bize göre değil” diyorsanız alternatifleriniz oldukça fazla. Sweet Home River Otel ve yine Şile’ye oldukça yakın Ağva’da bulunan Masal Evi konaklama noktaları, ekonomik bir tatil yapmak isteyenlere çözüm niteliği taşıyor. Şile’ye çok gidiyorum artık daha farklı bir yer arıyorum diyorsanız Ağva’yı da tatil seçeneklerine içerisine alabilirsiniz. İstanbul’a oldukça yakın olmasından ötürü sıkça tercih edilen Ağva, temiz havası ve denizi ile öne çıkıyor. Sadece yaz aylarında değil aynı zamanda kış aylarında da seyahat edebileceğiniz Şile ve Ağva bölgeleri, kafa dinlemek ve sakinliği yakalamak için birebir.

Şile ve Ağva, deniz ve plaj gibi imkanlarıyla öne çıktıkları gibi ayrıca sahip oldukları gezilecek yerleriyle de göz önünde bulunuyor. Şile Feneri, Şile Hayvanat Bahçesi, Şile Kalesi ya da Atatürk Ormanı gezilebilecek yerler arasında. Piknik yapmaya elverişli olan Şile, mangal keyfi yapmak isteyenler için de ideal bir tatil bölgesine dönüşüyor.

Hafta Sonu Dağa mı Çıksak?

Marmara Bölgesi’nin gözde yerlerinden Kartepe, yaz turizminin yanı sıra kış turizmi için de mükemmel bir seçim olarak görülüyor. Hafta sonu kaçamağı yapmak isteyenlere özel pek çok farklı seçeneği bünyesinde barındıran Kartepe; kayak, doğa gezisi ve mangalda sucuk keyfi gibi mükemmel aktiviteler vadediyor. Böylelikle bir yandan lezzetli yemek yiyebilir diğer yandan da temiz havanın tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.

İstanbul’a oldukça yakın olan Kartepe’ye uğramışken Sapanca Gölü’nü de aradan çıkartmak isteyebilirsiniz. Doğa harikası olarak nitelendirilen Sapanca Gölü, mükemmel doğa renklerini bünyesinde barındırıyor. Ayrıca konaklama noktalarıyla da öne çıkan Sapanca Gölü, hafta sonu kaçamağı için eşsiz bir seçeneğe dönüşüyor.