Güneşin Tadını Çıkarabileceğiniz Egzotik Tatil Destinasyonları

Dünya üzerinde güneşin canlılığını yaşatan ve yaz turizmi açısından ideal olan birbirinden farklı tatil rotaları bulunuyor. Deniz keyfi sunan destinasyonlar, sıcak iklim koşulları sayesinde yılın her dönemi turist çekmeyi başarıyor. Siz de yaşadığınız şehrin karmaşasından uzaklaşmak ve doğanın huzur verici etkisini hissedebilmek için aşağıda yer alan güneşin tadını çıkarabileceğiniz egzotik tatil destinasyonları  arasından seçim yapabilirsiniz.

Gambiya

Gambiya

Senegal ile kara bağlantısına sahip olan Gambiya, Afrika’nın en küçük egzotik ülkelerinden bir tanesi olarak öne çıkıyor. Tropikal iklimin hakim olduğu ülkenin bünyesinde palmiye ağaçları ile çevrelenmiş birbirinden güzel altın kumlu plajlar dikkat çekiyor. Ada üzerine kurulu olan Banjul ise bölgenin en büyük şehirlerinin başında geliyor. Başkent konumunda olan bölgeye geldiğinizde, Kololi Beach’e giderek muhteşem bir yaz tatili yaşayabilme fırsatı elde edebilirsiniz. Su sporları için tercih edebileceğiniz plajın kıyısında bisiklet turları da gerçekleştirebilirsiniz.

Barbados

Barbados

Güney Karayipler bölgesinde uzanan Barbados, bağımsız bir ada ülkesi olarak biliniyor. Toplamda 11 ayrı alt birime ayrılmış olan ülke, her yıl dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerine ev sahipliği yapıyor. Kriket Sahaları, Harrisons Mağaraları, Folkestone Marina Park ve Needhams Burnu, görülmeye değer turistik değerlerine işaret ediyor. Hareketli bir yaşantıya sahip sahil bölgesinde yapabileceğiniz pek çok sosyal aktivite de bulunuyor. Keyifli ve sakin bir tatil geçirmek için keskin berraklığa sahip plajlara giderek deniz manzarasına karşı dinlenebilirsiniz. Doğa sever yanınız varsa başkent Bridgetown bölgesinde gerçekleştirilen botanik bahçesi ve denizaltı gezisi gibi tur programlarına katılabilirsiniz.

Kiribati

Kiribati

Gilbert, Line ve Phoenix olmak üzere 3 ayrı alt bölgeden oluşan Kiribati, Pasifik Okyanusu’nun orta kesiminde yer alıyor. Ekvator üzerinde bulunan konumu sayesinde yılın her mevsimi yaz koşullarını yaşıyor. Bayrağında görülen deniz ve güneş simgesi, ülkenin yaz turizmi açısından önemine vurgu yapıyor. Başkent Trawa’yı içeren Gilbert Adası ve Christmas, bölgenin en gözde tatil noktaları oluyor.

Dominik Cumhuriyeti

Dominik Cumhuriyeti

Kristof Kolomb’un “Yeni Dünya”yı keşfi sırasında bulunan Hispanyola Adası üzerindeki Dominik Cumhuriyeti, doğal havası ve masmavi plajları sayesinde büyüleyici bir tatil imkanı sunuyor. Beyaz kumlu sahilleri, yükselen dağ sıraları ve muazzam görsellikteki nehirleri ile adeta kartpostal güzelliğini andıran bir görüntü ortaya koyuyor. Doğal bir cenneti andıran egzotik ada bölgesine geldiğinizde dalış sporlarını deneyimlemek için Boca Chica; rüzgar sörfü yapabilmek için de Cayo Levantado kumsalını tercih edebilirsiniz. Ayrıca, Middleham Şelaleleri, Cabrits Ulusal Parkları ve Emerald Şelale Göleti gibi doğal lokasyonlara uğramayı da unutmamalısınız.

Antigua ve Barbuda

Antigua ve Barbuda

Karayip Denizi’nin doğu kıyısında konuşlanmış olan Antigua ve Barbuda, Küçük Antiller ada grubunun bağımsız ülkelerinden bir tanesi. Tropikal iklime hakim olan bölge, güneşin tadını çıkarabileceğiniz egzotik tatil destinasyonları arasında değerlendiriliyor. Özellikle 360 ayrı plajı ve başkenti Saint John’s sayesinde her geçen gün turistik cazibesini artırmaya devam ediyor. Sürat teknesi, bisiklet ve deniz safarisi ise bölgede düzenlenen aktivitelerden birkaçı oluyor.