Kimine göre içi boş bir inanç, kimine göreyse tam olarak bizi anlatıyor. Ne olursa olsun astroloji ve burçlar, hayatımızın birbirinden farklı alanlarını etkilemeyi başarıyor. Aşk, para, ilişki, kariyer gibi konularda olduğu kadar, tatil açısından da her burç için değişik seçenekler bulunuyor. Hangi Burç Nerede Tatil Yapmalı? İşte burçlara göre tatil önerileri…

burçlara göre tatil

Koç

Genellikle heyecanı, limitlerini ve gücünü zorlamayı, kanıtlamayı seven koçlar, öncü ve otoriter yapılarıyla da bağlantılı olarak Kaz Dağları, Alpler gibi daha çok doğa sporları yapabilecekleri yerleri tatil amaçlı tercih edebilirler.

Boğa

Daha çok lüksü, estetiği ve huzuru seven boğalar, Abant veya Como gibi muhteşem bir doğa içinde yer alan ve göl manzarasına sahip olan dağ evlerini, villaları ya da Uludağ, Couechevel ve benzeri yerlerdeki kayak otellerini değerlendirebilirler.

İkizler

Zodyağın en canlı ve renkli burçlarından biri olan ikizler, eğlenceyi, hareketi ve heyecanı seven yapılarından dolayı İbiza, Mykonos, Çeşme gibi turistik adaları veya plajları, tatilleri boyunca ziyaret edebilirler.

Yengeç

Su grubunun lider burcu yengeç, duyarlı ve duygusal yapısından dolayı Paris, Venedik, İstanbul gibi romantik yönü ile öne çıkan şehirleri tatil için seçebilirler.

Aslan

Her daim gösterişin burcu olarak anılan ve bu şekilde ün yapmış olan aslanlar, gece hayatının hiç bitmediği ve lüks konaklama seçenekleri sunan KKTC, Batum, Monaco ve benzeri tatil lokasyonlarını deneyebilirler.

Başak

Künyesinde zeka, bilgi ve sağlık gibi özellikler barındıran başaklar, bu özellikleriyle doğru orantılı olarak Reykjavik ya da Eskişehir tarzı sağlık ve kültür turizmiyle öne çıkan destinasyonları tercih edebilirler.

başak burcu

Terazi

Sosyalleşmeyi ve çeşitliliği seven teraziler, tatil için birçok seçeneğe kolayca ulaşabilecekleri Tokyo, İstanbul, Moskova gibi mega kentleri tatil amaçlı değerlendirebilirler.

Akrep

Diğer su grubu burçlarının aksine daha enerjik bir yapıya sahip olan akrepler, su sporlarının yoğun olarak yapıldığı, hareketli plajlara sahip olan Fethiye, Bodrum, Miami tarzı turistik noktaları tatil rotalarına ekleyebilirler.

Yay

Her türlü farklılığı seven yaylar, tatil konusunda da bu eğilimlerini sürdürdükleri için değişik alanlara ve değişik aktivitelere kolayca ve kısa sürede ulaşabilecekleri Barselona, Londra, New York gibi yerleri tatil için seçebilirler.

Oğlak

Çoğunlukla geleneksel ve klasik olana ilgi gösteren oğlaklar, köklü bir geçmişi olan Viyana, Roma, Pekin benzeri tarihi yerleri ve otelleri tercih ederek keyifli bir tatil geçirebilirler.

Kova

Sıra dışı yapılarından dolayı kovalar, Hong Kong, Amsterdam, Cape Town gibi alanları tatil için değerlendirebilir, böylece her açıdan değişik bir tatil deneyimi yaşayabilirler.

Balık

Naif yapılarıyla öne çıkan balıklar ise Seyşeller, Maldivler, Bali ve benzeri tropikal iklimin hakim olduğu, kusursuz plajları ile bilinen dinlendirici ve sakin noktaları ziyaret edebilirler.

balık burcuna göre tatil yerleri