Dünya Üzerinde Görülmemiş 10 Farklı Yer

Seyahat etmenin belki de en güzel yanı yepyeni yerler keşfetmek. Eğer siz de dünyanın en ilginç, en farklı yerlerini görmek, unutulmaz deneyimler yaşamak isterseniz aşağıdaki Dünya Üzerinde Görülmemiş 10 Farklı Yer alternatiflerine göz atabilirsiniz.

1. Aogashima Volkan Adası, Japonya

Aogashima, Tokyo’ya bağlı olmasına rağmen şehrin 358 kilometre güneyinde bulunan bir volkan adası. Eğer yanardağlara ve Uzakdoğu’nun eşsiz doğasına meraklıysanız bu adada mükemmel bir tatil geçirebilirsiniz. Adada yer alan otellerde kalabilir, denizin tadını çıkarabilirsiniz.

2. Cinque Terre, İtalya

İtalya sahillerinin muhteşem doğasının hayranlık uyandırdığı Cinque Terre, “beş arazi” anlamına geliyor. Bu bölgenin dikkat çekici özelliklerinden biri fazla gelişmemiş olması. Bu güzel sahil kasabalarına ulaşmak için deniz yolunu tercih etmeniz ya da yürümeniz gerekiyor.

Cinque Terre, İtalya

3. Palau

Bir Okyanusya ülkesi olan Palau tam 350 adacıktan oluşuyor. Yıllık sıcaklık ortalamasının 28 derece olduğu adalarda, tropik iklimde tatil deneyimi yaşayabilir, adaların büyüleyici manzarasına bakarak ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

okyanus ülkesi palau

4. Fingal’s Cave, İskoçya

Bir deniz mağarası olan Fingal’s Cave, adını 18. yy şairi James Macpherson’ın bir şiirinden alıyor. Mağaranın oldukça ilginç olan görüntüsünün yanında, insanı şaşkınlığa uğratan akustiği de dikkat çekiyor. Burayı ziyaret ederseniz dünya üzerinde duyabileceğiniz en ilginç dalga seslerine şahit olabilirsiniz.

5. Yosemite Ulusal Parkı, Amerika

Kaliforniya’da yer alan Yosemite Ulusal Parkı’nın %5’inde vahşi yaşam gözleniyor. Medeniyete bu kadar yakınken vahşi yaşamı izleyebileceğiniz bu özel alanda şelaleler, granit kayalıklar ve dev Sekoya ağaçları da ihtişamlarıyla büyülüyor.

6. Galapagos Adaları, Ekvador

Ekvador’a bağlı olan ve Güney Amerika’nın 1000 km açığında bulunan bu adalar, volkanik yapıları sayesinde etkileyici bir manzara sunuyor. Üzerinde hala yanardağlar bulunan adalardaki doğal yaşam görenleri büyülüyor.

7. Atlantik Okyanusu Yolu, Norveç

Norveç‘te bulunan bu yol, ana kara ile Averoy isimli adayı birbirine bağlıyor. 8.5 km uzunluğundaki yol sayesinde Atlantik’in ortasından arabanızla geçebilirsiniz.

norveç atlantik okyanusu

Norveç’te bulunan bu yol, ana kara ile Averoy isimli adayı birbirine bağlıyor. 8.5 km uzunluğundaki yol sayesinde Atlantik’in ortasından arabanızla geçebilirsiniz.

8. Athabasca Şelalesi, Kanada

Jasper Ulusal Parkı’nın içindeki Athabasca Nehri üzerinde yer alan bu şelalenin özelliği, dünyanın en çok su yoğunluğuna sahip şelalelerinden biri olması. Bu nedenle bu şelaleyi kış mevsiminde bile ziyaret etseniz etkileyici bir görüntü ile karşılaşabilirsiniz.

9. Faroe Adaları, Danimarka

Bu izole adalar Danimarka’ya bağlı olsalar da, Norveç açıkları ile İzlanda arasında bulunuyorlar. Uçsuz bucaksız İskandinavya manzaralarının tadını çıkarmak için tatilinizde bu sakin adaları tercih edebilirsiniz.

10. Büyülü Orman, Çin

Şangay’da bulunan bu inanılmaz ormanda kat kat sıralanan ağaçlar ve üzerlerindeki ışıklar, suların üzerinde muhteşem ışık oyunları yaratıyor. Burayı ziyaret edenlerin, büyülü ormanın sesini asla unutamayacağı söyleniyor.

 Büyülü Orman, Çin