Hafta Sonunu Değerlendirmenin Altın Kuralları

Hepimiz için zor zaman bu hafta içleri farkındayız, peki kurtulabiliyor muyuz? Mesela hafta sonunda zamanı durdurabilecek bir güç henüz dünyaya gelmedi, onun için hafta sonunu ne kadar bizi rahatlatacak aktiviteler ile değerlendirirsek o kar sayılır. Çünkü hafta içi zulmüne karşı çelik yelek motivasyonu ile başlamalıyız bu aktivitelerimiz sayesinde. Peki hafta sonunuzu mükemmel şekilde geçirmenizi sağlayacak şehir etkinlikleri hakkında pek fikriniz yok mu veya kafanız çok mu karışık buyrun yardımcı olalım.

Birisi Konser mi Dedi?

Hafta Sonunu Değerlendirmenin Altın Kuralları

Bağıra bağıra şarkı söylemenin çok rahatlatıcı olduğunu biliyoruz ama bunu normal zamanda yaparsanız rahatlama hissi yerini bir müddet sonra tedirginliğe bırakıyor çünkü şikayet ediliyorsunuz. Ama bir konserde sizi kimse yadırgamaz çünkü herkes sizin gibi o esnada. Onun için hafta sonu ne yapalım diye düşünmeye başlamadan önce ilk olarak konserleri kontrol edin ve biletlerinizi almak için erkenci davranın, kalmazsa bu sefer de bunun stresi ile boğuşmayın.

En Güzel Klasiklerden Balık Tutmak

En Güzel Klasiklerden Balık Tutmak

Her on kişiden muhakkak on biri balık tutmanın donukluğu üzerine sayısız yorum yapabilir ama bunlara kulak asmayın kesinlikle. Çünkü maksat balık tutmak değil, amacınız sıkıcı rutinleri bir kenara itip, hafta sonu adı altında soygunculardan uzak durarak, kendinizi dinlemeniz ve dinlenmeniz ve bu sebeple dingin ruh için dingin vakit geçirmek. Balık tutmak işte bunun klasik ama en doğru yollarından bir tanesi.

Sanatsal Anlamda Futbol

Sanatsal Anlamda Futbol

22 kişinin top kovalaması şeklinde bakmayın. Artık futbolda göze hitap eden öyle estetik hareketler ve takım organizasyonları mevcut ki, resmen göz ziyafeti sunabiliyor. Burada önemli olan kaliteli futbol oynayan takımları seçerek maçlarını yakalamak. Unutmadan konserin yanı sıra bir stadda da istediğiniz gibi bağırın, hatta herkesten daha fazla bağırın, özgürsünüz.

Şipşak Meditasyonu

Şipşak Meditasyonu

”Anı dondurmak” en güzel tarifi fotoğraf çekmenin, tabii bir diğer tabiri de şipşak. Hafta sonları ve anı dondurmak gibi iki güzel şeyin birleşimiyle, bu hafta sonu fotoğraf çekmek için plan yapabilirsiniz. Çok uzaklara gitmenize gerek yok, yaşadığınız çevrenizi dahi fotoğraflayabilir sonra fotoğrafları incelerken farkedemediğiniz güzellikleri nasıl farkedemediğiniz hakkında düşünebilirsiniz. Hemen bahane bulmayın, kaliteli fotoğraf makinelerine ihtiyacınız yok, vitrinde tozlanmış yadigar makineleriniz de işinizi görür. Hatta ellerimizdeki farkına varmadığımız son model telefonlar ile harika fotoğraflar çekmek çok kolay.

Keyifli Rutin Mangal

Keyifli Rutin Mangal

Herkesi mutlu eden, konusu açıldı mı iştahları kabartan keyifli mi keyifli mangal, kültürümüzün önemli bir parçası, yoksa hepimizi bu kadar derinden etkileyemez. Bunun için en önemli iki koşul lazım, mangal ve çim. Sonra da yayıldığımız çimlerde mangalı yakacak birisini bulmak. Zaten her ortamın mangal başı bellidir, istemese de kendisini başında bulur, size de düşen mangallıklar pişene kadar dayanabilmek.

Kitap Hipnozu

Kitap Hipnozu

Aman o kalabalıklara girene kadar sıkılırım daha iyi diyenlere önerimiz sıkılmanıza gerek yok. Size kitap okumayı tavsiye ediyoruz. Tabii sizlere de hak veriyoruz, bazen kalabalık ortamlar hafta içinden daha çok yorabiliyor doğru ama bu sebeple hafta sonunuzu silemezsiniz, buna hakkınız yok. Onun için kitap okuyarak zihninizi hafta içi yoğunluğunu, yorgunluğu ve en önemlisi görsel yorgunluğu dezenfekte edebilirsiniz.

Gönüllü Yardım, Gönüllere Yardım

Gönüllü Yardım, Gönüllere Yardım

Gönüllü yapılan temizlik gönlü temizlemektir, gönüllü yapılan yardım da gönüllere yapılan yardımdır. Hiç tanımadığı insanların yollarını gözleyen yaşlılar, kimsesizler hatta hav havlar, miyavlar var. Yeter ki siz bir başkasını sevindirerek gerçek sevincin tadını bir kez tadın. Bu sebeple bu hafta sonu bir değişiklik yapın, sizinle birlikte hafta sonunu güzelleştireceğiniz insanlar, canlılar bulun.

 

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin