Tatilini sıra dışı bir deneyime dönüştürmek isteyenler için ilginç ve farklı hizmetleri bulunan oteller tatile çıkacakların ilgisini çekiyor. Her biri birer sanat ve tasarım harikası kıvamında olan tesisler tatilini unutulmaz kılmak isteyen ve macera peşinde olanlara iyi bir alternatif oluşturuyor. Titizlikle düşünülen hizmet kalitesinin yanında ziyaretçilerin beklentilerini fazlasıyla karşılayarak konaklama kültüründe fark yaratarak seyahatleri tatmin edici bir deneyime dönüştürüyor. Siz de klasikten hoşlanmıyorsanız veya eşsiz bir konaklama deneyimi yaşamak istiyorsanız dünya üzerinde görüp görebileceğiniz en ilginç oteller arasından dilediğinizi seçerek kendinize müthiş bir tatil hediye edebilirsiniz.

Propeller Island City Lodge – Almanya

Berlin’de yer alan Propeller Island City Lodge farklı konsepti ile merak uyandırıyor. Alman sanatçı Lars Stroschen tarafından tasarlanan odalar ve objeler eşsiz ve kişisel bir deneyim sağlıyor. Otel ziyaretçileri, bir mezarı andıran odalarda tabutlar içerisinde yatıyor. Tüm objelerin mezar alanını andırdığı tesiste toplam 27 oda bulunuyor. Fantastik bir dünya üzerine kurulu konsept otel, farklı bir tema arayışı içerisinde bulunan maceraseverler için ideal bir konaklama üssü. Berlin otelleri arasında sıra dışı bir seçim için bu otele şans verebilirsiniz.

Palacio De Sal – Bolivya

İspanyolcada “Tuz Sarayı” anlamına gelen Palacio De Sal, Bolivya’nın Güneybatısındaki Salar du Uyuni adlı tuz düzlüğü bölgesinde yer alıyor. 2007 yılında inşa edilen otel 14 inçlik bir tuz bloğundan oluşuyor. Tuzlu su havuzu, sauna ve buhar odası gibi ayrıcalıklı hizmetlere jakuzili küvetler eşlik ediyor. Kısa sürede çevrede popüler hale gelen otel değişik konsepti ile dünyadaki seyahat tutkunlarının da konaklama listelerine girmeyi başarıyor. Ülkeyi keşfe çıkmak isteyenler için düzenlenen Bolivya turları ise ziyaretçilere çevreyi keşfetme şansı veriyor.

Giraffe Manor – Kenya

Nairobi’de bulunan Giraffe Manor, 140 dönümlük bir arazi içerisinde doğa ile iç içe muhteşem bir sosyal deneyim sunuyor. Zürafa sürüsü ile çevrili olan otel alanında zürafalarla birlikte kahvaltı yapmak ve onları beslemek doğal aktiviteler arasında sayılıyor. Büyüleyici ve lüks bir konaklama alternatifi sunan tesis 1930’lu yıllardan kalma mimari yapısı sayesinde bakir atmosferle harika bir uyum sağlıyor. Sevimli otoburlar olarak bilinen zürafalarla vakit geçirmenin yanında bölgede düzenlenen Nairobi turları ile şehir merkezini keşfedebilirsiniz. Ayrıca orman yürüyüşleri, safari ve nadir bulunan kuş türlerini inceleme gibi aktiviteler de civarda yapabilecekleriniz arasında.

Jumbo Hostel – İsveç

Stockholm Arlanda Havalimanı’nın yakınında yer alan Jumbo Hostel uçak tutkunlarına özgü bir konaklama alternatifi sunuyor. Boeing 747 uçağının hostele çevrilmesi ile oluşturulan mekân pilot olmak isteyenlerin düşlerini gerçekleştirmelerini sağlıyor. Uçak kokpit mekanizmaları ile süslenen suitlerin yanında daha sade bir konaklama isteyenlere özel olarak tasarlanmış olan “Kara Kutu” odaları seçenekler arasında sunuluyor. 27 odadan oluşan konsept hostelde kafe bölümünde kahvaltı ve atıştırmalıklar konukları bekliyor. İçinizdeki uçma sevdasını bir nebze de olsa dindirmek istiyorsanız otelde konaklayarak bu rüya gibi jetin içinde keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.